Jump to content
Българският форум за музиканти

Чинели


Коя марка от изброените чинели е най-добра според вас?  

52 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • Отговори 103
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ммм да, и кои модели по точно на Мехмет ?

по-точно сериите Traditional и Mehmet Legend които са доста звучни и не чак толкова сухи колкото Sultan например.според мен напълно е прав Drums Master в горното си мнение

Редактирано от darmonko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично нямам против тези чинели,но при наличието на Зилджан и Сейбиън,да избереш Мейнл ?!

ми ако само тва можеш да намериш в магазина например:)или ако е по-евтино...абе за всяко нещо си има причини... :headbang:

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми със сигурност не са Wuhan :greenball: даже логото им се е скрило от срам ;)

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за това,колко пари имаш и какво можеш да си позволиш,а за НАЙ-ДОБРИТЕ чинели :greenball:

Айде стига с тези изказвания.

Кой от вас може да се похвали , че е пробвал всички чинели на света?

А?

 

И откъде накъде едиси коя марка е най-добрата.

Всеки има различен вкус и толкоз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за това,колко пари имаш и какво можеш да си позволиш,а за НАЙ-ДОБРИТЕ чинели ;)

Айде стига с тези изказвания.

Кой от вас може да се похвали , че е пробвал всички чинели на света?

А?

 

И откъде накъде едиси коя марка е най-добрата.

Всеки има различен вкус и толкоз.

:wall:

Говорим за различни неща ;)

Мир ;):greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам един въпрос към колегите "ударници"!

Миналата седмица бях в новото магазинче на Динакорд на "Раковски" и ме изгониха чак след няколко часа, като започнаха да затварят металните пешетки, хи-хи!

Освен 4е си купих сигничър палките на Майк Потрной (не успях да се сдържа!) 5а с удебелена шийка и пласмасов накрайник, с изместен леко напред център на тежестта, си поблъсках по всичко което имаше като чинел там.

Търся си нещо в диапазона 200-250 лв. краш и сплаш (цената не е дадена кумулативно).

Когато след 13 годишна пауза решихме с приятели да просвирим отново, това беше миналата зима, си взех тайвански барабани, по лиценз на Пърл били уж , но като им смених кожите зазвучаха приличо.

Но да не се отклонявам. Донесоха ми от Германия комплект пеистове 302+ от т.н. "нова серия". По-добри са от предишните. Е, повечко цинк, повечко месинг, но пък за 139 Евро коплекта. Ние свирим сравнително тежичко и да ви кажа добре паснаха, те си искат по-силен удар и тогава дават не лош звук. Фуса е много добър, не един или двама барабанисти го ползват за 2-ри фус в комплекта. Креша става, но със забележка за звука, а от райд чинела става страхотен пауър креш!

Та дрънкам си аз в магазина , проверявам различни марки и модели и много странно, най-много ми харесаха пак пейст -"алфа" , и сплеша 12"(122 лв) и креша 14"-220 лв. (не брилянтния). Материала им е същия като на 2002, 80%мед.

От друга страна в малкия цум има един Меинл MCS 18" креш за 146 лв.

В динакорда имаше и Истанбулски Султан креш 18" за към 260-280 лв(не намериха точната цена), но много ламаринено-метално ми звучеше, та май го отказах. (Почти всички китайци бяха много добри).

Та ако сте ги пробвали, дайте съвет какво да си взема от достъпните неща за по-тежко звучаща група и не много пари?

П.П.:

Аз май точно така удрям чинелите както беше посочено за 2002-ките, интуитивно някак си се получи. А и като знам колко от бандите които харесвам свирят на пейст, сигурно така ми е свикнало ухото! :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за това,колко пари имаш и какво можеш да си позволиш,а за НАЙ-ДОБРИТЕ чинели :headbang:

Айде стига с тези изказвания.

Кой от вас може да се похвали , че е пробвал всички чинели на света?

А?

 

И откъде накъде едиси коя марка е най-добрата.

Всеки има различен вкус и толкоз.

Истина...Пробвал съм различни марки и съм се кефил на различни чинели от тези марки.Сабиан,Зилджан,Пайст...Това са марките от който съм опитал и пак не смея за никого да кажа лошо.Всичко е относително:rolleyes:Цитат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.