Jump to content
Българският форум за музиканти

лакиране на китара


Recommended Posts

четах доста из темите. останах с впечатление че трябва да се използва нитроцелулозен или полиуретанов лак за лакиране на тялото на електрическа китара. даже по скоро полиуретанов използвали напоследък. обаче не разбрах защо. някъде прочетах че можело и полиестерен но трудно се обработвал. някой ще издаде ли тайната защо така с тези лакове?

аз мисля да лакирам с автомобилен ( в момента не е пред мен да за видя какъв точно се води ) но си е добър и е устойчив и никак не е евтин. миналата година бях купил лак на "глазурит" за 150 кинта литъра с може би най високата твърдост сред лаковете според бояджията който ни боядисваше нещата, жалко че тогава не ми предстоеше да лакирам и не обърнах внимание дали е полиестерен...

очаквам някой да ме светне ако не е някаква лютиерска тайна...

 

п.п. да поясня става дума за лакиране на боядисана китара а не дърво и фурнир

 

 

ето този лак имах в предвид:

 

Glasurit HS - Лак екстремно устойчив на надрасквания 923-45 VOC

 

Безцветния лак на Glasurit 923-45, осигуряващ висока устойчивост на покритието от външни влияния е изцяло съобразен с последните изисквания на VOC законодателството за намаляване на вредните емисии във въздуха.

 

Характеризира се с:

Отлична устойчивост на надрасквания, причинени от четки в автомивките.

Голяма еластичност на повърхността - намалява повредите, причинени от малки камъчета.

Забележително свойство на лака е възможността леки драскотини да се поправят чрез ефекта на топлина, като например от директна слънчева светлина.

Бърз процес на нанасяне, намалява се времето в бояджийската камера.

Високо съдържание на сухо вещество, което означава по-малко емисии на разтворители.

Много добри свойства при сушене.

Отлични качества при полиране.

Запазва блясъка за дълго време.

Брилянтно покритие.

Използва се със стандартен VOC втвърдител и разредител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

явно е лютиерска тайна... <_<

 

все пак ще направя малко снимки и ще кача тема как са ми изрисували китарата.

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей, точно такава тема ми трябваше. :) Вчера шкурих яко, че ми се иска китара с natural finish. :D След като няма да се боядисва, трябва ли все пак един кит да й се лепне преди лакирането?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом ще е натурално дърво само с лак, кит не слагай че ще се вижда. трябва ти безцветен грунд някакв. има доста теми в които го споменават, а също така и байцване... но мен това не ме интересува така че е излишно в темата ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Купуваш безцветен грунд за дърво пръскаш оставяш го седмица две и след това лакираш не си купувай евтин Български лак взимаш двукомпонентен полиуретанов но търси точния разредител за него пръскаш 2 ръце шлайфаш с водна шкурка 2000 и на горе и пръскаш още веднъж. Нищо сложно няма важно е около теб да няма мръсотия и пепел че ще вдигнеш всичко в въздуха и после трябва да ретушираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.