Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да постигна този звук


goshi

Recommended Posts

Здравейте драги колеги. От доста време насам ме измъчва въпроса как аджаба MetallicA са постигнали този звук http://www.youtube.com/watch?v=2WdYt9VkVek&t=4m57s на 4:57. Имам чувството че китарите плачат (Всички знаем заради кого е направен целият албум). Та единственото, което аз получавам на бридж позиция с максимално Contour и малко бас, е това :

:icon_shithappens: . Ако някой ме проясни как да постигна този саунд, ще съм му изключително благодарен :godbless::thumbs_up:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще стрелям на сляпо, но пробвай на нек позиция с леко намален tone на китарата и през wah pedal като филтър. Запиши го пак и вмъкни и volume swell-овете. :)

Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С големия риск да се обадя на слабо време ... Металица докарват звука си с техника за 10к и нагоре в чуждоземна валута и цял екип тоноператори, тонрежисьори и тон... каквото се сетиш ...

 

Герги!

 

Цъкайте минусите, че нещо ми се вдигна рейтинга :girl_witch:

  • Like 7
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще стрелям на сляпо, но пробвай на нек позиция с леко намален tone на китарата и през wah pedal като филтър. Запиши го пак и вмъкни и volume swell-овете. :)

Подкрепям. Мек тон с много високи (wah педал държан на една степен).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.