Jump to content
Българският форум за музиканти

Още една такава песен


Recommended Posts

С огромно удоволствие ви съобщавам, че песен номер 2 от проекта "GLAMOUR" е готова и завършена. Написал съм я специално за моята приятелка Мария Иларионова, с която на днешната дата правим 10 години, откакто сме заедно. Музика и текст: Драгомир Драгиев (Mr. Glamorous Glitter of Darkness), аранжимент: "GLAMOUR". Всички китарни партии са композирани и изсвирени от моя колега и приятел Александър Стефанов (Alrock), всички вокални партии са изпяти от моя милост. Синтезаторите са също изцяло мое дело. Записът е направен изцяло с некомерсиална цел - в името на музиката :)))

Миксингът и мастерингът на песента са дело отново на Александър Стефанов.

Редактирано от Mr. Darkness
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е едно от най-добрите неща като музика и аранжимент, които съм слушал в раздела за авторска музика. Страхотен инструментал, който гали слуха и душата, много добра китара. Личи си влиянието на Queen и малко Guns, но в добрия смисъл :) .

Голямата ми забележка са вокалите - фалцета според мен не е добре обработен и това едро метълско вибрато ми идва в повече и ми пречи да се накефя на мах. Според мен парчето щеше да спечели, ако беше изпято в по-голямата си част на глас.

Поздрави и още по-добре следващия път :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да омаловажавам труда ви, но фалцетното квичене ме отказа да слушам по-натам. Щом така сте го реализирали може би така си ви харесва, но на мен не ми допада. Хич!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да омаловажавам труда ви, но фалцетното квичене ме отказа да слушам по-натам. Щом така сте го реализирали може би така си ви харесва, но на мен не ми допада. Хич!

Предположих, че подомно мнение ще се появи. За мен, честно казано, то няма никакво значение, защото единствената личност, чието мнение ме интересува (по въпроса за точно тази песен) е момичето, за което съм я писал. Тя я хареса, харесаха я и доста други хора, на които я пускахме. Щом аз съм решил да я изпея така, следователно така е трябвало и точка. По въпроса за "квиченето" - опитай да обясниш твоята позиция на тези няколко хиляди души, които идват да ме гледат всяка седмица в пиано-бар "Синатра". :))) Нищо лично. Преди време един колега музикант попита един от китаристите, с които свирих тогава "Защо той пее на фалцет?" и отговорът беше "Защото може.". Причината да качвам парчето във музикантския форум е единствено за да го чуят онези, които ще го оценят по достойнство, а не "професионалните хейтъри", които срещам под път и над път (най-вече в кварталните кръчми). Извинявам се за безкрайното словоизлияние. Rock on!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vane

Благодаря ти за добрите думи а също и за конструктивните критики!:-) Фалцета не е обработван кой знае колко! Просто ни хареса в този вид!:-)Имаше и още един вариант на всички вокали, но накрая се спряхме на този! Може би е въпрос на вкус или пък толкова си мога! Не знам! Проектите си стоят! Не сме използвали хармонайзери или подобни за да изгубя някой пресет или пък копиране на вокали или инструменти! Кой знае!?! Може в последствие да решим да направим промени! Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под обработен фалцет имам предвид - че може да бъде изпят и по-добре по мое мнение (малко повече дъх, още чувство или малко повечко глас (chest, mixed).

В крайна сметка вие сте си музикалните продуценти :music:

 

Поздрави, успех и вдъхновение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да омаловажавам труда ви, но фалцетното квичене ме отказа да слушам по-натам. Щом така сте го реализирали може би така си ви харесва, но на мен не ми допада. Хич!

Предположих, че подомно мнение ще се появи.

За мен, честно казано, то няма никакво значение,green_angel.gif защото единствената личност, чието мнение ме интересува (по въпроса за точно тази песен) е момичето, за което съм я писал. Тя я хареса, харесаха я и доста други хора, на които я пускахме.

Ами супер! Като не те интересува друго мнение, що не си я слушате у вас с гаджето и приятелите ви, а я пускаш за коментари тук?

Щом аз съм решил да я изпея така, следователно така е трябвало и точка.

