Jump to content
Българският форум за музиканти

suiqer telecaster


emosms

Recommended Posts

Може ли да се намери в бг squier telecaster?

Със светъл фретборд, с малката "пластмаса", за предпочитане бяла.

 

Също за да не пускам нова тема, може ли без скъп усилвател да се изкара звук тип "little wing"?

Тоест да звучи чисто и звънтящо при нисък гейн, а при усилване на изкривяването да става "дрънчащ", звънтящ металически драйв? (не мажещ като почти всичко което съм чувал на живо)

Ползвал съм евтинийки като zoom 505 и класически оранжев драйв BOSS, но звука е пълна скръб и много далече от този тип драйв като на хендрикс, стиви рей вон. Особено като намалиш драйва и звука е пълен мазал, за нищо не става.

Хората са ми казвали: "споко, ефекта е ок ама нямаш свестен усилвател", но хич не ми звучи успокояващо, като знам колко струва доволен усилвател.

 

Прилагам снимка:

fender_squier_guitars.jpg

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне подобие на описаният от теб звук, можеш да постигнеш със софтуерни симулации. И безплатни такива има и ти излиза без пари. А дали ще ти хареса звука, ще си прецениш ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В магазина на "Фендър"провери за такава китара.

За без пари само сумолативен звук от софтуер можеш да получиш,защото и самия Хендрикс едва ли е смятал, че за сто долара ще получи звук с който да се прочуе в цял свят.А и самото звуко извличане от пръстчетата на китариста не трябва да го забравяш като факт. :virtuoz::punk_guitar::music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Фендър има официален дистрибутор за България, там скуайъри да искаш :) След което ти трябва някакво малко лампово комбо (има вече голям избор за нискобюджетни решения), и мисля, че си ready to go.

 

Ето пример за подобно евтино решение:

 

едит: за подобен звук не мисля, че ти трябва процесор въобще. Даже съм сигурен :)

 

Колкото до софтуерните симулации - приближават се, но не съм чул точно такъв крънч звук, който да ми звукне убедително и достоверно. Иначе хай гейн жици съм чувал убийствени, но не става дума за тях тук.

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Little Wing значи. А уни-вайба къде го забравихме? :D

Друго си е към това, което колегата посочи горе да има и някое хубаво процесорче, не знаеш какво кога ще ти потрябва. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи crunch drive се нарича това? Ще проверя по ютюб. Другите компоненти на little wing саунда да ги оставим :)

 

Ще конкретизирам въпроса. Имам лампов усилвател около 5/6 вата (не знам точно), изкаран от лампово радио rigonda.

Чистия звук на усилвателя ме урежда, с нови струни звучи много добре вкъщи, с леко намалени високи и повече бас е като чиста джаз китара.

Със зуумчето, като изключим малко насраната динамика, се получава приличен звук за lead и за по-твърд дистър през усилвателя.

 

Значи, трябва ми някакво камионче, което да може да прибавя гейн към чистия звънтящ звук (като от нови дебели струни), без да се получава характерното размазване на саунда при свирене на акорди през стандартен драйв.

При леки нива на гейна, този тип драйв мисля че усилва точно металическото дрънчене на едни нови струни, и се получава този искрящ саунд (като натиснеш струната разбира се, с 10-ки или 11-ки).

При по-силен гейн си звучи като за сола (най-вече от задния адаптер), но ако изсвириш някакъв септакорд, с лек удар на перото или даже с ръце - пак не замазва (не "бражди" :) ) ами е доста чисто, особено от предния адапер.

 

Някой свирил ли е с такова камионче?

Не искам да свиря през компа, динамиката е супер зле и ми трябва една джаджа, за да няма закъснение на звука.

 

http://www.youtube.com/watch?v=3U9iBsvDUf8&feature=related

п.п. Тука пича го докарва саунда с някакво хубаво кубе, ползва tubescreamer за да вкара допълнително гейн, но в общи линии това за което говоря го докарва без tubescreamer-a с него вкарва eкстра "жега". Обаче моя усилвател няма никакъв собствен гейн и само 2 врътки за ниски и високи...

 

п.п. има ли сайт този магазин на фендер в София, не мога да намеря. От Пловдив съм.

Някой пробвал ли е неща от рода на маршал блус брейкър? Mаже ли при нисък гейн? Сега търся из ютюба :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. доколкото разбирам, за такъв тип камиончета става въпрос:

 

http://www.youtube.com/watch?v=QWersvdWndM&feature=related

 

но с моя измислен усилвател един господ знае как ще звучат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно конкретно такива камиончета като от видеото е много вероятно да ти излязат колкото китарата, ако не и повече (зависи от Скуайъра) и няма гаранции, че ще ти паснат на усилвателя. Затова и съветите какво точно ти трябва, не ги приемай като чиста монета. Особено с усилвател, който никой друг не е чувал и дори виждал е трудно да се предвиди ТС9, Блусбрейкър или друго как ще звучи. От процесор подходящ драйв едва ли ще получиш, а допълнителни ефекти не са жизнено необходими.

 

xxxx (името му вече може да бъде споменавано) е представителя на Фендер. Там предлагат и BOSS ефекти. Един BOSS Dyna Drive може да ти свърши работа, няма много общо с оранжевия. Разгледай из тубата и за него. Има и много други варианти, всичко е въпрос на финанси. Успех в търсенето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях ги, в рф има по 350 лева такива скуайъри.

А усилвателя е най-обикновен лампов усилвател от дърто радио, с двутактова схема - 2 лампи EL84.

Вади не лош clean tone.

Taкива камиончета ibanez има ли някъде?

Те са стари модели и не мога да разбера какво ново им е аналог, ровя из нета.

Ще видя боса

... 200 лева за камионче?? тея нещо се оливат, мислех си за макс 100 :)

 

Сори че става абсолютно извън темата, но ето я схемата на усилвателя:

СХЕМАТА

Някой ако може да ме насочи как да я променя, или откъде да разбера как да я променя за да добавя потенциометри с вериги за gain и среди.

Ако просто стане по чувстителен ампа и вземе да дрънчи, не ми трябват камиончета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

... 200 лева за камионче?? тея нещо се оливат, мислех си за макс 100 :)

 

 

То има и по скъпи ...

Ти с евтините вече имаш опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей го и усилвателя и ефекта:

http://www.ax84.com/classicprojects.html

Иска занимавка. Варианта HO си е баш tiny terror, само че с по малка мощност, но пък по-добър тон контрол. Въобще, от двете може да стане едно, с 3 канална тон корекция.

звучи 'таман' :) :

A китарата ще е може би стаг теле на който ще се изгавря от модване

 

 

хъкътъ, мъкътъ...

китари HK-E STL 100 "не знам си какво", що не казвате бе :)

Че и главата по форма, нема да подлежи на рЕзане, и праговете по-дебели от на стага мязат..

Лака изглежда извънземно добре, чак ме съмнява

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.