Към съдържанието

Снимка

Ефекти за китара, произвеждани от съфорумци

• Please log in to reply
180 отговора на тази тема

#1 Evtim Djerekarov

Evtim Djerekarov

Юзрод Небесен

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9221 Мнения:
  • Инструмент:GUITAR, PIANO, VOCAL

Публикувано 29 април 2006 - 14:39

За да подпомогнем производителите на ефекти за китара, предлагам да се направи тема(във раздела за изработка влизат по-малко хора, затова тук, в китара), която седи във "Важно", където ако някой прави ефекти, които продава, то да постне там снимки и семпли от творението си, и да спомене цена. Така ще е по-лесно за всички да направят сравнения, и да изберат това, което е точно за тях. Аз лично след около седмица ще добавя снимки и семпли на моите творения, подканям всички да последват примера ми. Останалите съфорумци - моля не коментирайте ефектите, тази тема е просто за улеснение.
Моля модераторите за съдействие.

Този пост е редактиран от Evtim Djerekarov: 29 април 2006 - 14:41

Основният закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Ние подготвяме един много хубав закон, който ще е много полезен за вас - гражданите, но не смятаме за необходимо да ви го показваме, преди да сме го приели, а и няма нужда да се допитваме до вас за неговото приемане. Иначе сме отявлени демократи и не подкрепяме авторитарните режими, които ограничават свободата на словото на гражданите си.
Карбовски за ЕС и Крим...

К'во се дзвериш, бе?!?

#2 Nikifena

Nikifena

пропадлък

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4535 Мнения:
  • Инструмент:бас

Публикувано 09 май 2006 - 15:53

Започвам аз с небезизвестният в този форум сансамп гт2 направен от мен и сниман на хладилника отгоре :)
Публикувано изображение
Инфо за него тук:
http://forum.muzikan...?showtopic=7622

Ето и 1 семпъл

http://creature.nati.....sgow Kiss.mp3
Ако не можете да го свалите, влезте в тази директория и от там:
http://creature.nati...p?dir=niki/gt2/

Китарите (ритъм, соло и акустична) са записани със сансампа. Баса също.
Барабаните са миди :)

За тези които не знаят това е 1 песен от соловият албум на Петручи. А тези които не знаят кой е Петручи да научат :)

А за тези които знаят кой е Петручи и са слушали внимателно записа и са открили някакви грешки или неритмични моменти да си мълчат :)

#3 Total_Overdrive

Total_Overdrive

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 149 Мнения:
  • Инструмент:Kитара

Публикувано 03 септември 2006 - 02:02

За да подпомогнем производителите на ефекти за китара, предлагам да се направи тема(във раздела за изработка влизат по-малко хора, затова тук, в китара), която седи във "Важно", където ако някой прави ефекти, които продава, то да постне там снимки и семпли от творението си, и да спомене цена. Така ще е по-лесно за всички да направят сравнения, и да изберат това, което е точно за тях. Аз лично след около седмица ще добавя снимки и семпли на моите творения, подканям всички да последват примера ми. Останалите съфорумци - моля не коментирайте ефектите, тази тема е просто за улеснение.
Моля модераторите за съдействие.

:happy: Съгласен съм напълно с Ефтим , само ще допълня че не е нужно ефектите задължително да се продават т.е. нека всеки сподели своя опит и знания в тожа отношение . Какво е сглобил ( което работи добре ) и т.н ...
:metalist:
Аз лично съм събрал :Marshall JCM 900 Dual Reverb , Bogner - Triple Giant , Mesa Boogie - Dual Rectifer ( с релета а не а оптроните - немога да ги намеря ) - preamp sections ..... и т . н . ...

