Jump to content
Българският форум за музиканти

Песен


  

26 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Стига да не е оня Стефан от Vampire Diaries, всичко е добре.

 

Темата на текста е много в стил Lady Gaga. Но е добра идеята, клиширана или не. Земести "I don't wanna feel the same" с "Play a game with the fame" (което е в скоби), звучи в пъти по-добре. Повторенията са много над допустимия лимит ми се струва.

 

И все пак щеше да е добре да кажеш групата ви какво свири - пънк, поп? Да знам какво да си представям отдолу поне. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Ах, този Стефан.... чак се вдъхнових и ще взема да напиша един текст в негова чест :D... Предизвиква интерес, щом е така коментиран :D.

Наистина повторенията идват малко в повече, там може да се позаменят думите за разнообразие, ще е от полза :) А какъв е стила на песента?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Честно не тряя да се изказвам щото съм едно лапе ама текста е як само малко тряя да симениш някой рими (смисал единствените ти рими са с Kill и fame) ина4е е яко измислена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В текста има поп моменти, които могат да бъдат печеливши (зависи от стила). Странната употреба на пълен член изпъква, може чисто фонетично да попълва ритмически празнини, но прави текста "преводен", ако ме разбирате.

И все пак, наистина, ако искате коментар за песен, пусете песен, това, което е тук е просто текст, няма никаква индикация за мелодия, хармония и стил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Уводните статии на вестниците бяха потресаващи. Лъжливи, арогантни и миришещи на кръв. В тях светът извън границите на Германия изглеждаше дегенерирал, подъл, глупав и неспособен за нищо, освен да бъде превзет от Германия. Двата вестника не бяха местни ежедневници, някога се бяха ползували с добро име. Не само съдържанието, но и стилът им беше невероятен.

Наблюдавах човека с вестника до мен. Той ядеше, пиеше и четеше с наслада. Огледах се. Сред четящите не срещнах никъде признаци на отвращение; те бяха свикнали с ежедневната си духовна дажба също както с бирата си.

Ремарк, Нощ в Лисабон

Sub sole nihil novi est 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На времето барабаниста ни беше сътворил един чуден текст, който започваше с култовото:

" И изведнъж отзад, червен автомат ... "

 

Това според мен е чист дванайсет тактов блус. Една фраза се повтаря ен-пъти, като за разнообразие се

разменят местата на думите. Останалата част от текста търси рима на основната фраза, дали римата

има особен смисъл или не... нема много значение.

 

Примерно, нещо от сорта:

 

I got the blues babe,

Yeah, I got the blues,

I need some booze,

Cause I got the blues,

And I feel so loose,

In my damn new shoes,

You're the one I choose,

To listen to this fuckin' blues,

And my name is Stefanous...

(Cause i am Greek, yo !)

 

И така още 5 куплета и 4 припева.

 

Кефи ма. Аресвам и яз.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.