Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампов амп


Recommended Posts

здравейте,

не ми остава много време за форума и за усилвателя и затова има затишие...

 

пищенето го оправих, но се чудя - нещо ми се струва че на лийд канал басите не са ми достатъчни - орязани са някак си. чудя се кое влияе на това. преди тонкорекциите мисля че е. някакви идеи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 174
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Можеш да увеличиш стойността на разделителните кондензатори.

Ако схемата ти е тази , която гледах в по-ранните постове , повечето са 47nF което е достатъчно, но имаше един 680 pF, който можеш да увеличиш. Не прекалявай , защото ампа ще стане "muddy".

 

Все пак си мисля, че нямаш проблем с ниските(поне гледайки схемата не би трябвало да имаш).

Липсата на ниски може да е от други неща - кабинет на първо място!, съгласуващ трансформатор(ако няма достатъчно голяма индуктивност), говорители.

 

Може да добавиш и Resonance контрол както правят Peavey.

 

Кажи какъв ти е кабинета на първо време и ако можеш покажи някакви снимки на изпълнението му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

немога да снимам в момента нямам апарат под ръка. говорителя е селешън В30, кабинета е с размери 50х54х30 - шперплат 21мм.

на чист канал има хубави ниски честоти, но на лийд нещо се губят. ще пробвам с промяна на този който посочваш.

 

между другото да не ми е станало нещо на мен че и в колата ми се струва малко баса...одъртявам значи еййййй :greenball:

 

искам да чуя и евентуално да пробвам някой лампов хай-гейн 1х12 за сравнение. ще се радвам ако някой се отзове - ще почерпя.

 

между другото тези 12 вата немога да ги усиля както трябва в нас, нещо като 50 ватовото маршалско АВТ50 дето имах преди...така и не му чух гласа на повече от 5/10...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи някакъв изкуствен товар, L-pad. Ще има малка разлика, но ще се доближиш до звука на пълна мощност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми тия моите са с хайгейн преамп и 112 каб с V30 точно. Долу-горе можеш да сравниш мисля. Малко си няма баси, предполагам трафчето толкова може. Твърде е вероятно и твоя траф толкова да свири...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

rocker_vn

 

Обърни внимание на постовете на Gregg - там има сериозни насоки от човек който се е борил с такива проблеми.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбира се че обръщам внимание и се замислям върху съветите ви.

драснах един запис набързо да се чуе. усилвателя е в хай-гейн.

 

My link

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина звучи много яко, ето това за мен брутална жица, с класи над всякакви там прехвалени гарланди или самоделки на други самозванци, смяташ ли да го продаваш като го направиш окончателно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за смелост, а за реалност - въпреки подигравките, които пича получи от великите форумни "капацитети", той се справи наистина впечатляващо, а това все пак му е първия амп, представи си ако реши да ги прави по поръчка колко добър ще стане :pray:

 

Именно такива кадърни, можещи, упорити и амбициозни личности трябва да се подкрепят и издигат, но и тук във форума, както и във всички сфери на живота у нас, на кадърните се пречи, отхвърлят ги, иронизират ги, внушават им, че няма да успеят и прочее, затова и страната ни никога няма да прокопса!

Редактирано от Velius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина звучи много яко, ето това за мен брутална жица, с класи над всякакви там прехвалени гарланди или самоделки на други самозванци, смяташ ли да го продаваш като го направиш окончателно?

 

еееее чак пък да е по добър......

за продажби не съм мислил, но живот и здраве като му завърша всичко може и друго да подхвана...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Ами определено звучи по-здраво и дори по-изчистено от амповете на Грегг, въпреки, че вероятно още ще работиш по схемата, така че дай малко повече самочувствие, наистина се справяш страхотно като за първи амп :thumbs_up:

Редактирано от Velius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

докато не се чуе на живо неможе да се определя така. освен това съм записвам с вокален микрофон electrovoice Co9 (нямам друг под ръка), на 1 педя и 45 градуса, освен това пред говорителя все още няма решетки,платове и т.н. не че не звучи така на живо, но има някаква разлика все пак.

 

предния запис беше с другата китара, нейните струни имат по звънлив звук, а на тази са за смяна вече.

 

п.п. предстои също така и да му добавя ефект лууп и ривърб. ривърба е ясен, но за лууп-а се чудя все още как да го реализирам.

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.