Jump to content
Българският форум за музиканти

Мога ли да сложа 11ки струни на китара за 9ки?


LucaTurilli

Recommended Posts

Е най-накрая некой да го каже, че вече 15 теми сигурно убеждават хората да свирят в стандартен строй с 9ки и да забравят за всички тея изгъзици като нисък строй и т.н. То не беха изметнати грифове, счупени китари и други подобни глупости. Са па и прагчетата зеха да се изтриват, щото струните били по-дебели. Не ми се мисли какво ще е следващото ужасно нещо, дето ще ми се случи щото съм си сложил 54ка за 6та струна и съм я пуснал до Си, сигурно електрониката ще ми се преебе, щото вибрациите от струната са с различна честота и електрониката не е изчислена да ги приема.

 

А тва е най-смисления извод в темата

ама то е ъкъл не 'уй да го набиеш

Редактирано от pampi
  • Like 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми на ЛС се оказа, че не съм прав - фигуративно казано и се вдъхнових...

 

сигурно електрониката ще ми се преебе, щото вибрациите от струната са с различна честота и електрониката не е изчислена да ги приема.
:hysterical:

 

А да и... и магнитите ще загубят свойства, щото ЯМР и д-р Хаус ще помогнат ;)

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роко ли си Моко ли си имаш типично поведение за лапе. Тръгва да Обижда и да избива комплекси при положение, че хората просто питат. Написал разни определения от учебник за машинни елементи и вече си мисли, че мнението му ще има голямо значение и ще БЪДЕ много интелигентен. Имам проблем и търся решение, но някои хора трябва и това да използват, за да Обиждат понеже им е много скучно ежедневието!

 

МодЕдит: Сигурно и на мен ми е скучно, затова оправям неграмотностите на останалите... :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001: С такова изказване нищо чудно да ти се убиди Роко! :nono:

 

Я хората какви струни слагат на "китара за 9ки":

И .13-.56 да сложиш на китара с мензура 25.5", и .10-.46 да сложиш на баритонова китара, ако на теб ти е удобно, си нагласяш тръс рода и интонираш, продължаваш да си използваш съответните струни и разбира се - сядаш и се учиш да свириш като истинския Лука.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лорда ми го взе от клавиатурата, ама много по-цензурирано :)

 

Айде да почетеме малко и повече да мъчиме инструментите вместо клавиатурите!

 

Герги

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.