Jump to content
Българският форум за музиканти

LTD/ESP KH602/202 series


Somebody

Recommended Posts

Какво ви е мнението за тази/тези китари?

Всички са ESP/LTD, все са на Кирката, но...

 

Коя? Цена, качество, ръчка/настройки и т.н.?

 

Става дума за тежък звук, но не само...

 

(Като идея се включват както ESP, така и LTD/ESP, с EMG-та и т.н.).

 

Пример, най-желан, с пълна липса в БГ, естествено:

... Редактирано от Somebody
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От KH-202 не можеш да очакваш нищо, свързано с Кирчо, да ти кажа още от сега, освен може би, подписа му на главата. Самото му ESP KH-2 e с елшово тяло, 2 EMG 81 и кленов гриф, който минава през цялото тяло. 202 е с липово тяло, болт-он, фабрични ESP адаптери, лицензиран флойд... по-добре си вземи един Корт вместо да даваш 2 пъти повече за това. :D

KH-602 вече става. Би трябвало да струва към 2 бона, но се различава от ESP-то само по логото на главата и боядисания отзад гриф.

И най-вече за да звучиш като Кирчо, трябва да имаш неговите пръсти и неговият крак, за да издевателстваш яко над Crybaby-то. ;)

 

Едит: В specs на 602 пише, че нек адаптера е 60тица. :icon_shithappens: Защо? ...не знам.

Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам този Корт:

 

Нарочно го избрах без ръчка, за по-лесно обслужване.

 

Не мога да преценя, без да съм пробвал, дали е по-добър от LTD KH.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как бе, има си ръчка корта, нещо не можах да те разбера. А иначе какво не те кефи в него, че искаш друга китара. Или просто искаш допълнителна китара?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този на картинката има флойд. Моят е същият, но без.

Чудих се... защото обожавам Металика, както едно 150% от читателите :-)

Винаги съм мечтал за китара като на Кирката, това е.

 

Чудих се, дали е по-добра, или поне тази, която струва около 1-1.5 хилки и аз мога да си купя.

 

Иначе за Корта... супер китара. Без "Флойд роуз" тремоло дори, не се разтройва. Звука - режещ...

Изключителен инструмент за тези пари. А и изглежда като кастъм.

 

Но... преди време си купих Hamer тип като Лес пол, с set-in neck и малко се позамислих, кое е добър плътен звук и кое не...

 

Затова се зачудих, дали KH series няма да са нещо средно или дори по-добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пред KH-202 по-добре си земи Ibanez

 

 

Кой Ibanez? Има десетки видове. С EMG-та или не? Тези с EMG/60/81-та приличат на Лес Пол моделите...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто ще дам пример със себе си. По същия начин си купих бс рич сигничър серията на Кери Кинг и по същия начин си купих евтиния модел. Свирих година и половина-две с него, но реших да го сменя с по-скъпия и сега очаквам тия дни да ми пристигне баш кери кинг сигничъра за 2 бона. Просто разбираш че като купиш евтин сигничър модел, плащаш повече за самия модел на китарата, отколкото за китарата като качествен инструмент. По добре вземи нещо друго, или събирай за хубавия и по-качествен сигничър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не парите са проблема... чудя се кое?

Точно избирах между LTDKH и други модели и отвориха магазин на Ibanez.

И сега се чудя... защото искам хем да е на Кирката китарата, хем да вади звука на Hamer.

Сложно... Затова отворих таази тема, защото почти бях купил KH602/202.

 

Hamer-a e

Редактирано от IgniteAll
Хайде стига с цитатите на предходни коментари!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да си вземеш за тези пари (1000+) ще сгази Корта и то с много.

 

Колкото до Кърк. Неговите модели не са задължително с 81/81, много време използваше именно 81/60, което отговаря на въпроса защо ESP-то е с 60-ка.

