Към съдържанието

Снимка

Agile vs Schecter

• Please log in to reply
44 отговора на тази тема

#16 iliev.p

iliev.p

неспасяем

• Members
  • PipPipPipPip
  • 943 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 15 август 2011 - 21:12

Първо се ползват за свирене,според желанието на музиканта за студио или за сцена,за бас палитра ако има басист под ръка,а колкото до големите ползват по скъпи китари,сделани за тях. :cheers2:
Художниците рисуват върху платна,
музикантите рисуват своите картини върху тишината.

#17 preIbanez

preIbanez

preIbanez

• Members
  • PipPipPipPip
  • 889 Мнения:
  • Инструмент:Ibanez

Публикувано 15 август 2011 - 21:20

Малко off topic, сори за въпроса, но - за какво се ползват тези китари.
Малко съм лаик в темата, но никой от големите не свири на такава китара.
За срудио ли е, за концерт? Бас палитрата ли покрива?

Пак се извинявам за въпроса, но ми стана любопитно ;-)))

My link

Сега изяснява ли ти се въпросът относно смисълът от съществуването на многострунните китари.
Тези момчета не е като да не могат да свирят и творят уникални о оригинални неща.
На стандартна шестструнка няма как да се докара подобно неща по никакъв начин.
www.eufobia.com
Публикувано изображение
1. IBANEZ RGА 427Z DSH Prestige 2. SCHECTER HellRaiser C-7fr BCH 3. MESA Dual Rectifier
4. Marshall 1960 AV 5. T.C.electronic G-Major2 6. AKG WMS 40 PRO flexx 7. Behringer FCB 1010

#18 Necrophagist

Necrophagist

sysAdmin

• Members
  • PipPipPipPip
  • 801 Мнения:
  • Инструмент:Schecter Hellraiser!

Публикувано 15 август 2011 - 21:21

какво разбираш под "големи"?
А и си мислех,че на Loomis му викат голям,та даже и из интернет простраството Бог :girl_cray2:
За какво се ползват?
За студио не съм сигурен,но за сцена определено се използват :greenball:

#19 death^metal

death^metal

Сеч Мастър

• Members
  • PipPipPip
  • 375 Мнения:
  • Инструмент:m16

Публикувано 16 август 2011 - 01:22

Вземи Шектъра от първия пост, няма да сбъркаш. Страхотна китара е и звучи смазващо. Успех :music336:
Публикувано изображение

#20 Valserp

Valserp

I am tuned to D E F A C E

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1288 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 16 август 2011 - 02:35

Другия вариант,който обмислях,но не го споменах е ето този!

Shecter Jeff Loomis FR

Тук вече за цена трябва да говоря с telesound,но като гледам е малко по-скъп от c-7 :metalist:
Материала на тялото не е махагон,но съм чувал този модел на живо и звучи доста стегнато

Специално тази китара, според мен, задължително трябва да се чуе преди да се купи. Просто защото е със сравнително по-отличаваща се комбинация от дървения и има шанс никак да не ти хареса... Или пък да се влюбиш в нея. Все едното :)

Малко off topic, сори за въпроса, но - за какво се ползват тези китари.
Малко съм лаик в темата, но никой от големите не свири на такава китара.

Ъм... John Petrucci и Steve Vai са двама от по-"малките", за които се сещам, които редовно свирят на 7-струнни китари... Даже собствени модели от въпросните имат.

Този пост е редактиран от Valserp: 16 август 2011 - 02:37

<p class='bbc_right'><span style='font-size: 8px;'><span style='color: #C0C0C0'>Pop songs gone metal: </span>
<br><a href='http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/103483-dev-and-the-cataracs-bass-down-low/'>Dev & The Cataracs - Bass Down Low</a><br>
<a href='http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/104553-katy-perry-et/'>Katy Perry - ET</a><br>
<a href='http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/105207-ricky-martin-livin-la-vida-loca/'>Ricky Martin - Livin' La Vida Loca</a></span>

#21 Somebody

Somebody

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 108 Мнения:

Публикувано 16 август 2011 - 05:54

Мерси за инфото. А струните, които са добавени, са с цел по-голямо застъпване на бас-а или са балансирани, т.е. малко по-тънка първа и т.н.? На същия строй ли се свири със седмица и осмица? (това вероятно е тъп въпрос, но да питам, може да изскочи и заек тук ;-) )

#22 preIbanez

preIbanez

preIbanez

• Members
  • PipPipPipPip
  • 889 Мнения:
  • Инструмент:Ibanez

Публикувано 16 август 2011 - 09:37

"Класическата" настройка не седемструнната китара е като на шестструнна китара с една добавена "дебела" струна или с други думи:

ми си сол ре ла ми СИ

Разбира се има много вариации като например аз свиря настроен:

ми си сол ре ла ми ЛА

Небезизвестните първопроходници КОРН свирят дропнати в:

ре ла фа до сол ре ЛА

Осемструнната китара има допълнително две "дебели" струни по принцип трябва да се настройва:

ми си сол ре ла ми СИ ФА-диез

Аз лично не си представям да свиря на китара с по-малко струни от седем.
Нещата които правя биха били крайно осакатени откъм диапазон.
Това което може да бъде изсвирено на шестица може и на седмица, но обратното НЕ става.

