Jump to content
Българският форум за музиканти

MMG-music

Демонстрация на китари и китарни апаратури и "Мастър клас" по звукотехника

Recommended Posts

Уважаеми колеги и съфорумници,

Ние,

MMG Music,

инж. Тони Манов (вероятно по-познат като Parni_Valjak) и

Muzikant.org

ви каним на среща – семинар с идеята да обменим знания и опит свързани с музикалните инструменти и оборудване.

Afish%20Event.jpg

Ето каква е нашата идея за събитието:

КАКВО

Да съберем на едно място музиканти (начинаещи и напреднали, любители и професионалисти) и съмишленици, да поговорим за музика, музикални инструменти и апаратура, да споделим теоретични знания и практически умения и опит, и не на последно място, да създадем нови контакти, а защо не и нови приятелства. Бихме желали това да не е единично събитие, а при интерес и желание от ваша страна, да стане регулярно мероприятие.

За първата ни среща сме планирали две основни събития.

Демонстрация на електрически китари и китарни апаратури

Ще се демонстрират различни по вид китари, ефекти и усилватели, за да се отговори на въпросите, които най-често вълнуват повечето начинаещи, а и по-напреднали китаристи:

- „Каква китара / усилвател да си купя?”

- „Какъв е този ефект?”

- „Каква е разликата между Дисторшън и Овърдрайв?”

- „Китарни мулти-ефект процесори или камиончета?”

- „Как да докарам звука на любимия ми китарист / група?”

За практическите отговори на тези въпроси ще ни съдействат наши колеги и съфорумници, които ще демонстрират и обяснят различни начини на свързване на даден „гиър”, според наличната техника и търсения звук.

„Мастър клас” по звукотехника на инж. Тони Манов (Parni_Valjak)

Инж. Тони Манов, по наше мнение, един от най-добрите специалисти в България в областта на звукотехниката, ще проведе един образователен „мастър клас” по технически въпроси, свързани с различни аспекти в тази област. Не се предвижда да има ограничения в темите на въпросите, а само в отговорите :)

Семинарът ще бъде в две части. В началото темите ще са основно за начинаещите, а във втората част ще се премине на по-високо ниво, със специализирани теми по желание на присъстващите.

Тук е мястото да отбележим, че много бихме се радвали предварително да ни подадете теми, които са интересни за вас и които бихте искали да се дискутират в рамките на събитието.

Ще сме благодарни и за всякакви други идеи и предложения, които според вас биха направили нашата среща по-полезна и интересна.

В общи линии това са нещата които сме планирали.

Разбира се и тук, както във всяко нещо, където има замесени музиканти, ще има импровизация и приятни изненади :virtuoz:

КЪДЕ

Събитието ще се проведе на откритата тераса пред магазин „MMG Music” в гр. Банкя

Как да стигнете до нас

Karta%20MMG new.jpeg

С автомобил

Независимо дали ще влезете в Банкя от „Околовръстен път” или от бул. „Сливница”, карате само по главния път докато стигнете кръговото движение с фонтан по средата. От там продължавате направо идвайки от „Околовръстното”, или завивате надясно идвайки от бул. „Сливница”. След това завивате по втората пряка в ляво и си намирате място за паркиране (паркирането е свободно и няма „Паяци”). Магазинът ни се намира в голямата сграда от дясната страна на улицата.

С градски транспорт

Автобуси No. 42 (от метростанция "Сливница") и No. 43 (от кв. Люлин)

Маршрутки No. 31 (от кв. Илиянци през кв. Надежда) и No. 10 (от Руски Паметник)

Слизате в центъра на Банкя (при фонтана). Магазинът ни се намира на около 150м от там.

КОГА

На 08.10.2011 г. (събота) от 16:00 ч. Вход свободен!

Надяваме се идеята ни да ви хареса и да станете част от нея.

За всякакви въпроси свързани с това събитие, както и мнения и конкретни предложения, можете да пишете в темата или на е-мейл: mmg-music@gmx.com, както и да се обадите на 0888 002038 – Боби.

• Like 5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за идеята!Ако съберете сили и желание ,ще ви очакваме и във Варна!Ангажирам се да помогна със зала ,апаратура ,инструменти и др. :thumbs_up:

Успех!

Редактирано от rockfire
  • Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бира да си носим ли?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О супер ще гледам да дойда сигурен съм, че ще има доста интересни неща :))

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бира да си носим ли?

Бирата никога не е излишна, стига разбира се да не се злоупотребява :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Похвално и праведно :) Повече такива събития са нужни. :thumbs_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимайки идея от по-предния пост, искам да подчертая, че в техническата част ще се игнорират всякакви субективни аудиофилски изцепки!

Техническата част ще си е техническа, а субективното ще се разглежда в паралелните събития, свързани с демонстрациите на специалистите по музика.

Така няма да се пренебрегва никой, но няма да се смесват темите и да се разводнява програмата. Времето няма да е много и трябва да бъдем разумни в употребата му. Все пак, желанието е за максимална практическа полза за присъстващите.

Идеята на събитието е да бъде сериозната алтернатива, а не бирен фест!

Редактирано от Parni_Valjak

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отлична идея, успех!!! :thumbs_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесна идея, браво на MMG и инж. Манов!

Времето е неудобно за мен, но ще направя всичко възможно да ви посетя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с изричното разрешение и одобрение от Парни Валяк си позволявам да разширя поканата и към басистите. И те са хора... понякога :greenball:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ако има интерес за включване на бас-секция в програмата, хора (басисти!) които могат и желаят да обменят опит , тънкости и да се включат в демонстрации ще бъде добро решение.thumbs_up.gif

ПП. Чудя се, защо се е обособило такова особено отношение към басистите? Аз досега съм срещал само Убави хора сред басистите biggrin.gif !

Редактирано от Parni_Valjak

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да отбележа, че поканата ни е насочена не само към китаристите (смятам, че в това число влизат и бас-китаристите ;)), а към абсолютно всички, които се интересуват и имат отношение към музиката, музикалните инструменти и техника.

Единственият проблем е, че сме ограничени във времето и искаме конкретното събитие да следва определени насоки, за да можем да сме максимално изчерпателни и полезни.

Разбира се, както вече споменахме в темата, бихме искали при интерес от ваша страна да направим серия от такива събития, които да обхващат различни теми интересни за вас.

Но, както се казва, нека да започнем от някъде :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и благодаря за поканата!

Идеята е блестяща. "Мастър клас" по звукотехника, при това безплатен!

Както много от съфорумците, така и аз съм си организирал домашно студио в къщи. Най-любителски клас, без претенции. Първата ми звукова карта около 1995г. беше Turtle Beach Monterey за $500, колкото струваше самият компютър. След Audigy на Creative и др. сега съм с Tascam US-122mkII. Винаги много ми е липсвала информация за нивата, които подавам към зв. карта. Как могат да се измерят, защото съм сигурен, че правя много грешки. Процесори, симулатори, микрофони влизат във входа, но много често се получават изкривявания и шумове. Чувал съм, че има различни стандарти за японски и американски карти.

Как правилно да се измерват или калиброват нивата, за да не се "мачка" звуковия сигнал, а да се освободи?

Въпросът ми е за такива базисни неща.

Сигурен съм, че отговорите на инж. Тони Манов ще ни помогнат.

Успех! :thumbup:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала!!!!Супер идея. Надявам се някой да посвири на моята китара да и видя възможностите че аз още не мога :unsure:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, далеч сте, бреееееее :wallbash: !Ако имах :girl_witch: , щях да доприпкам, ама пустите километри идват в повечеко на моята "калинка" (WV)...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.