Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампов амп


Recommended Posts

между другото проблемът беше в релетата. уж ги проверявах а съм направил елементарна грешка по инерция. понеже в практиката в моите неща които правя на работа ползвам релета където от трите крака средния е общ и съм се подвел. тези релета не са така и за това се е получила грешката. добре че не е изгоряло нищо :recourse:

 

п.п. да не споменавам че вече никога няма да калайдисвам краката на цоклите с някакви флюсове-млюсове!!! стана така че се чудих 2 часа защо ми пада напрежението чак до 60 волта след единия 100К и на 20 след 220К на ецц-то в крайния...а няма консумация...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 174
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Добре е, но тоя грец може да го смениш с 4 ултра бързи диоди.И тези електролити защо така ми изглеждат мънички на размер :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е, но тоя грец може да го смениш с 4 ултра бързи диоди.И тези електролити защо така ми изглеждат мънички на размер :greenangel:

 

греца все още не съм го вързал, отоплението е променливо за сега. но може да направя с бързи диоди както казваш, а електролитите са 100мФ на 400 волта, само 3 щото четвъртия сдаде багажа.

 

- линк с малка проба...

 

при хай-гейн има една особеност нещо не е чист звука незнам да ли ще се чуе от клипа - когато звучи китарата със нейния звук има нещо като брум незнам как да го опиша. инъче ми прави впечатление че дори на хай-гейн като извадя жака от китарата и не бръмчи...

 

друго впечатление ми прави че тонкорекциите на лийд канала не работят както трябва, на чистия канал са добре, "брайт" се усеща като е по усилен усилватела, на записа е намален почти до край. гейна на лийд канала е до край.

 

смених потенциометрите на изходите с 250К но пак претоварва крайното стъпало, явно преди потовете ще трябва да им сложа по едно 220К което съм спестил сега. и може би един мастър волюм няма да е излишен.

 

не мога да усетя хубаво гейна с тая хай-фай колона но ми се струва че не е много както очаквах. може би ще искам повече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този преамп има тонове гейн, така че ако нямаш гейн в излишъкм значи имаш някакви други проблеми. На хайфайска колона нищо няма да разбереш, ще получиш само едно безобразно скърцане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези късите бяли проводници са много дебели, отдалечи дългите такива от отоплителните и си го остави променливо отоплението.

С по-тънки проводници ще е по-прегледно.

Инак си се справил мноооого добре!!! Малките платки зад панела ми харесват.

Ширмованото кабелче прилича на някакво за високи честоти, какъв тип е то и каде може да се купи ?

Нямам търпение да видя довършено всичко !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

белите проводници не са дебели, 0,75 квадрата са, многожични. ширмованото кабелче (прозрачното) по принцип са две едно до друго но ги разделих, купил съм го от Братан, който е от варна му знае магазина къде е (на гърба на един блок близо до джамията до Ботевата градинка). тънките черни ширмовани кабели ги махнах. бях ги сложил защото ми свърши другия, сега сложих кабел за китара, по дебел е, но пък изчезнаха всякакви шумове и брумове а и по лесно се работи с него отколкото с прозрачния.

за отдалечаването от отоплението съм ЗА, ще го направя.

 

изкарах от един инвертор 2 кондензатора 330мФ на 400волта и се чудя дали няма да ми свършат работа в този усилвател. нещо във високоволтовия изправител да сменя 100мФ.

 

(то високоволтово, високоволтово, колко да е високоволтово??? в училище на 220 и на 380 им викахме ниско напрежение :) високи бяха 20кВ, 110кВ, 220кВ....)

 

в момента съм подхванал кутията да правя и ще режа шперплатите, да видим какво ще се получи :)

в склада видях и 4мм шперплат - след кубето ще захващам кейсове за китарите да правя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напрежението е ниско от гледна точка на енергетиката.

 

Вдигането на филтриращите капацитети на крайното стъпало не се практикува в китарните усилватели. "Клякането" в захранването при претоварване допълнително украсява звука и е търсен ефект. Спокойно можеш да добави кондензаторите в захранването на предусилвателната част след като занранването е минало през резисторите в плюса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

roker,

моля те не пиши 330мФ, защото се разбира милифаради. Или пиши мкФ, ако искаш да е на български ( но е неправилно, защото мерните единици се изписват на латиница по закон) или напиши uF. 330uF - това вече се разбира по правилния начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.