Jump to content
Българският форум за музиканти

Рейтинг на мнения


Recommended Posts

Бе то човек да си пише редовно, да допринася за развитието на темите и да дава що може ценност от себе си към дискусиите - тогава плюсовете му винаги ще са повече от минусите.

 

Пък относно потребителите, които са тук само за да продават - те в един западен форум много добре са го решили това... Потребител със по-малко от 100 поста въобще няма право да прави тема в "Продавам". А постовете направени в "оф-топик" секцията на форума въобще не се броят. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

024256012-big.jpg?r=0

 

На тая снимка липсват бутоните за + и -

 

Не значи ли това, че именно ти си сложил минуса на въпросния пост?

 

Не се заяждам; само констатирам факти. :rolleyes:

 

По темата:

 

Гласувам с + за мнения, които:

 

1, по някакъв начин допринасят качество (не само количество!) към съответната тема

 

2, са градивна критика по даден казус

 

3, са "свежи"! Трябва да има и малко fun все пак...

 

 

Гласувам с - за мнения, които:

 

1, са отявлен SPAM към дадена тема

 

2, са пълни с правописни (и граматически) грешки

 

3, отправят лична нападка към някого или се опитват да наложат личното си мнение на другите

 

 

Считам това за достатъчно. Всяка оценка на някакъв пост е субективна работа; не можем да очакваме от всички да мислят по еднакъв начин. Да, има и такива, които чисто лаишки (разбирайте - дебилски) цъкат плюсове и минуси, но "Във всяко стадо си има мърша." (Извинявам се на засегналите се!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре заради това, че съм писал, че еди кои си ми били "Любимото китарно дуо" получавам "х" брой минуси или за други постове, за които някой просто не е съгласен с мнението ми.

Точно в тази тема се опитах да махна минусите на някои хора, а като се замисля и плюсовете са излишни там.

 

Може би трябва просто да се усвършенства системата. Не знам до колко е възможно, но например да се направи, така че единични минуси да не влизат в общия рейтинг, само 2 или повече минуса на едно и също мнение.

 

Това е добро предложение. А аз си мисля и за нещо друго: във форума Говорилня ,например, системата за гласуване да се премахне. Все пак ако някой пуска яки шеги и има висока репутация от тях, това не го прави добър музикант. А който си е добър с инструмента ,и разбира, пак ще набере добра репутация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Като се замисля,няма ли да е по-добре ако рейтинг се слага само в разделите "Музикални инструменти","Звукозапис","Музика и семпли" и "Друго"

Например в темата за вицове има хора които имат положителна оценка за качен виц.

Редактирано от sw1tched
правила за цитиране
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми се иска да е видимо кой как е гласувал, понеже аз много рядко се обяснявам и един минус казва повече от едно мнение (за мен), а да пиша "браво", пак ми се вижда ненужно?

 

Накратко - като цъкна минус на нечие мнение, бих бил изключително доволен ако се знае, че минусът е от мен ;)

И аз съм заthumbs_up.gif.

Също така съм съгласна с по-горното предложение-рейтинг в музикантския форум да носят само музикантските раздели.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

май се сетих се как ще стане. малко шантава ми е идеята, ама помислете - май решава всички гореописани проблеми.

 

под постовете ще излизат както оценката на поста (както е сега), така и имената на тези потребители, които са оценили поста с "+"; всеки потребител ще може да вижда единствено собствения си цялостен рейтинг (понеже, освен за самокритика, няма друг смисъл в това да се оценяват хора с точки); а в "купува-продава" няма да има възможност да се цъкат плюсове и минуси.

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе, не знам за вас, ама като ми е лошо, влизам във форума, цъкам неколко минуса и ми става по-добре :D

 

...а иначе, наистина, май е най-добре оценяването да остане само в музикантските раздели. Денят, в който се появи гласуването получих няколко минуса в темата за Бийтълс, въпреки, че не беше активна тогава. Ми, не ми харесват :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Чак сега видях четейки тази тема.че има вот.Естествено щракнах няколко плюсчета:icon_shithappens: Предложението ми е да може да се гласува след определен брой мнения.Да кажем след стотното или сто и педесетото.....Никога не гледам и не влияе на мнението ми за определен човек неговия рейтинг.Прекалено субективно е +/–

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както знаем, модераторите могат (и го правят) да трият плюсове и минуси. Това, което са оставили е тяхното мнение за нас. Благодарим за вниманието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като всяка система за оценка и тази може да бъде манипулирана или да се злоупотребява с нея. Не мисля обаче, че това е масово явление тук. В общи линии, рейтингът на потребителите отразява доколко са били полезни и конструктивни в мненията си, което е и целта на системата.

 

Въобще, аз не съм толкова негативно настроен към аудиторията на форума. Като изключим неграмотното писане на повечето младежи (за съжаление това е масово) и неправилното използване на търговските раздели, форумът ми се струва цивилизован. Имам наблюдения от подобен, западен форум. Не бих казал, че има голяма разлика, повтарям, като изключим липсата на елементарна грамотност у голяма част от по-младите потребители.

 

ПП: Честит празник!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че съвсем скоро ще имаме решение на този проблем. Просто ще позволим на всеки да дава по точно едно негативно мнение на ден и примерно 3 позитивни.

Проблем с вотинга определено и той е че не сме дорасли...

Ако си спомняте по същата причнина направихме и по една обава седмично в Продавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението си е Ваше, разбира се, но ако приемате и външни мнения, ето го моето: Недейте да налагате прекалено стриктни, времеви ограничения. Тези, в търговските раздели са напълно оправдани, но обмислете внимателно нещата оттам нататък. От опита, който имам такива ограничения насърчават създаването на повече от един потребителски профил. Според мен, това е далеч по-порочно от незрялото използване на системата за оценка на мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както знаем, модераторите могат (и го правят) да трият плюсове и минуси. Това, което са оставили е тяхното мнение за нас. Благодарим за вниманието.

 

Това изобщо не е вярно! Модераторите НЕ МОГАТ да трият плюсове и минуси, дишайте спокойно. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.