Този пост е редактиран от Total_Overdrive: 03 септември 2006 - 02:13

#4 metalhammer

metalhammer

Неспасяем

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2335 Мнения:

Публикувано 22 ноември 2006 - 00:04

Единичен екземпляр бустер
има 2 потенциометъра гейни волюм

предназначен е да се буустват лампови усилватели
типичен рокаджииски саунд
има възмойност за избор на изкривяването по метълски или по рокаджииски саунд като опцията може да бъде изведена на ключе
умишлено тонкоректор не е слаган - това е бустер - всеки амп си има тонкорекции няма смисъл да ги орязваме пасивно още в камиончето
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

за цена търсете ме в ай си кю
336692420

#5 Tomov

Tomov

Магьосник

• Members
  • PipPipPip
  • 227 Мнения:
  • Инструмент:Брадва

Публикувано 18 декември 2006 - 10:48

Ами, по въпроса със схемите, в квартирата си имам едно кубе 15 ватово и исках някаква проста схема за овърдрайв (не ми се занимаваше да нодя да купувам елементи). И ето я:

http://www.generalgu...s/easydrive.gif

ПС.: Може на входа да се постави 22 или 47 КО потенциометър (в моя случай 47), който убива шума, когато китарата е намалена докрай.
...байпас режим или нещо от сорта, моля да ме поправите ако греша за това понятие
Не е нищо особено, но за някоя-друга песничка на АС/ДС става дебилщина :P Ако някой се навие да отдели 10тина минути от времето си за да сглоби тази схема, моля дайте мнения, а до тогава :guitar:
Stealin' 'round like a thief in the night,
dancing till the break of day...

#6 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10452 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 13 януари 2007 - 00:46

Ето ТУК можете да прочетете и/или пуснете ревю за един от продуктите на Naudio Corporation. :)

#7 daniel.hristov

daniel.hristov

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 356 Мнения:
  • Инструмент:не мога на никакъв

Публикувано 17 февруари 2007 - 00:09

Ето ТУК можете да прочетете и/или пуснете ревю за един от продуктите на Naudio Corporation.

Firesound-а е супер. Имам такъв дзвер от няколко месеца и за мен е най-якия драйв с който съм свирил.

BTW ако някой е в София, има Тюбскриймър и е навит може да се обади като намерим време да ги бегаме двата камиона - много ми е интересно да ги чуя един след друг през една и съща китара и амп. После може да пуснем и сравнение в картинки и звуци :metalist:

#8 Efo

Efo

Редовно навъртащ се

• newbies
  • PipPipPip
  • 168 Мнения:
  • Инструмент:китара - Stagg

Публикувано 01 март 2007 - 22:41

Tube Screamer TS-808 Публикувано изображение

Този пост е редактиран от Efo: 01 март 2007 - 22:50

#9 Nikifena

Nikifena

пропадлък

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4535 Мнения:
  • Инструмент:бас

Публикувано 01 март 2007 - 23:07

BTW ако някой е в София, има Тюбскриймър и е навит може да се обади като намерим време да ги бегаме двата камиона - много ми е интересно да ги чуя един след друг през една и съща китара и амп. После може да пуснем и сравнение в картинки и звуци ;)

Мисля, че файърсаунда ще бие всичките драйвчета на бос и ибанец :rolleyes:

#10 Efo

Efo

Редовно навъртащ се

• newbies
  • PipPipPip
  • 168 Мнения:

Публикувано 01 март 2007 - 23:21

Навит за тест ама съм от Пловдив ;) Имам и още един драйв дето вади доста добър звук, ама няма кутия и платка още. Звучи като кадифено като TS ама е с доста повече дист :rolleyes:

#11 kolio_k

kolio_k

Неспасяем

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4032 Мнения:

Публикувано 20 март 2007 - 01:29

BTW ако някой е в София, има Тюбскриймър и е навит може да се обади като намерим време да ги бегаме двата камиона - много ми е интересно да ги чуя един след друг през една и съща китара и амп. После може да пуснем и сравнение в картинки и звуци :)

Мисля, че файърсаунда ще бие всичките драйвчета на бос и ибанец :thumbs_up:

