Jump to content
Българският форум за музиканти

Ефекти за китара, произвеждани от съфорумци


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Санс-ампчето радва :greenball: А тези трите неща на първата снимка какво точно представляват?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Благодаря.

 

Лайн/левел селектор. копчето сменя 2 канала, всеки канал изпраща сигнала към 2 изхода и има потенциометър за ниво.

 

Не знам дали ме разбра :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи логично,но за да те разбера напълно ще трябва да се ограмотя :music336: (схванах идеята,просто това с каналите ме е бъркало винаги) Изглежда много добре всичко. Върл фен съм на Наудио, чакам времето,когато ще започне серийно производство и на хоръси,дилеи,тн. Тогава Бос сигурно ще влезат в рецесия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,

Много хубава тема, поздравявам ви за нея.

Аз също правя ефекти, но от скоро. Продадох няколко досега, но все нямам време да се занимавам усилено. http://ilievelectronics.com/eatremolo.html Тук може да видите единия проект на Tremolo. Имам и още един - Sonic distortion, но още не е публикуван. Има и сампъли на сайта, признавам си не съм никак добър китарист, но и това не е голямата ми страст. :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Ами, по въпроса със схемите, в квартирата си имам едно кубе 15 ватово и исках някаква проста схема за овърдрайв (не ми се занимаваше да нодя да купувам елементи). И ето я:

 

http://www.generalguitargadgets.com/diagrams/easydrive.gif

 

ПС.: Може на входа да се постави 22 или 47 КО потенциометър (в моя случай 47), който убива шума, когато китарата е намалена докрай.

...байпас режим или нещо от сорта, моля да ме поправите ако греша за това понятие

Не е нищо особено, но за някоя-друга песничка на АС/ДС става дебилщина :P Ако някой се навие да отдели 10тина минути от времето си за да сглоби тази схема, моля дайте мнения, а до тогава :guitar:

абе човек защо не си дал мерните единици на кондензаторите и волтажа и, а също така и мощността на съпротивленията(резисторите)???ако може на ЛС да ми пратиш пълната схема ? мерси предварително :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Bender 0.5 watt усилвател :thumbs_up:

 

010936515-big.jpg

010936516-big.jpg

 

Засега е само прототип :headbang: Работи и на 9 волтова батерия. Има и switch за леко буустване (повече към крънч отива де)

Редактирано от tednet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

STR8 - There's NO OTHER WAY! :thumbs_up:

Наистина ли е ПОЛОВИН ват? Можеш ли някакси да пуснеш нещо семпъл или...? Стана ми интересно да го чуя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не пробваш да сложиш на гърба му някакъв говорител.Мможе пък и да се събере,ако сложиш буксите странично.Иначе евала.Напомня ми на един мой ефекет Dr.Boogie.Известно време се подвизаваше в кутийска от STR8. :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bender 0.5 watt усилвател :rocker:

Засега е само прототип :) Работи и на 9 волтова батерия. Има и switch за леко буустване (повече към крънч отива де)

 

Пробвахме го двамата, забавна джаджа. Включихме отпред, ей така - за експеримента - Firesound-а на Никифена, да видим, как ще реагира на такъв амп, и с едно Zak Wylde Wah - Wah, голям майтап беше. Но общо взето нямаше смисъл, просто така и така, като се набичи, се получава крънч, който е достатъчен, педалчето с драйва беше излишно... :icon_shithappens:

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.