Към съдържанието

Снимка

24 3/4" - 629мм ПРОТИВ 25 1/2" - 648мм

• Please log in to reply
3 отговора на тази тема

Анкета: "Каква" ви е китарата?

"Каква" ви е китарата?

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.
Глас Гостите не могат да гласуват

#1 a_panov

a_panov

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 650 Мнения:
  • Инструмент:от метла... до лопата

Публикувано 18 август 2011 - 12:14

След смяната на доста, но не достатъчно китари (винаги ни са малко китарите) установих че мензура 24 3/4" - 629мм ми е най-удобна. Къси ми са пръстета, едно време не съм писал много в училище та да ми пораснат. Познавам китарист с 2 сантиметра по-дълги пръсти от моите и него му е удобна всяка китара. Но на мене НЕ!

На вас каква китара ви е удобна, не като дебелина на гриф а като мензура? Естествено че за "удобството" на грифа не влияе само мензурата а и профила+дебелина на грифа, "курватурата" на фредборда. Но все пак си изкажете мнението за мензурата.

Втори въпрос: защо сторед вас се е наложила 25 1/2" - 648мм - стротокастерската мензура при производството на 80% от китарите?

#2 Lord Shredulous

Lord Shredulous

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 758 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 18 август 2011 - 12:33

Три 25.5" срещу две 24.75". Да, късата мензура ми е по-удобна (за свирене на неща по-ниски от 12то прагче), защото и аз съм с къси пръстоля. Ще е любопитно някой да сподели впечатленията си от 25" мензура.

#3 Mairomaster

Mairomaster

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1394 Мнения:
  • Инструмент:Китара, барабани

Публикувано 18 август 2011 - 13:33

И двете ми китари са с 25 1/2". Китара с по-къса мензура не съм барал, но моите мисля че са ми добре. Пръстите ми не са много дълги, но и къси не са.

#4 sasog

sasog

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 753 Мнения:
  • Инструмент:Cort Evl-K4 EVIL >:-)

Публикувано 18 август 2011 - 17:51

Имам китара и с 25 1/2 и такава с 24 3/4. Лично за мен и двете дължини имат своите предимства и оказват влияние на звученето на китарата. На китара с по-къса мензура се бендва по-лесно с подходящите струни и настройка. При по-ниски настройки вероятно по-дългата мензура е някакъв плюс.
Все пак като цяло нещата, както почти всички останали спецификации по китарата, опират до личните предпочитания и усещане.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни