Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми монитори


LOE

Recommended Posts

имам идея да си носиш твой диск, който познаваш добре, и така да чуеш.

Освен това ги накарай да ти пуснат и други монитори които имат, защо само алесис?

Така ще сравниш и ще си избереш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ами то там има алесис и берингер :headbang:

 

проблема е че няма как да чуя активните тей като последните които са имали са ги продали, а мен съмнява че освен по скъпи директното подаване на мощност към високите ще си каже думата

 

ще помисля още малко, и ще отида с мой диск, но все пак мнения от притежатели на активните м1 няма да са излишни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има също Genelec и Dynacord. Но те са доста по-скъпички за съжаление. Аз клоня към последните, но да видим кога ще порасна достатъчно за да си ги купя :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм сравнявал моделите, за които говорите бих очаквал активния да звучи по-добре. При активните филтри е по-лесно да се постигне що-годе линейна характеристика около честотата на срез между двата говорителя. Чуй наистина с твой диск (даже повече от един :headbang: ). Това с високите не ми звучи нормално. При монитори от този клас е по-вероятно да потъват някакви честоти в средите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

активния не звучи по-добре :rolleyes: Но това е лично мнение. Заради не добре направените филтри и компромисните ампове според мен. А с пасивните и горе долу добър усилвател се постига някаква картина :D

Лично мнение!!!!! предупредих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ако ще взимам пасивните ще ги взема с усилвателя на алесис... тоя по малкия, дето е 2х75 вата

 

предполагам че най добре ще си пасне с мониторите, освен ако bobalan не даде акъл за нещо което по си струва ;)

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ще взимам пасивните ще ги взема с усилвателя на алесис... тоя по малкия, дето е 2х75 вата

 

предполагам че най добре ще си пасне с мониторите, освен ако bobalan не даде акъл за нещо което по си струва :P

Това дето не си си носил твой диск е голяма грешка...аз като взимам слушалки или колони винаги си нося един референс с доста неща в различни стилове, на които им знам и кътните зъби от слушане. ;)

А що се отнася до пасването на усилвател & монитори от една и съща фирма....не е задължително - пак трябва да чуеш на място дали ще се харесат. Аз като взимах на времето NS-10M studio бях спокоен, че имам доста усилватели под ръка, вкл. и една Yamaha pure/natural sound...бла...бла....ватаж, омаж....всичко си пасваше, ама саундът толкова pure беше, че грам детайл не можеш да чуеш на средни нива и нулеви корекции. Смених с проби 5-6 различни усилвателя докато намеря подходящ за тях....и марката му не е Yamaha. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ще взимам пасивните ще ги взема с усилвателя на алесис... тоя по малкия, дето е 2х75 вата

 

предполагам че най добре ще си пасне с мониторите, освен ако bobalan не даде акъл за нещо което по си струва :(

ами не смея да те посъветвам за усилвател, щото е трудна работата. Аз съм писал неведнъж че имам алесис усилвателя, но не го ползвам....

Ако имаш някакъв приличен усилвател на първо време можеш да си спестиш закупуването на алесис и да търсиш нещо по-специално втора ръка или правено. Винаги мога да ти дам алесиса за сравнение, както и можеш да си го купиш допълнително по всяко време.

Стар хайфи усилвател също би станал (аз бях с един Над известно време, после с правен интегрален....)

Но все пак - преди да купиш колоните - носи си диск и слушай. Да не кажеш - ама те така ме посъветваха ;)

Всеки си решава сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно че ще си взема тия които ми харесат като звук, леко тъпо ми се вижда да дам 1000 лева за монитори на които парчетата, чиито звук харесвам най-много да звучат зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно че ще си взема тия които ми харесат като звук, леко тъпо ми се вижда да дам 1000 лева за монитори на които парчетата, чиито звук харесвам най-много да звучат зле...

Ако ти звучат твърде добре, значи си попаднал на хай-фи тонколони, не на монитори ;)

 

Вторият момент е, че за толкова малко пари (1000 лв) май няма нищо особено велико като звук.

 

Аз съм в момента със Behringer Truth 2031P + Yamaha Natural Sound RX496. Взех си Truth 2031 защото ми хареса как звучаха - ниските са чуваеми, звучат готино. Голяма грешка :headbang: Трябваше да си взема активните 2030А или пасивните Алесиси, обаче като ги сравнявах като звук 2031 и си викам - брех тея малките колко гадно звучат. Еми да - гадно звучат, щото чуваш всичко, а то това е целта май ;)

 

Безспорен факт е, че усилвателят ми не е за такива цели и от доста време обмислям да си купя референс усилвател (примерно Алесис), но мисля по-скоро да си купя някакви хубави активни монитори (Dynaudio, Genelec) и да приключа с темата, вместо да инвестирам в полвинчати истории.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ще се учиш на микс и няма да правиш електроника с мноо бас гепвай или алесиса или берингера, но по-натам ще трябва да спестиш поне 3 пъти повече за нещо качествено, но сравни ги тия с Уорфъдейла, предполагам, че той ще се справи по-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да - гадно звучат, щото чуваш всичко, а то това е целта май ;)

Tова ще се реши като занеса музика, която съм слушал много време. Записите които мисля да нося са нещо като икона и еталон за добър звук в стила, който ме вълнува, ако те не звучат добре на тия монитори.. бах ги в мониторите..

по-добре на най-фи да карам, ако нещата които са всепризнати че звучат добре не звучат добре то какво остава за тия които са по зле :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Loe идеята на пасивните Алесиси е зад тях да има звукоотражателна повърхност и особенно ако са в двата ъгала на стаятя и отрежеш

ъглите с някъква плоскост звучът доста реалистично и високите, са

точно колкото трябва, накарай ги да ти дадът книшката към тях и прочети

внимателно изискванията за слушане на тях, дори ако ги слушаш

изправен пак не звучът реално, трябва да са ти точно на нивото на

ушите, и тогава звучът балансирано, ако си ги слушал прав може да са ти звучали всякъкви неверни чистоти, в книшката пише и на какво разтояние

трябва да са от теб и че с тях ти трябва да образуваш равнобедрен триъгалник, само за протокола ще добавя, че тези монитори са удостоени с награда /пасивните/ на някъкво изложение, на студийни техники

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.