Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво е това?


MDFk

Recommended Posts

Днес видях малко от концерта на Дрийм Тиатър - "Лайв ат Будокан"..На една от песните видях Джон Миунг да свири на някакво 12-струнно нещо :cheers: което някак вади звук и на бас и на китара(май,не съм сигурен в какъв диапазон е),а по4ти няма вида на което и да е от двете..има гриф и адаптер и се казва 4апман стик..

Някой може ли да разкаже за него - устройство и т.н.,и,ако имат снимки,да постнат тук,4е вси4ки да можем да видим има ли по4ва у нас този странен инструмент..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве, аз за май не за пръв път виждам такова нещо, ама ме изуми това, което го пише на сайта

Guitarists can now play lead lines backed by their own rhythm and counterpoint from all registers.

 

Bassists can support a group with driving low frequencies while filling in the spaces with chordal upbeats and melodic patterns.

 

Keyboardists will discover a hundred subtle elements of expression, fingers directly engaging the vibrating strings, and will excel at two-handed independence.

 

Drummers can apply familiar rhythmic techniques and reflexes to the world of harmony, simply by measuring distances between the hands and between the fingers on each hand.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Впечатлен съм!!!!

Много интересен инструмент, бих казал китара за клавиристи :cheers:

Въпреки, че реално то е хем китара, хем бас едновременно! И свирят едновременно остави друго :cheers:

Само не ми стана ясно как изкарва звук това нещо?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сетих! Тука някой го беше поствал, май във темата Guitar vs Piano или нещот такова. Аве, в оня тема ставаше дума, че при китарата не можеш да свириш ниско и високо едновременно или нещо такова. Ако на някой му се търси може да го намери из страниците :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сън4о,мени 10х.. :D

хора,трябва да видите филм4етата..ако не сте виждали какво може това нещо е просто задължително!!! :cheers::cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велсоте. Имаше един филипинец преди години в гуитар.цом (той сигур оше го има :cheers: ама рядко се явява) дето принципно е мноо добър с китарата и имаше вкл. и такъв Ч.стик - кърти мифки просто т'ва м'че :D:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fenixbg аз бях :dance:

stick.com има 2 филмчета там ;)

иначе стик-а е яко нещо, много ме кефи ;)

Ми аз едното си го намерих на компа дори :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също си търсех информация за това чудо...

за първи път го видях на един концерт на Liquid Tension... Тону Левин свиреше с т'ва и се чудех как се казва тоя бастун :cheers:

 

тенкс Synchu :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в нас имам едно ако мога да кажа концертче на greg howard. Ще зема да го метна някъде да му се изкефите :godbless:

супер интересно и яко . към 30 мин някъде :-(

свири сам в някъв бар..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не ми стана ясно как изкарва звук това нещо?!?!?

Адаптери като на китара или бас.Дори можели да се пускат в разли4ни процесори и така от един инструмент вадиш 2 разли4ни звука :violin: :godbless: !мноо яко..

Помежду другото някой има ли представа за цената на едно такова нещо(не 4е ще купувам - абсурд,но се интересувам все пак..)?? :-(

 

в нас имам едно ако мога да кажа концертче на greg howard. Ще зема да го метна някъде да му се изкефите

Мятай и поствай!Това си струва да се види!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на този сайт си пише цените $2000 - $3000

завизи с колко струни искаш да купиш :-(

А за това как изкарва звук - да ясно е, че има адаптери, даже видях да се продава някакъв миди модул!! :godbless:

Наистина е яко, че това можеш да го ръгнеш на 2 места и да звучи през бас усилвател и китерен усилвател. Естествено по веригата може да се вържат още джаджи.

Абе с 2 думи - готин инструмент и много труден. Поне според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е че при Стик-а струните са разположени огледално спрямо центъра на грифа т.е. високите струни са в двата края (горе и долу) , а по средата са ниските струни. Лудница!

 

Бях чел едно интервю с "басиста" :godbless: на Кинг Кримсън, който имал страничен проект - два такива, хм, инструмента, барабани и женски вокал. Пълна лудница!

 

Стик е (май) първия такъв инструмент, но освен него съществуват още разни

- http://www.warrguitars.com/ или http://www.megatar.com/

Редактирано от разбойник
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.