Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни


nikolai_al

Recommended Posts

Добър ден. Имам проблем с 4 и 5 струни. Не че не свирят просто има някакви зелени петна по тях, който не мога да си обясня от какво са ? Всъщност възможно ли е струна да мухляса ? :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И от колко време не си ги сменял? Така ли изглеждат? Aко са на акустична, не е изключено дебелите струни да са увити с мед(copper wound).

Green_Guitar_String.jpg

Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

тези струни са ми от 2-3 месеца, ако не и 4. за класическа китара са, но все пак за първи път виждам подобно нещо :surprise: Не са като на картинката просто са си обикновени найлонови струни. попринцип са белички обаче мойте се позеленяли :D

Редактирано от nikolai_al
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вместо да се чудиш от какво са позеленели,вземи и си купи нов комплект.

Свири по често,та да те не е яд, :music336::punk_guitar: че са остарели,напразно.

Редактирано от iliev.p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Меден окис...намотката на струните за акустична китара е от бронз или мед при окисляване медта добива характерния зеленикав или синкав цвят... 2-3 месеца и ако свириш всеки ден струните са много стари..

Редактирано от baitanas
  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите

Аз сам начинаещ китарист свиря от 1 2 месеца и се чудех как мога да си омекотя струните. Попринцип свиря всеки ден и направо ме заболяха пръстите. Много трудно се натискат а аз сам и със акостична китара. Един приятел ми каза че като ги слагам във вряла вода и после в студена и се размеквали но нз дали е добре за струните и затова искам да попитам някакав друг начин или просто някакви нови струни трябва да си купя моите са STAGG и знам че за начинаещ китарист са много добри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Пръстите трябва да станат твърди, струните не се омекотяват. Ако сега и за това питаш как...

2. Разкарай тия Stagg. Дори за резервна първа не бих си взел Stagg вече. И перце не бих си взел на Stagg.

3. Наясно си, че на акОстичната, light gauge се считат .12-.53 струни, така че търси extra light gauge.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Винаги в началото пръстите болят,доста дълго време ще е така додето свикнат,дори и след това ако не свириш дълго време пак щете болят,майката му е редовно свирене,за поддържане на форма.

А за струните ,отиди и си купи нови,но гледай да са по качествени(скъпи).

А сега ти остава да свириш яко :punk_guitar: :punk_guitar: :punk_guitar: ,и най вече с желание. Всъщност от "СТАГ" доста съфорумци не сме доволни("не са върха на сладоледа").

Редактирано от iliev.p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

мерси много за сЪветчетата

Редактирано от IgniteAll
Използвай момента да прочетеш какво е писано във форума и моля пиши грамотно!!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако китарата е уестърн (с метални струни) можеш да й сложиш 9-ки или дори 8-ци за ел. китара, тъй като най-тънкия сет за акустичка е 10-47.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.