 

LTD KH202 няма да има горе-долу нищо общо с Кърк, както по горе Lord Shredопрекаелнодългодагозапомня каза. Като инструмент ще е хубав, ще има някакво съотношение с цената си (малко отгоре за цената за подписа на Хамет), но няма да има толкова общо със самия Кърк.

 

От KH606 вече можеш да очакваш да има доста общо с Кърк. Активните EMG-та ще си изиграят ролята и ще те доближат до звученето му, по-качественото дърво също.

 

Но ако наистина парите не са проблем, не гледай LTD (които са под-марка на ESP), а самите ESP. Там който и модел на Хамет да си вземеш, ще ти се "отблагодари" подобаващо и ще си вземеш инструмент от висока класа.

 

Колкото до "и двете ги няма в България" - всъщност и двете ги има. Във Visiarts, въпреки че той е само онлайн магазин. Също и ако има моделите в Томан, могат да ти бъдат изпратени през Динакорд без да плащаш отгоре доставка.

 

Успех, но знай че звука на Хамет въобще не е само китарата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, аз знам, че не е само китарата! То е и 24/7 упражнения+ 1,000,000 кинти за звук и т.н.

 

То е ясно. НО, искам си тази китара и твоят пост потвърди мнението ми за ESP.

Така или иначе, няма да си я купя от БГ, защото ще я искам в цвят, който тук нямат, а няма да плащам за нещо, което нямат и тепърва ще поръчват. Преди да си я купя искам да ходя сто пъти до магазина и да я пробвам. Не заради парите, а заради липсата на практиката да върна нещо обратно, ако не ми хареса... Това в БГ определено ме дразни.

И да я пробвам сто пъти без да ме гледат накриво!

 

А в сравнение с Ibanez? Подобни модели? С активни EMG?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не произвеждат много Ibanez-и с EMG-та, но намерих тези:

MBM1 - махагон + 81/60. Ама е чужд сигничър.

RGT6EX - липа + 81/85

RG3520ZE - липа + 81/85

IMO, липовите Ibanez звучат по-добре с DiMarzio.

 

Бих ти препоръчал да хвърлиш око и на Jackson DKMG. Чуват се интересни неща и за новата X серия, че ще са с активните EMG-та(сегашното DXMG е с HZ) и корейски флойдове O-2000.

Има корейски LTD-та( 600- и 1000- моделите на Mirage серията), които си заслужават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jackson-a изглежда доста добре, особено ако имат и в други цветове освен в този черен.

В ytube също го прегледах, но от там за звука е трудно човек да се ориентира.

 

Ibanez... то е ясно, добри са, особено е лесно вече с новия магазин зад Булбанк.

 

Обаче аз все пак искам като е гарга да е рошава. Зелен ESP примеро с EMG-та.

Но май ще трябва като ходя някъде там да го пробвам, защото тук, в БГ, просто го няма :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос към теб:

 

Сигурен ли си, че ще свириш само метъл с китарата? Защото ако не, по-добре е да си вземеш китара с пасивни адаптери. Не знам дали е само при мен, но звука от активните адаптери е подходящ главно за здрава жица, и ако ще се насочваш и в друга посока, не е лошо да погледнеш за хубава китара с пасивни адаптери.

 

Примерно пак ESP, но с Дънкани. В България има M-II, модел който се ползва от Хамет. Ако не се лъжа любимата му китара - тази с графиката на Франкенщайн е M-II.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Jackson DKMG го има и в Trans Red.

Провери и Jackson SL3MG, както и SLSMG. Мисля, че един зелен SLS се продаваше тук, но дали си е намерил собственик, не знам. ;)

LTD M-1000 го има с топ от quilt maple в прозрачно черно, червено и синьо.

^ И аз подкрепям моделите с Дънкан, ама човека си иска EMG. :D И между другото 85 нек вади невероятен клийн и звучи много добре с по мек/smooth драйв. Не го бях очаквал, но EMG-тата започнаха да ме радват и ще им се размине смяната с Дънкани.

Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.