Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся помощ с две български песни


Recommended Posts

Здравейте!

Вчера преподавателя ми по китара каза, че ще започваме да свирим песни (така де то сега само упражнания правехме) и имам задачата за следващия път да си избера 3 български песни. Но каза, че за момента няма да правим сола.

Аз все пак искам и солата да правя и ще трябва дам са се справям.Песните са Елмаз и Стъкло на БТР и ден след ден на Подуене Блус Бенд. Не мога да намеря табулатури са солата в началаото и като цяло не мога табулатури да намеря.В сайта akordite.com има дадени само акордите. В сайта http://babythomas.name/ файловете са с разширения които не знам как да отворя.... И така прибягнах то форума :) Та това е проблема ми, всякакви предложения ще са добре дошли :)

Благодаря рпедварително :)

Спорна седмица на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле, според мен слушай какво ти казва учителят ти. Щом смята, че не си готов да свириш сола, явно е така. Бъди по-търпелив, след време ще праскаш и солата. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guitar pro Цък :thumbs_up:

 

Инсталирах си програмката, много благодаря! Сега остава и солото на "Подуене блус бенд-ден след ден" да намеря и ще бъда много хепи :)

Редактирано от viktor.velikov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирах си програмката, много благодаря! Сега остава и солото на "Подуене блус бенд-ден след ден" да намеря и ще бъда много хепи :)

 

На малко български песни ще намериш ноти/табове направени за Guitar pro. 90% от файловете с бг песни съм намерил в http://babythomas.name/. Ако там няма, има голяма възможност изобщо да не ги намериш за Guitar pro :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително да е за Guitar pro. Просто табулатурите на солата искам.

 

Аз ще те науча!

Какво имаш в предвид, не те разбрах?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кво ще кажеш да си го извадиш по слух,бе момче..готованци,навремето се борехме с плочи и унгарски касетофони да учим нещата,нямаше табове ..

Като научиш пентатониките и почнеш да слушаш музиката това соло няма да ти е невъзможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че така е правилно и така трябва.Но като не мога какво да правя... Нямам слух за това.... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Здр,


Аз съм голям фен, още от малък съм с китарата и живея с рока и блуса :metalist:  :singer:  :virtuoz:


Имам голяма молба, може ли по някакъв начин да получа таблитури за началото на страхотната песен "Ден след ден"? Както и за солото?


Ще съм много задължен, тук в Австрия се сабираме от време на време и свирим, но така и не успях да намеря никъде в интернет тези таблитури.


Поздрави Румен Димов


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е точно това, което търсиш, но е все нещо.

 

http://akordite.com/index.php?option=com_chordbase&Itemid=26&task=viewSong&song_id=15

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е точно това, което търсиш, но е все нещо.

 

http://akordite.com/index.php?option=com_chordbase&Itemid=26&task=viewSong&song_id=15

 

Поздрави!

 

Това е част от песента, да. На ме нми трябва тази част със соло китарата в началото и в средата на песента разбира се. От 1 седмица ровя къде ли не в това необятно пространство Интернет, и не мога да приема факта, че не може да я няма тази таблитура....

 

Ако може някой "слухар" да помогне да я изкараме? :)

 

:metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.