Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ при избор на миксер


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Планирам да си взема малък миксер за в къщи, но не съм си играл досега с такава техника, затова реших да питам. Ще включвам най-много 1-2 микрофона (за китара и/или глас), 2-3 инструмента линейно, РС за бекинг. На изхода ще има хай-фай ресийвър и колони, тъй като нямам монитори. Предпочитам да има 4 микрофонни входа (за резерва), не държа да има ефекти. Предпочитам потовете да не са линейни, а с врътки, за да е по-компактен юнита. Цифровите интерфейси не че са нежелани, но не ми се дават маса пари за подобен модел, щото няма смисъл просто за моите нужди. Целя се до около 100$, като ще пазарувам втора ръка от еБей.

 

Засега се заглеждам по следните модели:

Behringer 1202

Alto AMX-100FX

Peavey PV8

Alesis MultiMix 8

Yamaha MG8/2FX

 

Знам, че не може да се сравнява Беринджър с Алесис като марка, но горните модели са с доста сходни цени. Пък и не съм избрал конкретно, просто подбрах няколко, които ми допаднаха като визия и фийчърс. Благодаря предварително за мненията!

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти, ако искаш да правиш нещо сериозно, да не си взимаш берингер, въпреки че и аз им ползвам "услугите" ;)

 

//офф да те питам по какъв начин плащаш през ибей?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...офф да те питам по какъв начин плащаш през ибей?

Имам там приятел, който върши всичко и ми праща колети.

 

Сигурно няма да е Беринджър, но пък като дизайн супер ми хареса Пивей модела. Някой има ли идея какво им е качеството при миксерите? Освен това АМР-а ми е същата марка и ще се харесат. :green:

 

П.П. В Хармони Сентрал няма раздел с юзърски мнения за миксери и не мога да видя кое как се предствавя според феновете...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rulz/mulz/pulz/fulz........

 

E тва ти е бизнеса:

http://www.soundonsound.com/sos/jul04/arti...raftcompact.htm

Саундкрафт Компакт 10 - 4 микрофонни входа (с предусилватели). 2 с инструментален вход, 2 с high pass filter.

Микрофонните предусилватели са много добри. Като цяло пулта е ориентиран към Home Studio потребители, поради което има доста удобни функции. Има и линейни входове. Балансирани изходи...всички. Абе много добро пултче.

 

Аз притежавам по-малкия - Компакт 4 (некак си не ми трябва по-голям май...:/).

 

И все пак това е Саундкрафт - правят конзоли хората от доста време и ги разбират тез' раб'у'ти. Мик предусилвателите са много много (т.е. не само един път много) добри бтв да кажа още веднъж:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М даа

саундкрафт определено са за предпочитане пред всичко, но когато говорим и за цена, и когато тя трябва да е ниска нещата седят по друг начин. :rolleyes:

 

Аз за изброените от тук съм за ямаха :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Мик предусилвателите са много много (т.е. не само един път много) добри бтв да кажа още веднъж :)

По-яки от на Никифена изделието ли? :P

 

Аз тия Саундкрафт ги мярнах, но съм знаЯл, че са толкова добри. Отивам да чета. 1024х! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз ще ти кажа да не се набутваш с Behringer защото съм пробвал няколко техни модела, работил съм малко и с техен 20канален миксер PMH5000 с крайни стъпала които ги пише 2х400вт, а по моя предценка нямат и 2х100, коректорите на отделните канали са супер смотани, звука е много "пластмасов" и изкуствен, даже плъзгащите потенциометри за смесване бяха вместо логаритмични линейни - звук почва да има след като минеш 2/3 от потенциометъра и се качва много рязко, в резултат на това не можеш да ползваш над половината потенциометър. Абе Behringer sux!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емии, аз се поотказах от Бери-то. Тия Алто са нек'ви измислени май, а за Алесис подочух, че са от калибъра на Бери. Саундкрафт няма из еБей, а Пивей модела няма Тейп Ин/Аут. Най-вероятно ще се юрна с някоя от Ямахите... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се изкажа:

Аз лично не мога да се изкажа супер за Саундкрафтовете,

но и лоши думи не мога да кажа, на работата имам един от тази порода,

спирит ес абеее върши работа, НО на Ямаха пултовете, за мен са доста по барнати, специално преамповете са по - добри, това е мое лично сравнение,

а да не говорим за изработката която е пипната много повече, при Ямахата де,

при MG серията преамповете са едни и същи с преамповете на големите им модели на Ямаха /01V96, 02R, 02V/ и така нататък.

