Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez RG370DX проблем


vector

Recommended Posts

Здравейте, имам проблем с тремолото на китарата. Седлата, които захващат струната от страна на тремолото не задържат струната и при лек опън изпускат струните, тремолото е настроено водоравно и би трчбвало да е балансирано. Бих желал да попитам къде мога да си закупя въпросната част и също дали мога да занеса китарата на преглед. Разбрах, че Икономов са официални представители за страната, дали там биха ми свършили тези услуги. Блгодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сигурен ли си, че затягаш седлата добре? Вярно е, че не трябва да се прекалява, за да не заминат резбите, но все пак трябва да се позатегне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сигурен ли си, че затягаш седлата добре? Вярно е, че не трябва да се прекалява, за да не заминат резбите, но все пак трябва да се позатегне.

Сигурен съм, затягам ги добре, просто изпускат, в началото държаха много здраво,а сега просто незнам. Аз по принцип не съм от най-разбиращите, но се образовах доста, клипчета и т.н. За това съм в безизходица :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нещо не е счупено, не би трябвало да има проблем.

 

Като сменяш струните, развий болтчетата колкото се може по-назад, така че малкото метално блокче, което притиска струната да се поосвободи. Разгледай дали то не е повредено (спукано, счупено). Ако не е то, тогава остава да си прецакал резбата на болта, който притиска блокчето, или по-лошо - резбата на самото магаре.

 

Ако и те са наред, просто пробвай да натъпкваш струната колкото се може по-навътре в дупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нещо не е счупено, не би трябвало да има проблем.

 

Като сменяш струните, развий болтчетата колкото се може по-назад, така че малкото метално блокче, което притиска струната да се поосвободи. Разгледай дали то не е повредено (спукано, счупено). Ако не е то, тогава остава да си прецакал резбата на болта, който притиска блокчето, или по-лошо - резбата на самото магаре.

 

Ако и те са наред, просто пробвай да натъпкваш струната колкото се може по-навътре в дупката.

Благодаря ти, за отговора, струната я тъпча максимално на дълбоко. От твоят и горният пост ме наведоха на мисълта, че проблема е в резбата, защото когато смених за първи път струните я дадох на един 'майстор' за да не повредя нещо и той ги стегна доста преди да го спра :icon_shithappens: . Ако някой знае къде да намеря магаренца в София или Пловдив , ще съм много признателен, защото не съм от никой от двата града. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.