Към съдържанието

Снимка

Kahler 2228 тремоло на Ibanez RGA8

• Please log in to reply
4 отговора на тази тема

#1 preIbanez

preIbanez

preIbanez

• Members
  • PipPipPipPip
  • 889 Мнения:
  • Инструмент:Ibanez

Публикувано 14 август 2011 - 11:55

Здравейте. Харесал съм си осемструнна китара Ibanez RGA8 My link обаче използвам тремоло, а въпросната има фиксиран тремоловиден заден мост. Въпросът ми е дали може да и се инсталира допълнително тремоло Kahler My linkи ако може какви модификации трабва да се направят с китарата. Обърнете внимание че тялото е дъговидно. Поне си има готово заключване на главата. Идеален вариант е да паснат щифтовете на оригиналния мост, без да се налага дълбаене и преправки, ама ми се струва прекалено хубаво за да е истина. Нека се включат компетентните по темата. Най-вече лютиерското съсловие. Държа да подчертая че поставянето на тремолото ще го прави някой от тях, въоражен със знания и професионализъм. Сам няма да се мъча да откривам топлата вода. Чакам мнения. Благодаря.
www.eufobia.com
Публикувано изображение
1. IBANEZ RGА 427Z DSH Prestige 2. SCHECTER HellRaiser C-7fr BCH 3. MESA Dual Rectifier
4. Marshall 1960 AV 5. T.C.electronic G-Major2 6. AKG WMS 40 PRO flexx 7. Behringer FCB 1010

#2 serengeti

serengeti

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1199 Мнения:

Публикувано 14 август 2011 - 12:03

Съществува съфорумец с чисто ново тяло от РГА 8 подходящо за експерименти.Остава само да си признае!

#3 Lord Shredulous

Lord Shredulous

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 758 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 14 август 2011 - 12:49

Трябва ти такава кухина, за да може да се монтира Kahler:
Публикувано изображение
И изглежда, че може да се наложи да се пробиват нови дупки за втулки и болтове.

#4 MDFk

MDFk

Неспасяем

• Mods
  • 2202 Мнения:
  • Инструмент:Дж-дж-дж и бом-бом-бом

Публикувано 14 август 2011 - 12:52

След като ще даваш китарата на лютиер за да направи тази модификация, мисля че въпроса ти се само-отговаря, един вид :) - с доработки няма начин да не го направят. От тази сопа тук виждаме, че Kahler-тремолото явно не изисква едит: кой знае какви дорабоки за нормално тяло.

Внимание, разсъждения в писмен вид, да не се приема с лошо чувство :) :
Но защо? RGA8 не е кой знае колко качествен инструмент, адаптерите са weak rakia :), цената не е никак ниска, предполагам и Kahler-а няма да е без пари. Без да проявявам fanboy-изъм, китарата от линка не е лош вариант изобщо, а и ще излезе по-изгоднa като се тегли чертата. Потърси алтернатива, бих казал аз. Край на разсъжденията.

Успех! :cheers2:

едит2: пипал съм и 2те, в Икономов и една Agile 8мица (без Kahler, но с такъв гриф)на приятел, втората е много по-добра ИМХО.

#5 Bobobby

Bobobby

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 123 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 14 август 2011 - 13:04

Здравей, тремолото което те интересува по принцип е за китара тип LP ( в задната страна се захваща за двата болта на
струника а в предната част за болтовете на моста )а bridge на Ibanez до колкото видях е вдълбан в тялото (като floyd rose ).
Според мен трябва да се запълни издълбаното и дасе направи нов монтаж. За по- сигурно се допитай до Градинарски, но той
се прибира на 15 септ.
Това е само едно мнение с което не бих искал да ангажирам никой.
Успех.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни