Jump to content
Българският форум за музиканти

MMG-music

Демонстрация на китари и китарни апаратури и "Мастър клас" по звукотехника

Recommended Posts

Супер тогава до 8ми октомври!

Може ли да си донеса китарата и да пробваме различни усилватели? Каква техника ще се представя? Ще има ли някой от бг продукциите ... Garland, N-audio, MG ... ?

Поздрави Ники

Edited by MasterOfDisaster

А ако случайно някой вземе да запише събитието или поне откъси би било супер. :headbang:

В отговор на по-предния пост искам да направя следното уточнение.

Нашата идея е не да правим презентация (в търговския смисъл) на някакви продукти, а да демонстрираме основните типове китари, апаратури и ефекти с цел практическо изясняване на разликите между тях (технически и като звучене) и възможните варианти за комбинирането им.

За да бъда малко по-конкретен ще изброя типовете продукти, които сме планирали да включим в демонстрацията:

китари - само със сингли (страт), само с хъмбъкери (ЛП) и евентуално комбинирана

усилватели - транзисторен, лампов, моделинг амп

"камиончета" - дисторшън, овърдрайв, еквилайзер, хорус, дилей, ревербератор

мулти-ефект процесор - стандартен, с изброените по-горе ефекти

Що се отнася до въпроса дали можеш да донесеш китарата си и да пробваш как звучи в различни усилватели, отговорът е, че можеш да направиш това по всяко време в нашия магазин.

Осигурили сме специално помещение за свирене, така че всеки който желае може да пробва всеки един предлаган от нас продукт, и то толкова дълго, колкото му се ще.

• Like 4

^ Да добавя, че в близост има много добър парк и можете семейно, да посетите събитието! Аз поне така правя! ....а и момчетата са много "земни". Музиканти с една дума! :cheers:

Пробвал съм почти всички инструменти, за да открия това, което ще ми пасне най-добре!

Аз лично, ще посетя урока, щото смятам, че ще ми е от полза!

Като предварителен въпрос:

Ще ми е интересно на какво да заложа, за да постигна блус-звучене? С какво да го съчетая, че да се получи нашенски (фолк-блус)саунд? Зная, че нашенската музика не е чак толкова претенциозна към звука, а залага на майсторлъка на изпълнителя, но въпреки това има подчертано и характерно звучене... :music:

• Like 2

Един въпрос за хората с автомобили -

ВИНЕТКА трябва ли за придвижване от София до Банкя?

Не, защото не се излиза от София-град.

И по двата пътя не трябва винетка.

Поздрави за начинанието! :thumbs_up:

• Like 1

Благодаря!

Надявам се да присъстваш и да споделиш сериозните си познания за извличане на качествен звук от различни апаратури.thumbup.gif

Поздравления на организаторите и инж. Манов!

Тъй като има доста време до тогава, бих искал да попитам дали има мераклии от Пловдив с които да отидем заедно. Идеята е освен поделяне на пътните да има и с кого да си бъбрим на интересни теми по пътя.

^Има доста време дотогава,а аз някой от съботите ги работя,но принципно съм съгласен.Имам кола на газ(ама сравнително лакома :greenball: ),но това са неща които ще доуточним впоследствие.Ще следя темата,а ако се залисам ,може да ме подсетиш преди това с ЛС.

Поздрави

В отговор на по-предния пост искам да направя следното уточнение.

Нашата идея е не да правим презентация (в търговския смисъл) на някакви продукти, а да демонстрираме основните типове китари, апаратури и ефекти с цел практическо изясняване на разликите между тях (технически и като звучене) и възможните варианти за комбинирането им.

За да бъда малко по-конкретен ще изброя типовете продукти, които сме планирали да включим в демонстрацията:

китари - само със сингли (страт), само с хъмбъкери (ЛП) и евентуално комбинирана

усилватели - транзисторен, лампов, моделинг амп

"камиончета" - дисторшън, овърдрайв, еквилайзер, хорус, дилей, ревербератор

мулти-ефект процесор - стандартен, с изброените по-горе ефекти

Що се отнася до въпроса дали можеш да донесеш китарата си и да пробваш как звучи в различни усилватели, отговорът е, че можеш да направиш това по всяко време в нашия магазин.

Осигурили сме специално помещение за свирене, така че всеки който желае може да пробва всеки един предлаган от нас продукт, и то толкова дълго, колкото му се ще.

А дали предлагате и усилватели за акустични китари?

Поздравления към организаторите и от мен.

За мен ще е особено интересно да присъствам на това мероприятие.

Присъединявам се към пловдивската група и същевременно мога да предложа транспорт при следните условия:

Следните суми на човек покриват пътя в двете посоки:

- ако се съберем 2ма души: делим по 25лева на човек

- ако се съберем 3ма души: делим по 17 лева на човек

- ако се съберем 4ма души: делим по 13 лева на човек

- ако се съберем 5ма души: ще ни е много тясно в колата :)

Колата е изрядна технически, сравнително широка и с климатик. В колата не се пуши. Моля за да не разводняваме темата, ако има желаещи, пишете ми на лично съобщение. За момента мога да чета и да отговарям на лични съобщения само през седмицата без събота и неделя, предвид времето което остава до мероприятието смятам че е достатъчно да се организираме.

Супер яка инициатива, евалата! С кеф бих дошъл, ама баш тоя ден свирят Pain of Salvation :icon_shithappens:

Ще чакам обаче нещо репортажче, видео, аудио, а-у :whistle:

Събрахме се 4 човека засега. ;)

До деня Х има точно 1 месец, затова като наближи ще има напомняне и опресняване по организацията, за да не забравим.

Пловдивската агитка набъбва...

От Варна, Русе, Добрич, особено от Монтана се очакват автобуси. :)

• Like 1