Никога не съм свирил с гореспоменатия ефект но ТС 808(оригиналния) е много добър.
Николай Карагеоргиев http://nikolaik.ch

#12 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8517 Мнения:
  • Инструмент:китара, бас

Публикувано 20 март 2007 - 09:05

има малко надуване на перки
аз не сьм ползвател на тюбскриймьр
но сьм пробвал и тс9 ,тс9 дх , тс 808
екстра са
пробвал сьм и 2-3 ефекта от Ники - Бобалан ми ги пуска
като всичките с изключение на тс 808( чувал сьм го много отдавна - в Пламен от Соларис,като ходех на уроци) сьм ги пускал в едно и сьщо кубе - аакрафта ми, но пьк в различни периоди - тоест не сьм правил аб - тестове.
тс9 дх - това си е моднат от самите ибанз тюбскриймьр - и дава доста добри вьзможности и разнообразни - има 4 режима
самият тс 9 - е класика- всичко на СРВ е с него
ефектите на Ники -са с добьр дизайн и хубав звук -не отстьпващ и малко по различен( трудно е да се каже дали е по добьр - това е много субективно , пьк и бих го казал, ако ги имах всичките и то за по - дьлго)
просто се пробва и се решава конкретно, кое вьрши работа за определен човек-
защото много ще искат точно оригиналния тюбскриймьр...тсв 808,например

Човек не открива музиката, а открива себе си в музиката. А.Вайсенберг
РОДЕНИЯТ ДА ПЪЛЗИ, НЯМА КАК ДА ПОЛЕТИ!!!
IRON MAIDEN ,METALLICA,Judas Priest, Manowar, Deep purple,Mercyfull Fate,King Diamond, Whitesnake,Tarja, Kamelot, Angra ,Slayer,Satch,YJM,Tony MacAlpine,GaryMoore,Thin Lizzy,Ac/Dc,Rainbow, Cacophony,EVH,Aerosmith,Extreme,Scorpions,SymphonyX,Annihilator
Stop stealing and committing fraud, the Government hates competition.

#13 daniel.hristov

daniel.hristov

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 356 Мнения:
  • Инструмент:не мога на никакъв

Публикувано 20 март 2007 - 22:29

@kolio_k, TONY : Естествено че Tubescreamer-ите на Ibanez са страхотни зверчета. По мои впечатления грубо са една порода звук с Firesound-а а и не мисля че има някаква размазваща разлика в качеството. Просто никога не съм слагал двата един до друг за да си направя точни изводи а ми е интересно да чуя по-тънките разлики :)

Поздрави, Дидо

#14 a_panov

a_panov

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 650 Мнения:
  • Инструмент:от метла... до лопата

Публикувано 20 март 2007 - 23:02

Distortion MXR+ в зародиш, още несглобен. Интегралата е NE5534, диодите са германиеви - точкови, електролитите са танталови, механичен ключ с пълно изключване на схемата, кондензатори WIMА, 0.125W резистори, потенциометри - 500К log за дистер и 50K log за усилване, алуминиева кутия, 12V захранване от батерия.

Публикувано изображение

Ако някой напира много за такъв дистер в зависимост от вложените части е с цена от 30 до 50 лева. Нямам семпли.

Препечатано от: http://www.karatebul....php/2007-03-20

Този пост е редактиран от a_panov: 20 март 2007 - 23:08

#15 Efo

Efo

Редовно навъртащ се

• newbies
  • PipPipPip
  • 168 Мнения:

Публикувано 21 март 2007 - 01:47

Сампъл на TS-808 от картинката по-нагоре

Китара - Stagg > TS-808 > звукова карта > виртуално кубе Fender twin
Първата част е на MAX дисторшън, а втората на около 1/3 :)

Tube Screamer TS-808

Този пост е редактиран от Efo: 21 март 2007 - 01:51

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни