Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми монитори


LOE

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

За сега чух добри отзиви за алесис мк 1 ... или 2... също така ги има в динакорд, обаче те са пасивни, с усилвател ще излязат сигурно над 1000 лева.

 

Гледам че за този берингер има добри отзиви, активни са и не са много скъпи

http://www.musiciansfriend.com/product/Rec...ones?sku=600601

 

Цената им в САЩ е 339 $, тоест тук би трябвало да струват около 400 евро, което си е направо тънко. В сайта на динакорд пише че струват 719$ но според мен това е много стара и неактуална цена

 

B2030A също ме изкушават защото са доста по евтини, а разликата е единствено в мощноста, на мен 75+35 Вата на монитор са ми повече от достатъчни за домашна употреба, а цената за ЧИФТ е около 370 евро

 

 

Приемам и други предложения...

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ами ти добре си се ориентирал. Това са двата варианта май. Аз лично избрах пасивните Алесис - могат и с какъвто и да е усилвател за начало. И после - по-хубав и по-хубав.... Аз бях с един Над, после с Алесис РА усилвател, после с един правен А+Б и сега с Лампен 2х2вата

А активните Берингер не са лоши също, но не можеш да им смениш усилвателите дори да искаш. А те не са най-доброто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ти добре си се ориентирал. Това са двата варианта май. Аз лично избрах пасивните Алесис - могат и с какъвто и да е усилвател за начало. И после - по-хубав и по-хубав.... Аз бях с един Над, после с Алесис РА усилвател, после с един правен А+Б и сега с Лампен 2х2вата

А активните Берингер не са лоши също, но не можеш да им смениш усилвателите дори да искаш. А те не са най-доброто.

Аз не се целя в най-доброто, а в най-достъпното, чесно казано цената ми е решаващ фактор, или по-скоро съотношението цена/качество, като цената важи повече...

 

Най-доброто... в САЩ излиза по 1500$ на парче :headbang: За тук не ми се помисля...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на класификация за "най-добро". Има и за значително повече от 1500$.

 

Дай ориентировъчен бюджет все пак. Иначе това, което в БГ може да се чуе, както неколкократно е споменавано са Б, Алесис, М-Аудио и мисля имаше някакви бюджетни Едирол колонки в Алмар тоже.

 

Wharfedale Diamond Pro Active иначе ти препоръчвам за ентри-левъл колони. Около 8-900 кинта бяха двойка, активни са, преди година-две. Има(ше?) ги в един магазин за аудио срещу 7-мо училише на ул. Юри Венелин, на който му забравих името. Но някъде във форума съм го пост-вал, така че "Търсене"-то ще помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами чесно казано мисля да заделя 800-1000 лева... от повече не че няма смисъл, но не си струва поне в моя случай

 

ако B2030A тук струват колкото в останалата част на европа даже излизат малко под 800 лева...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е да се чуят.

Не смятам да критикувам или възхвалявам. Казах какво ми харесва и препоръчвам :headbang: Б. не харесвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има(ше?) ги в един магазин за аудио срещу 7-мо училише на ул. Юри Венелин, на който му забравих името.

 

Магазинът се казва "Топ аудио видео дизайн":

 

http://www.audiovideo-bg.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свет :blink:

Близо 900 лева в Динакорд

мен ми се върти някаква цифра около 420 евро, ама не съм напълно сигурен

 

в останалата част от европа гледам че са към 350 евро..

 

 

но и 900 лева не са крайно лоша цена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така слушал съм и двата модела, преди да си ги купя мойте, но си взех

пасивните за мен по добре работят от активните, обаче при положение, че са с

препоръчаното от Алесис стъпало за тях, разбира се това е мое мнение,

При активните има един недостатък, ако мога да го нарека такъв, че

сублуфърният отвор е отпред и малко се губи представата за ниски чистоти,

мислиш, че има достатъчно но това е измама, докато при пасивните отвора е отзад и както аз съм направил, зад тях има звукоотражателна повърхност усещането за бас е много по реално

Това е лично мое наблюдение, най добре отиди и ги чуй и двата модела

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тей, съживявам темата, ей сега ходих до динакорд и положението е следното:

 

М1 активен МК2 няма, но може да се поръча с капаро и т.н. на цена 830 лв

Пасивните ги има, заедно с усилвателя 2х75В излиза 730 лв някъде, демек със 100 лева по-ефтино.

 

Обаче чух пасивните и някак си ми се стори че имат много ама прекалено много високи, слушах ги на някакъв ЦД пеър тик и някакаъв джаз диск. Просто високите ми се сториха нереално силни, дето се вика само високи се чуваха едва ли не. Нямаше еквалайзери или нещо такова и не ми се струва много вероятно диска да е бил с толкова смотан микс.

 

Освен това пасивните са.. пасивни... :headbang: освен че им липсва стъпалото им липсва активния кросоувър, сигнала към високочестотния говорител се подава през.. най вероятно пасивен филтър.

 

За разлика от пасивните активните са би-ампед, което според моите разбирания ще рече активен кросоувър и отделни стъпала за хай и лоу драйвъра, което е добре...

 

Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.