Jump to content
Българският форум за музиканти

Даите ми информация начинаещ съм!


Recommended Posts

Като начало поздравявам ви за полезния форум. Сега малко за мен... на 17 години съм до сега не съм се занимавал със музика освен, че слушам мп3-ки на компиутара, главното ми занимание беше спорта. Но на скоро ми попадна една тарамбука и започнах да си тропам по нея. И така както си торпах реших, че искам да свиря на барабани. Понеже знам, че от сяко дърво свирка не става и за това искам да ви питам вас хората които се занимавате с барабани, ако започна уроци мога ли да достигна едно нормално ниво на свирене, или 17 години е прекалено късно за музика ?! Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 77
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Човек никого не е късно да почнеш да се занимаваш с музика :read: .Почвай да ходиш на уроци и т.н учителя ще ти каже дали ставаш за този инструмент или не ,барабаните са доста труден инструмент и е нужно да отделяш много време за тях ако искаш да постигнеш нещо ;) .Няма да се притесняваш ако те влече ,ще минеш през трудностите . ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не е късно, можеш да навлезеш бързо, ако си запален. А ако ходиш и на уроци няма как да не се понаучиш, а за повече ти сам ще решиш можеш и искаш ли. Успех! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно благодаря ви за обнадеждаващите думи... сега предполагам знаете какъв ще е следващия логичен въпрос... Колко струва да се обзаведа с едно нормално барабанистко уборудване... ( композиция ) Ух... дори незнам как се казва ;) Мисалта ми е колко горе доло пари ми трябват за да си купя наи важните неща и кои са те ?! Знам че сигурно сте отговаряли на тонове подобни въпроси и за тов предварително се извинявам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооооооо-крехко месце във форума ;););)Не,майтапя се ;) Да не се окаже,4е си и колега по зала,поне ник4ето е много протеиново ;) А ина4е за музиката-само желание е необходимо,то определя вси4ко,има ли желание,ще се разбере дали имаш талант и от там нататък е лесно,границата с тоталното вманиа4аване е много тънка.Да вдигнат ръце онези които ве4е са от другата страна ;) И добре дошъл :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

<_< И аз си мисля, че всичко е до желанието и вманиачаването. Другото - дори и да нямаш талант, а вярвам имаш след като си се запалил, пак ще стигнеш високо ниво. Според мен двете неща, желание и талант, вървят ръка за ръка!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми за да се занимаваш професионално, вече наистина е малко късно, но ако искаш да ти е хоби, дори на 40 пак няма да е късно. Пак иска копене де <_< Зависи преди дали си се занимавал с друг инструмент или не. Но може би по добра идея е да си направиш един пад от дърво и гума и да тропаш по него, докато през това време ходиш на уроци и събираш парички за цял комплект(сет) барабани. Вече барабани има всякакви на всякакви цени. Нови, най-евтините стабилни са на Stagg(стабилни за цената си) - 600 и нещо лв, иначе можеш да си вземеш някой стар комплект, я амати я тактони - зависи какво изпадне и за колко изпадне. От 200 лв ако е скапан и е на зор човека до 400 лв запазен, че и се продаваше една Йамаха за 1500. Свири, интересувай се и се консултирай с по-старшите <_< Но първо почни на уроци да ходиш :virtuoz: Тва че от сяко дърво свирка не става не е вярно(за който и да е инструмент), просто зависи лесно ли ше се дялка :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми за да се занимаваш професионално, вече наистина е малко късно,

Не съм съгласен, ама т'ва си е мое мнение...

Иначе един съвет, който виждам и в по-горните мнения...НА ВСЯКА цена ходи на уроци, поне в началото....аз съм самоук, тоест не съм ходил никога на уроци и ако ти кажа това колко ме е ощетило...поне в началото ходи на уроци за да се "запознаеш" с инструмента и да видиш как правилно се свири на него...

От там нататък, ти трябва метроном, мнооого желание за свирене и мнооого свободно време да се опражняваш....това е, което аз мога да те посъветвам...

ае успех<_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брато, ако ти кажа, че един от любимите ми е почнал да свири на 18 ... Просто трябва да си готов на много жертви в името на музиката. Виж дали притежаваш волята, желнието, любовта към това, с което искаш да се занимаваш. Тогава ще си сигурен, че искаш да почнеш. А започнеш ли, потъваш в една магия... върху която по-късно си оставен да властваш. Аз сам не мога и не искам да се измъкна от това, което ме кара да свиря и да искам да свиря. Не помня откога съм желал да тропам, не знам как изобщо ми е хрумнало... ей ме, вече 6 години се потя над кожите и това е! Доста хора са се отказвали и след по-дълогодишен опит от свиренето. .аз лично не искам да спирам никога.

А и трябва да си доста подготвен да посрещнеш реалността в България по отношение на музиката. Не си малък. Много малко наистина успяват.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рано или късно пак ти идва. От музиката бягане няма. Въпроса е че в България трябва да бачкаш на 2 работи за да можеш да си платиш тока зимата и не остава време за свирене след толко за свирене. Барабанист можеш да станеш, но професионален(малко има в България) на 18 годишна възраст не. Юка Невалайнен също е започнал на 18 и ми е любимия барабанист на мен, но не събира стотинки да си купи чинел като си е пукнал стария...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НА ВСЯКА цена ходи на уроци,

Еми.. в моя случай просто няма къде да ходя на уроци. Живея в малък град и тук няма кой да ме учи... Какво да правя? Мислех падове да си правя от хилки за тенис, но ме съмнява нещо да излезе... А иначе аз с уроци от интернет карам на този етап, не че има кой знае каква файда де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си направил едни глухарници-супер са.В средата,на стойката за соло барабан4ето дебала талашитена дъска-шестостен,със залепена дебела гума от трактор,а за пад4ета-джапанки,от така модерната пореста материя,ока4ени на една стойка.Долу двойния педал на един фотьойл и така..... :) И колкото и да е малък града ти,все имате някакъв оркестър-първия ми у4ител беше барабаниста на Шуменската филхармония....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно преди една година Май месец ми беше първия урок и тогава бях колкото теб.Според мен не е късно да започнеш, нужен ти е един дебел речник най-малкото ако си по креативен може и друго да вземеш, а да и едни палки за 5-6 лева.За акустичен комплект барабани преди да имаш някфи кинти(поне 200) измисли каде е най-сигурно да ги сложиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НА ВСЯКА цена ходи на уроци,

Еми.. в моя случай просто няма къде да ходя на уроци. Живея в малък град и тук няма кой да ме учи... Какво да правя? Мислех падове да си правя от хилки за тенис, но ме съмнява нещо да излезе... А иначе аз с уроци от интернет карам на този етап, не че има кой знае каква файда де...

Ми... аз започнах върху книги с твърди корици...после си направих дъска с гума отгоре...иначе хилките за тенис също са вариант, ама гледаи да са с по-дебела гума...обаче дори и да няма учител по барабани в твоя град, просто ако можеш намери отнякаде макар и за малко поне едно соло барабанче (ако си нямаш естествено), защото след време ако ти се наложи да свириш на истинки барабани и не си свикнал ще има зор...при мен това беше невероятен проблем...и така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.