Jump to content
Българският форум за музиканти

За Теорията на музиката


Знаете ли теорията на музиката?  

142 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • Отговори 126
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз знам основните неща и (поне засега) ми стига. Останалото е усет и вдъхновение :P

Не съм от типа хора, които ще седнат с лист и химикал да си смятат нотите на песните :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз писах че знам теорията на музиката. Е, има глави от хроматиката, които трябва да си припомня, но това е вече малко повече :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...е щом ще сме откровенни , аз дадох отговор а)

Макар че нещото е много като обем..мога да си настройвам китарата и да свиря това което ми харесва :P Другото е Метал

 

:P ">">">">">">">">"> MAKE NOSE NOT MUSUC <"<"<"<"<"<"<"<"<"< :D

Това съм аз де..В никакъв случай не казвам нито искам да се разбира че знаещите не ги уважавам.Напротив!За някои е професия за други хоби за трети начин на живот...За мен е кеф и начин да си настръхвам козината по някога

п.с. Чак сега се усетих че темата е приместена.Пуснах я в говорилнята щото през Теория и композиране вярвам не минават всички потребители , но както и да е може би тук и беше мястото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всъщност отговор а) е не на място, тъй като не е възможно да знаеш "за какво става въпрос", но да не си наясно с теорията. много са ми смешни всичките пишман музиканти, които никога не се научават да четат ноти и обясняват как вдъхновението им идвало отгоре.

музиката се разбира много по-добре, като знаеш какво ТОЧНО правиш, КАК го правиш и ЗАЩО се получава така. пък и е далеч по-приятно да разбираш "продукта" си, да го разнообразяваш.

иначе всички знаем да си цъкаме рандъм ноти, докато се получи нещо....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всъщност отговор а) е не на място, тъй като не е възможно да знаеш "за какво става въпрос", но да не си наясно с теорията.

Работата беше за това ,че знанието на термините , тяхното изпозване и комбиниране и прилагането им на практика,е едно и да хванеш една китара и да извириш нещо без да можеш да го обясниш е друго.Всички говорим български но си залагам топките че ,много голям процент от нас на граматика ще изкарат плачевни резултати.Това ми беше идеята със знам кво е но не не я знам теорията.т'ва е

п.с.Пак да се повторя за мен знанието на теорията е нещо което може да помогне много в развитието на някой,но не и да го направи музикант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някога задълбавал ли си в теорията, че да си готов отговорно да кажеш, че разбираш перфектно това което свириш? просто има някои неща които няма как да разбереш, без да си наясно с теорията. все едно свириш на сляпо...

поне така си мисля де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да свириш яки работи без да знаеш и грам теория. Това все пак е изкуство, не математика.

Но пък теорията може да ти спести труда да откриваш топлата вода в много случаи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.