Ааа, не е точка, момко-щом си я пуснал за слушане ще има и коментари, а и хора, на които твоето решение се струва неуместно ;).

По въпроса за "квиченето" - опитай да обясниш твоята позиция на тези няколко хиляди души, които идват да ме гледат всяка седмица в пиано-бар "Синатра". :)))

Неуместна логика...много неуместна...Особено в светлината на популярността на клиповете на изпълнители като Деян Икебаната, Човекът-Глас и Djordjano.

Нищо лично. Преди време един колега музикант попита един от китаристите, с които свирих тогава "Защо той пее на фалцет?" и отговорът беше "Защото може."-

(Обяснението на това твърдение е просто: явно китаристът ви не разбира от пеене.).

Причината да качвам парчето във музикантския форум е единствено за да го чуят онези, които ще го оценят по достойнство -

ами приеми мненията на тези, които го оцениха тогава ;) а не "професионалните хейтъри", които срещам под път и над път (най-вече в кварталните кръчми). Извинявам се за безкрайното словоизлияние. Rock on!!! Мхм...така да бъде, щом си рекъл ;).

П.с. Вероятно ти е по-леко да приемеш критиката към нещата, които не правиш добре като "професионален хейтъризъм", но това е само твой проблем. Нищо лично ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер музика, супер вокали!

Е тука вокалите и музиката са луди!

 

Моля пуснете микс с китарите в ляво дясно, бек вокалите и те.

Всичко е прекалено моно!

 

Евала!:music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На мен на места вокалите ме разсмиват по детски някак си. Музиката е перфект ретро, леко на Ал Бано и Румина Пауър ми замязва като стил, с леко арт-рок елементи в аранжиментите.

Продукцията е на високо ниво според това, което повечето тук (във форума) показват като свои неща.

 

Наистина добра работа!

 

И фалцетите да ти кажа са една много специфична "материя" в пеенето. Ти се справяш, но специално на мен са ми смешни в контекста на много песни, включително на световноизвестни банди. Твоите на места звучат като мъпет шоу пародия.

 

http://www.youtube.com/watch?v=xpcUxwpOQ_A

Редактирано от hologram
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това както и предните ти неща , които си пускал ми харесват много! Готов съм да преглътна и фалцета, който по принцип ми е проблем. Аранжимените са просто супер като се има предвид, че все пак е ХоумМейд.

 

Да ти призная едиственото, което не ми харесва е мнението ти, с което ни обясняваш , колко си велик и как не те интересува какво мислят останалите, което единствено показва колко си далече всъщност от истината :ok: .

 

Успех с музката! Определно имаш супер талант!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер музика, супер вокали!

Е тука вокалите и музиката са луди!

 

Моля пуснете микс с китарите в ляво дясно, бек вокалите и те.

Всичко е прекалено моно!

 

Евала!:music336:

Благодаря за хубавите думи!Това е песен от миналата година, която има много варианти! Този тук е първия!Буквално от същата вечер! Освен мен още двама приятели, на които пратих траковете са я смесвали! Имам и техните варианти! По късно ще ти пусна линк към тях, че в момента не пиша от вкъщи! Ще се радвам на съвсем конкретни критики! Ще ми бъдат от полза! Поздрави!:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен на места вокалите ме разсмиват по детски някак си. Музиката е перфект ретро, леко на Ал Бано и Румина Пауър ми замязва като стил, с леко арт-рок елементи в аранжиментите.

Продукцията е на високо ниво според това, което повечето тук (във форума) показват като свои неща.

 

Наистина добра работа!

 

И фалцетите да ти кажа са една много специфична "материя" в пеенето. Ти се справяш, но специално на мен са ми смешни в контекста на много песни, включително на световноизвестни банди. Твоите на места звучат като мъпет шоу пародия.

 

http://www.youtube.com/watch?v=xpcUxwpOQ_A

Хаха Човече разсмя ме!:-) Ама и мъпетите си ги бива!:-)Аз не го чувам така, но всеки със своето! Благодаря ти за "Наистина добра работа!"!:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Само вокалите и малко китара!

http://soundcloud.com/alrock/oceanacapela

Редактирано от alrock
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.