Саундкрафт имат едно слабо място и то е захранването, не всички но много

хора ползващи тази марка пултове са се оплаквали от този проблем, включитолно и аз и то два пъти макар, че имам изравнител на напрежинието

/незнам дали точно така се казва не съм много наясно но всички пикове ми ги обира и тока е винаги равен/

от това са се оплаквали и още поне няколко души в Пловдив

Пресен пример в новото студио на Музикалната академия в Пловдив закупиха

два броя Саундкрафтове цифрови модел 328

http://www.soundcraft.com/product_sheet.asp?product_id=38

абе на външен вид супер,

та на третия ден единия бум ;) и айде обратно в чужбина та месец и полвина,

свят пари изразени в пулт обикалят митници и европейски държави и за кво,

щото са "супер" направени ;) а да не говорим, че полвината копчета се натискат със зор :cheers: от тук изхождам, ква ли е направата на по ефтините модели

а камо ли втора ръка пултове

Ами сами си правете изводи и неискам с това мое изказване да започвам спор,

знам, че сега 100 човека ще се изкажат че имат Саундкрафтове от сумати години и работят супер, а и тяхни познати са много доволни от техните,

просто изказвам мое наблюдение, което в крайна сметка е супер субективно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от тези, които имат Soundcraft и са доволни ;) От два месеца съм собственик на Compact 4 (същия модел като synchu). Изборът ми на марка до голяма степен е повлиян от това, че работя във Фактор и имах възможност да го платя на няколко вноски, но мога да кажа че съм доста доволен. Първоначално се колебаех между Е серия (аналоговата, която спомена f1_sound) и Compact, дори бях пуснал такава тема във форума, но след сравнение на двете серии на слух победителят с голяма преднина е Compact. Не смятам да ви убеждавам, че това е нещо невероятно, космическо и т.н., но според мен за тези пари е супер - натурално звучащ предусилвател, безшумен, добри корекции, практичен като функции, здраво изработен (поне на вид, да чукна на дърво :cheers: до сега нямам оплаквания). Ползвали сме го с групата (за вокали), последните десетина дни си играя с него в домашни условия и е екстра.

 

Не знам дали Compact 10 (моделът с 4 микрофонни входа) e вариант за Baby Thomas, защото като цена в БГ надхвърля поне 2 пъти бюджета, които той е дал, а като европейска марка би било жив късмет да намери такъв в EvilBay :green:

Baby Thomas, ако съм на твое място бих се ослушал за някой пулт на Mackie. Би трябвало лесно да намериш нещо прилично 2-ра ръка в Щатско, пък дори и за малко повече пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря още веднъж за мненията! Гледах Маки, както и дъщерната им фирма (ако е такава всъщност) Тапко (модела Бленд 6 например), но нещо не успях да намеря неща, които да отговарят на условията ми. Може би (MACKIE 1202-VLZ Pro), но е малко голям сякаш, а за шипинга към БГ си оказва влияние. Ще се разровя пак, де.

Нов няма да си взема заради парите. Просто няма смисъл да давам много пари - вземам го да си играя, реално не ми трябва. Засега лидер остава Ямахата :cheers:

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

По мое мнение предусилвателите на Саундкрафта са доста по-напред от тези на Маки (без Onyx, които не съм слушал и не мога да кажа)... но VLZ серията не ми харесват съвсем.

 

пп. Като порас'нем големи ще си купим Ghost :cheers:

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ghost - там говорим за друго измерение, не само парично ;)

 

p.s. май няма да порасно толкова за да си купя Ghost :cheers:

ще го гледам само по снимките и ще ми текът лигите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.