Jump to content
Българският форум за музиканти

8 струнен комплект


Recommended Posts

Съвсем случайно видях този 8 струнен комплект в ebay и директно си поръчах 3 броя.

Цената ми се видя много добра. Размерите са 10-13-17-30-42-54-64-74 :music336:

Малко дебелинки ми се виждат за нормален строй, но на 25.5" осмак ще паснат добре...надявам се.

После ще решавам дали става за 27" скала.

 

Може да е полезно на някой, защото наистина е трудно да се намери.

Поздрави.

Редактирано от death^metal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даам...от тоя младеж пазаря поне от 1г. Не знаех че търсиш бих те насочил, по-рано.

 

П.С. Информативно, минавам на 12-68 на 24,75" на 6 струнна, хапе ме кучето слизам под Си :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, с този комплект се очаква да съм в стандарт Ми на 6-та с 0.54" :blink:

Добре, че грифа е като бухалка :music336:

Редактирано от death^metal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно влизам в малко офтопик, но 70ка за мен вади най-стегнат и in your face звук, гадна е за барета в дроп Ла обаче...както и да е.

Тоя Ърни Бол звучи много добре, НО: със 74ка може да е ОК на 26,5 мензура за Фа#, но имам съмнение че няма да е достатъчно стегната и ясна при 25,5 или за дроп в Ми(ми на октава надолу от 6та)...Ако 8мата беше 80ка, щеше да е почти екстра балансиран комплект за метауисти. Поредните ми размисли в писмен вид, да не се вземат присърце. :):cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти направо ела утре да разцъкаме Оумен осмицата. Тя идва с Ърни Бол /доста посредствени според мен струни/. За дроп ми просто забрави B)

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.