Jump to content
Българският форум за музиканти

Wah-Wah


emosms

Recommended Posts

Има ли евтина алтернатива на dunlop cry baby?

 

Примерно един беринджър hell babe, може ли да свърши работата?

Гледах малко клипове по utube, но не ми звучи убедително, някои хора доста го хвалят (за парите му), но може би не съм попаднал на клип където да ме изпълни саунда.

По скоро някакво плитко подобие на уауа, тип Кърк Хамет, съвсем отгоре-отгоре, едвам "уака", което не ме урежда.

Като цяло трудно сравнимо с да речем - voodoo child.

Ще се радвам на всяка информация за изпробвани от вас педалчета или ревюта, на които сте попаднали (с демо клип).

 

Мерсим!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dunlop GCB95F, опитай се да го намериш на старо.

 

Много дълбоко уа-уа, имам такова и ми е прекалено дълбоко, но понеже всъщност не е точно мое, не мога да го заменя с друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cry Baby *във всичките си форми* има специфично звучене, няма как да го намериш при Беринджър/Роктрон и други такива по-евтини версии на уа-уа педал. Втора ръка изпадат чат пат по 80лв. Аз моето го дадох за 85лв със захранване, ще намериш. Ако това е звукът на уа педал, който ти допада, не търси алтернативи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

 

 

 

Първия ми уа-уа беше точно Берингера, хел бейби. Много му се радвах разбира се като първи такъв ефект. Ама с повечко свирене все не ми стигаше в дълбочина. Втория който си взех е на Дънлоп- край бейби-класик. Определено е по-добър като звук и дълбочина. Макар че на Берингера има малко потенциометри за настройка.

 

Бих ти препоръчал Дънлопа. Все пак това е мое мнение, някой мжое да ти препоръча и Берингера.

 

До колкото видях свириш на бас. За съжаление не мога да кажа как звучат с бас.

 

 

 

 

Поздрави.

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на нищо не свиря :)

свирих на соло, после на бас, после продадох всичко, сега ще взема някаква соло да си поиграя пак..

Значи, оказва се, че точно Кърк Хамет свири с някакво cry baby, негова сигнатура но сигурно заради саунда му и с толкова силен дисторшън ми звучи плитко.

На продуктовите ревюта все попадам на разни типове с набримчени китари, които свирят рок/метъл, и звука не ме кефи напълно.

Нито на hellbabe, проверих и rocktron cat moan, за което има някаква обява във форума, прилични са, но не модулират дълбоко сигнала, може би само с драйв би станало.

Но доколкото знам, едно дълбоко уа си личи и само с чиста китара, няма нужда от драйв за да го разбереш.

А какво му е евтиното на дънлопа - 200 лева за педала, аз смятам да си взема цяла цяла китара за малко повече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво му е евтиното на дънлопа - 200 лева за педала, аз смятам да си взема цяла цяла китара за малко повече :)

И по горе ти написаха че, на старо се намира за 80 лв.

Когато нямаш нужните средства , остава да се примириш с компромисите :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ И да, и не ;) В смисъл - ако не можеш да си позволиш даден ефект, по-добре събери пари и изчакай, ако си сигурен, че това е твоят ефект :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Cry Baby Jimi Hendrix signature и не бих казал, че е от ниския клас ефекти. Беше си към 300 кинта, въпреки че ако се сравнява с Vox съм съгласен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кой е споменал signature модели? Нито пък е ставало дума за клас. Базовия модел си е достъпен, не е много скъп и си върши работа(поне за мен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това е добре да го погледнеш като опция. На мен лично ми допадна какво са направили тези образи от Ibanez.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=8EnKSkaymdA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Колкото и да се колебаеш,накрая пак ще трябва да си събереш пари за подобър педал който да ти задоволява изискванията. :punk_guitar:

 

п.п. Този от предния пост също е готин,но едва ли ще ти излезе евтин.

Редактирано от iliev.p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, на този цената му идва над 300лв., но към момента на мен най-много ми пасва като опции и звук. Все пак съм басистко чадо и като ми погалят егото с решения и маркетингова стратегия и се чувствам значим! :greenangel: Виещият Демон на Ибанец звучи прекрасно, но наистина това е поредният отговор, че пари си трябват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.