Jump to content
Българският форум за музиканти

матов лак драскотини .... !


Tronko

Recommended Posts

В продължение на дълги години почиствам акустичните си инструменти с припарати за мебели. Досега никога не съм имал проблеми, те само разтварят мръсотията, без да взаимодействат с лака (най-качествените са на спиртно-водна основа)

. При инструментите от нисък ценови клас, покрити с поли- лакове може да се използва и най-обикновен спирт и памук, тези видове лак убиват звука, но поне са устойчиви при почистване.

synchu, фактът, че Гибсън и Мартин работят с нитроцелулозни покрития говори сам по себе си. Коментарите са излишни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това последното е доста несериозно твърдение и показва известна липса на познание кой кой е и какво прави в акустичните инструменти. Споменатите марки са чудесни инструменти сами по себе си, но има далеч по-високи като клас и изпълнение в сравнение със съвременното им производство. Споменатите проблеми между другото се проявяват и при тях, както е надлежно описано включително и на сайта на Гибсън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май нещо се объркАл. Човекът има конкретно питане. Ако искаш да демонстрираш колко много си прочел за производители на акустични инструменти от висок клас, тук не му е мястото. Хайде да не си мерим познанията, щото това е несериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм. Просто те коригирам в интерес на точността на информацията.

Рядко пиша за нещо, ако не съм го пробвал лично. В конкретният случай имам щастието както освен да съм пробвал сериозен набор така и да притежавам някой друг инструмент от изброените.

 

На конкретното питане беше отговорено - къде по-успешно, къде не. Тъй като продължи темата към мен, затова и отговарям.

 

Успех.

 

П.П. Не цитирай предходното мнение - забранено е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.