Jump to content
Българският форум за музиканти

За Теорията на музиката


Знаете ли теорията на музиката?  

142 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

и къде е кефа в това да свириш нещо, което не разбираш? не схващаш структурата...

:D Не винаги,правейки убийствен секс,си наясно ТОЧНО какво и къде правиш,но това не ти пречи да си в екстаз,нали? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 126
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Що - не можеш ли да си добър шофьор без да знаеш как точно бачка двигатела?

 

А относно

и къде е кефа в това да свириш нещо, което не разбираш? не схващаш структурата...

Номера е да го чувстваш! Изкуството е за сърцето, а математиката за мозъка! Поне според и за мене.

:P:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говоря за това да РАЗБИРАШ какво свириш. не можеш да се наречеш музикант, ако не разбираш супер гениалните/прочувствени шайтове, които свириш. плюс това емоцията в музиката идва в момента в който свириш нещо, не докато го замисляш. а когато виждането ти над музиката е ограничено, колкото и да си гениален, не можеш да мръднеш от 4-те култуви, прочувствени акорда, които хората така обичат. пък рано или късно всичко умира...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и къде е кефа в това да свириш нещо, което не разбираш? не схващаш структурата...

Ами някои се кефят и без да са вишисти от консерваторията примерно. Аз знам за какво става въпрос, но не мога да кажа че знам теорията. Мога да се закълна че повече от половината най-яки рифове и въобще мелодии, на които адски много се кефя всъщност са адски прости и не ти трябва някакво висше че да ги разбираш.

Не забравяй че има една към 80% част от хората, които не свирят на нищо. Те са просто фенове на музиката независимо от стила. И на тях мелодията им харесва без да я разбират как или защо е така построена. НО НА ТЯХ ИМ ХАРЕСВА. По същия начин може да е и при музикантите.

 

Реасе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяй че има една към 80% част от хората, които не свирят на нищо. Те са просто фенове на музиката
НО НА ТЯХ ИМ ХАРЕСВА.

 

това чалга феновете ли? помисли преди да отговориш.

и не забравяй, че има хора които слушат музика. има и хора които слушат музика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяй че има една към 80% част от хората, които не свирят на нищо. Те са просто фенове на музиката
НО НА ТЯХ ИМ ХАРЕСВА.

 

това чалга феновете ли? помисли преди да отговориш.

и не забравяй, че има хора които слушат музика. има и хора които слушат музика...

Аве, знаеш как да дразниш, но това ще го оставя без коментар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе той,bULGARIQ е прав за доста неща в случая,просто ги поднася малко по-така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе той,bULGARIQ е прав за доста неща в случая,просто ги поднася малко по-така.

И какво се опитваш да кажеш? Че на концерта на Machine Head 80% от хората бяха музиканти? Или на Metallica? Или на Britney Spears? Или на който и да е друг концерт? Или това ги прави чалгари?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или може би съм разбрал грешно. Явно се опитвате да кажете че щом не си музикант не можеш да се кефиш на музика?!??! Щом не я разбираш?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе,Fenix - говорили сме си с теб по тоя въпрос(или поне около него).Знаеш,че не теорията те прави музикант.Но тя ти помага да станеш по-добър такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе,Fenix - говорили сме си с теб по тоя въпрос(или поне около него).Знаеш,че не теорията те прави музикант.Но тя ти помага да станеш по-добър такъв.

В това няма спор. Ти може да знаеш точно как стоят нещата, точно какви акорди, ноти (квото щете сложете тука) да използваш, обаче мелодият трябва да идва отвътре.

 

А относно горните постове, аз коментирах друго мнение, прочетете цитатите.

 

И още нещо. Това че знаеш малка част от нея не стои като някакъв огромен праг, който да ти пречи да се развиваш или да интерпретираш нещата по съвсем различни начини.

Редактирано от Fenixbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе,Fenix - говорили сме си с теб по тоя въпрос(или поне около него).Знаеш,че не теорията те прави музикант.Но тя ти помага да станеш по-добър такъв.

...което пък не значи че не можеш да се справиш и без нея, нали?

Просто с времето си извеждаш за себе си някои закономерности, които лично тебе си те кефят като ги използваш.

Ама аз (както и милиони други), като си пусна една песен не си казвам

"Ебахти виж тука ся как двете китари са в терца, баса свири еди ква си фигура, барабаните правят брейк по двата горни тома и после форшлаг, докато вокала пее еди как си..."

Вместо това си затварям устата и започвам да си клатя главата :green: :headbang:

 

А това горното бих го направил ако искам да разбера кое е тва, дето ме кефи в тая песен, че да мога и аз да правя такива яки песни. При това бих могъл да го направя и без да съм изчел 7439309 книги за музикална теория.

 

Музиката е изкуство, а изкуство значи да изразяваш себе си. Следователно никой и нищо не може да ти каже как трябва да го правиш. Някои работи могат само да ти помогнат в начинанието, щото то никак не е лесно.

 

:cheers::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.