По темата: Аз бих заложил на Шектър като на утвърдила се фирма с доказано безкомпромисно качество. Иначе е малко руска рулетка дали ще получиш качествен инструмент. При бюджетните фирми е до късмет и бройка според мен и много други.
www.eufobia.com
Публикувано изображение
1. IBANEZ RGА 427Z DSH Prestige 2. SCHECTER HellRaiser C-7fr BCH 3. MESA Dual Rectifier
4. Marshall 1960 AV 5. T.C.electronic G-Major2 6. AKG WMS 40 PRO flexx 7. Behringer FCB 1010

#23 Slav

Slav

Jedi Knight

• Members
  • PipPipPipPip
  • 841 Мнения:
  • Инструмент:Китара и пиано

Публикувано 16 август 2011 - 16:25

:offtopic-001: ^Може би е така, но няма как да изкараш тона на 6-струнна от 7-струнна китара, така че на мен 7-струнна не би ми вършила работа да свиря AC/DC или DP например. Те затова и са направени различни китари, кой за каквото му трябва. :cheers2: :offtopic-001:

Този пост е редактиран от Slav: 16 август 2011 - 16:26

When words fail, music speaks.

#24 Arcturus666

Arcturus666

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 241 Мнения:
  • Инструмент:Schecter Hellraiser C-7

Публикувано 16 август 2011 - 16:40

Slav я прочети по-внимателно горния пост на PreIbanez.

Schecter Bulgaria

Schecter Hellraiser C-7, TC Electronic PolyTune, MXR M116 Fullbore Metal, BUGERA BC 15 12AX7

Я мрАзим Facebook

Идей за хапване

=================================================================================
- Аз съществувам! - извикал човека на вселената
- Този факт - отвърнала му тя - не пробужда в мен никакво чувство за дълг...

#25 Slav

Slav

Jedi Knight

• Members
  • PipPipPipPip
  • 841 Мнения:
  • Инструмент:Китара и пиано

Публикувано 16 август 2011 - 18:24

Това което може да бъде изсвирено на шестица може и на седмица

:cheers2:
^Внимателно го прочетох.
When words fail, music speaks.

#26 kkertev

kkertev

Пристрастен

• newbies
  • PipPipPipPip
  • 766 Мнения:

Публикувано 16 август 2011 - 18:53

За всеки влак си има пътници колеги

#27 Necrophagist

Necrophagist

sysAdmin

• Members
  • PipPipPipPip
  • 801 Мнения:
  • Инструмент:Schecter Hellraiser!

Публикувано 16 август 2011 - 19:16

Специално тази китара, според мен, задължително трябва да се чуе преди да се купи. Просто защото е със сравнително по-отличаваща се комбинация от дървения и има шанс никак да не ти хареса... Или пък да се влюбиш в нея. Все едното :)

Наистина е така,дървенията е различна!Чувал съм я на живо свирене и за свирене на ритъм си е супер :thumbs_up: Jeff пък показва как се свирят солачки,предполага се,че трябва да е на ниво.За сега C-7 бие по точки ...Един приятел иска да си взема Agile,май ще го изчакам 1во той да се прекара :rolleyes:

#28 chalgasucks

chalgasucks

трансфуктордикулятор

• Members
  • PipPipPipPip
  • 549 Мнения:

Публикувано 04 декември 2011 - 22:29

пробвал съм и двата Шехтъра , разликата м/у Лумис и Хелрайзъра е огроман в звука , ЛУмис определно е знаел какв ода прави с избора на дъро за тази шред машина , защото освен дървото грифа също е по=различен и доста по "лесен" за свирене , на двете мензурата им е 26,5 което е почтиии добре за сибемол или ла шехтър определено са хубави
Отностно "пъргавия" аз бих си взел него , първо че ми е голям мерак да пробвам най-наркя тази китара дърветата не съм и никак зле , пак са с EMG ,тай че звук няма как да няма !
Ако някой го интересува защо бих взел Агилето -шехтър не ми допадат , харесвам по-дълги мензури 27" , а и мразя да свира на "комерсиални" китари все пак цял живот свиря с Ибанез рг 7321 ... АД!
нямам търпение когато ще кихна 1500 кинта за някой Интерсептор 8-мак с 30" нооо мечтииии
Та отплеснах се пич , всичко е въпрос на вкус и зависи от теб , но което и да вземеш няма да си разочерован ! поздрави и после да се похвалиш :metalist:

#29 Thrashed

Thrashed

Прабългарин - бираджия

• Members
  • PipPipPip
  • 431 Мнения:
  • Инструмент:Китарa

Публикувано 04 декември 2011 - 22:51

Щом си притежавал Хелрейзър и си напълно доволен от него .. ти предлагам да не рискуваш с другата марка и направо да я взимаш, а и като гледам ми се струва по-добрия вариант :)

#30 Mairomaster

Mairomaster

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1394 Мнения:
  • Инструмент:Китара, барабани

Публикувано 05 декември 2011 - 02:05

Аз па ви предлагам, да четете датите на темите ;)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни