Jump to content
Българският форум за музиканти

Кажете ми,пичове,къде да намеря калъф за китарка


Guest sinergy

Recommended Posts

The Boss има същата китарка и си уши сам калъф, който си е много добър. Ходихме с него по магазините и никъде нямаше, навсякъде тряя да поръчаш и излиза около 100 лева ( :rolleyes: ). Но можеш и сам да си направиш (особено ако имаш баба, кояот може да шие :rolleyes:)

По-добре да я продадеш за 100 лв обаче :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

The Boss има същата китарка и си уши сам калъф, който си е много добър. Ходихме с него по магазините и никъде нямаше, навсякъде тряя да поръчаш и излиза около 100 лева ( :rolleyes: ). Но можеш и сам да си направиш (особено ако имаш баба, кояот може да шие :rolleyes:)

По-добре да я продадеш за 100 лв обаче :cheers:

Човече, въпрос на предпочитание е ако имаш кинтите. Макар че не всички имат. Ако питаш мене най-добре си е здрав и хубав твърд калъф, обаче много кинит. И аз бях скептично насторен към 'ушиването' ама не си излезе много добър. Отвътре му сложи някакво мекичко като това на Фендерските калъфи за по 50 кинта и сичко си пасна. Единстветното нещо което не се сети никой, когато той си прави калъфа, бе че на тая ктара центъра на тежестта и отива към тялото и съответно дръжката на калъфа трябва да не е в средата (по дължина на китарата) а по-към тялото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдаааааааа :think: за отношението на продавачите в динакорд може цяла тема да си отворим. ако търсите значението на фразата: измърмори сърдито под мустак. можете да отидете там и да поразпитате за китарки , смесители и ще видите на цветно речниковото й значение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдаааааааа :think: за отношението на продавачите в динакорд може цяла тема да си отворим. ако търсите значението на фразата: измърмори сърдито под мустак. можете да отидете там и да поразпитате за китарки , смесители и ще видите на цветно речниковото й значение

Много правилно... ако не друго то поне определено не им останах длъжен, дори им крещях доста усърдно, но как да е :headbang:

 

А за това с калъфа... имах предвид да продадеш бабата :headbang:

Та и аз мисля, че някак не е много подходящо да се шие просто ей така... но зависи де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като отидеш в Дайнакорд и има кажеш:

Искам калъф за китара.

Те ще ти кажат:

Ти тъп ли си? Кво ми идваш в магазина? Аз да не съм ти слуга тука. Ако искаш си търси калъф и не ме занимавай. Аз пък искам пари, ама хората не ми дават (дали не е, щото съм копеле, което не знае как да се държи с клиентите си???).

С други думи:

По-добре без калъф от колкото с калъф от Дайнакорд.

.

хахахаха :lol::(;)

 

По-добре да не отваряме тема за тях, че ще стане една... ;)

 

Нещо взе да ми писва от хора които "насила" работят - няма ли кой да ги уволни, та да ги оттърве от мъките им.

 

До тук два пъти пазаря от тях и двата пъти имам чувството, че съм виновен за това че си купувам нещо от тях. Недай си боже да ги попиташ нещо - ще те изядат с поглед. С такива фирми - само с доставка и никакви контакти със силно демотивирани елементи, представящи се за продавачи ;)

 

Та да се върнем на темата - аз си взех много готин твърд калъф за китара. Нямам представа чие производство е, ама май е Проел. Взех го от ПроМузик на Поп Богомил и съм много доволен от това магазинче. Мисля, че струваше към 100 - 120 лв и опредлено си заслужава. Пълдин-а ми имаше една такава платняна опаковка и от ходене на репетиции, китарата стана на л..на - цялата се очука и заприлича на бригадирска мотика (така си и звучи, но това е друга тема). Сега вече не ходя по такива културно-масови мероприятия, но като се налага да си транспортирам новата китарка усещам какво значи здрав твърд калъф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве не е ли скъпичко да дадеш за калъф 100 лв като китарата ти примерно струва 600?

Ма тя неговата е струва 830 лева :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве не е ли скъпичко да дадеш за калъф 100 лв като китарата ти примерно струва 600?
е скъпо и още как!!!макар 4е си струва да си пазиш инвестицията(ако е над 500 лева де :blink: )

 

Опция е да си купиш евтин калъф(т.е. за ок 20 кинта)и да го пререботиш с подръ4ни материали.НО да е с як плат отвън,4е ина4е кел файда!Другите работи - дунапрени,гуми и т.н. поотделно би трябвало да излязат по евтино...май..и май трябва да си малко по-сръ4ен от мен.. :green: :green: :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве не е ли скъпичко да дадеш за калъф 100 лв като китарата ти примерно струва 600?
е скъпо и още как!!!

Ами честно казано нямам си и бегла представа дали е скъпо. Навремето имаше едни не особено прекрасни твърди калъфи за акустична китара и вървяха по 60 -80 лв., този не струва много повече. Иначе когато си я вземах тази китара ми излезе към 1000 лв, така че калъфа не изглеждаше чак толкова скъп.

 

Иначе мекият калъф си има предимства. Тея дървета (имам в предвид китарите ни) тежат достатъчно, за да мъкне човек и един тежък куфар, но ако се придвижвате с автомобили - според мен си е по-добре твърд калъф.

 

Ето малко снимки на животното, преценете си сами.

 

kalyf1.jpg

 

kalyf2.jpg

 

kalyf3.jpg

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Куфар му е майката!

И аз имам Jackson със същата форма и не рискувам да я слагам в калъф.Преди години имах ръчно направена китара с V форма и като я носех с каъф какви ли не нещастия и се случваха!3 пъти е падала много серозно и единия път даже се наложи да се преправя тялото защото се разпадна на части.Затова препоръчвам куфар за V форма.Определено е по-удачно.

Photo

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам така я, малко повече уважение трябва към инструментите :blink:

 

sinergy

ако ми дадеш размерите на тялото на китарата, мога да проверя дали би влязла китарката в правоъгълен калъф като моя.

 

оффтопик:

edgecrusher

като гледам на една от другите снимки как горкият vamp се е сгушил зад огромната кутия на pod-a, се чудя, много ли е голяма разликата в качеството на звука ? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:blink: Кажете ми,пичове,каде да намеря калъф за китарка,ето тази sinergy.Никаде няма.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО 

SINERGY

Ти тая кирата ли имаш бе, мръсник :blink: А съм те засякъл на някоя среща на форума, а съм те ограбил :o

 

П.П. Ти да не си помислиш че се бъзикам :green: :blink::beer:

аз за това няма да доида на форома да не ме ограбите . :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве не е ли скъпичко да дадеш за калъф 100 лв като китарата ти примерно струва 600?

не е виарно че струва 830лв.2650лв заштото е USA.

Човече, трябва да си луд, ако си дал 2650 лева за нея!!!!!!! В xxxx са по 830 лева. А що не си взе и калъф оттам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве не е ли скъпичко да дадеш за калъф 100 лв като китарата ти примерно струва 600?

не е виарно че струва 830лв.2650лв заштото е USA.

Човече, трябва да си луд, ако си дал 2650 лева за нея!!!!!!! В xxxx са по 830 лева. А що не си взе и калъф оттам?

приятелю в раизинг форс не са американски а мойта е.питх ги. а калфи ниама

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.