Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Първо се ползват за свирене,според желанието на музиканта за студио или за сцена,за бас палитра ако има басист под ръка,а колкото до големите ползват по скъпи китари,сделани за тях. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко off topic, сори за въпроса, но - за какво се ползват тези китари.

Малко съм лаик в темата, но никой от големите не свири на такава китара.

За срудио ли е, за концерт? Бас палитрата ли покрива?

 

Пак се извинявам за въпроса, но ми стана любопитно ;-)))

 

 

Сега изяснява ли ти се въпросът относно смисълът от съществуването на многострунните китари.

Тези момчета не е като да не могат да свирят и творят уникални о оригинални неща.

На стандартна шестструнка няма как да се докара подобно неща по никакъв начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво разбираш под "големи"?

А и си мислех,че на Loomis му викат голям,та даже и из интернет простраството Бог :girl_cray2:

За какво се ползват?

За студио не съм сигурен,но за сцена определено се използват :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариант,който обмислях,но не го споменах е ето този!

 

Shecter Jeff Loomis FR

 

Тук вече за цена трябва да говоря с telesound,но като гледам е малко по-скъп от c-7 :metalist:

Материала на тялото не е махагон,но съм чувал този модел на живо и звучи доста стегнато

 

Специално тази китара, според мен, задължително трябва да се чуе преди да се купи. Просто защото е със сравнително по-отличаваща се комбинация от дървения и има шанс никак да не ти хареса... Или пък да се влюбиш в нея. Все едното :)

 

Малко off topic, сори за въпроса, но - за какво се ползват тези китари.

Малко съм лаик в темата, но никой от големите не свири на такава китара.

 

Ъм... John Petrucci и Steve Vai са двама от по-"малките", за които се сещам, които редовно свирят на 7-струнни китари... Даже собствени модели от въпросните имат.

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото. А струните, които са добавени, са с цел по-голямо застъпване на бас-а или са балансирани, т.е. малко по-тънка първа и т.н.? На същия строй ли се свири със седмица и осмица? (това вероятно е тъп въпрос, но да питам, може да изскочи и заек тук ;-) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Класическата" настройка не седемструнната китара е като на шестструнна китара с една добавена "дебела" струна или с други думи:

 

ми си сол ре ла ми СИ

 

Разбира се има много вариации като например аз свиря настроен:

 

ми си сол ре ла ми ЛА

 

Небезизвестните първопроходници КОРН свирят дропнати в:

 

 

ре ла фа до сол ре ЛА

 

Осемструнната китара има допълнително две "дебели" струни по принцип трябва да се настройва:

 

ми си сол ре ла ми СИ ФА-диез

 

Аз лично не си представям да свиря на китара с по-малко струни от седем.

Нещата които правя биха били крайно осакатени откъм диапазон.

Това което може да бъде изсвирено на шестица може и на седмица, но обратното НЕ става.

 

По темата: Аз бих заложил на Шектър като на утвърдила се фирма с доказано безкомпромисно качество. Иначе е малко руска рулетка дали ще получиш качествен инструмент. При бюджетните фирми е до късмет и бройка според мен и много други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001: ^Може би е така, но няма как да изкараш тона на 6-струнна от 7-струнна китара, така че на мен 7-струнна не би ми вършила работа да свиря AC/DC или DP например. Те затова и са направени различни китари, кой за каквото му трябва. :cheers2::offtopic-001: Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Специално тази китара, според мен, задължително трябва да се чуе преди да се купи. Просто защото е със сравнително по-отличаваща се комбинация от дървения и има шанс никак да не ти хареса... Или пък да се влюбиш в нея. Все едното :)

 

Наистина е така,дървенията е различна!Чувал съм я на живо свирене и за свирене на ритъм си е супер :thumbs_up: Jeff пък показва как се свирят солачки,предполага се,че трябва да е на ниво.За сега C-7 бие по точки ...Един приятел иска да си взема Agile,май ще го изчакам 1во той да се прекара :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

пробвал съм и двата Шехтъра , разликата м/у Лумис и Хелрайзъра е огроман в звука , ЛУмис определно е знаел какв ода прави с избора на дъро за тази шред машина , защото освен дървото грифа също е по=различен и доста по "лесен" за свирене , на двете мензурата им е 26,5 което е почтиии добре за сибемол или ла шехтър определено са хубави

Отностно "пъргавия" аз бих си взел него , първо че ми е голям мерак да пробвам най-наркя тази китара дърветата не съм и никак зле , пак са с EMG ,тай че звук няма как да няма !

Ако някой го интересува защо бих взел Агилето -шехтър не ми допадат , харесвам по-дълги мензури 27" , а и мразя да свира на "комерсиални" китари все пак цял живот свиря с Ибанез рг 7321 ... АД!

нямам търпение когато ще кихна 1500 кинта за някой Интерсептор 8-мак с 30" нооо мечтииии

Та отплеснах се пич , всичко е въпрос на вкус и зависи от теб , но което и да вземеш няма да си разочерован ! поздрави и после да се похвалиш :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си притежавал Хелрейзър и си напълно доволен от него .. ти предлагам да не рискуваш с другата марка и направо да я взимаш, а и като гледам ми се струва по-добрия вариант :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.