Jump to content
Българският форум за музиканти

Ефекти за китара, произвеждани от съфорумци


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

За да подпомогнем производителите на ефекти за китара, предлагам да се направи тема(във раздела за изработка влизат по-малко хора, затова тук, в китара), която седи във "Важно", където ако някой прави ефекти, които продава, то да постне там снимки и семпли от творението си, и да спомене цена. Така ще е по-лесно за всички да направят сравнения, и да изберат това, което е точно за тях. Аз лично след около седмица ще добавя снимки и семпли на моите творения, подканям всички да последват примера ми. Останалите съфорумци - моля не коментирайте ефектите, тази тема е просто за улеснение.

Моля модераторите за съдействие.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Започвам аз с небезизвестният в този форум сансамп гт2 направен от мен и сниман на хладилника отгоре :)

sansamp23.jpg

Инфо за него тук:

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=7622

 

Ето и 1 семпъл

 

http://creature.nationalradio.bg/zone/inde...sgow%20Kiss.mp3

Ако не можете да го свалите, влезте в тази директория и от там:

http://creature.nationalradio.bg/zone/inde...p?dir=niki/gt2/

 

Китарите (ритъм, соло и акустична) са записани със сансампа. Баса също.

Барабаните са миди :)

 

За тези които не знаят това е 1 песен от соловият албум на Петручи. А тези които не знаят кой е Петручи да научат :)

 

А за тези които знаят кой е Петручи и са слушали внимателно записа и са открили някакви грешки или неритмични моменти да си мълчат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
За да подпомогнем производителите на ефекти за китара, предлагам да се направи тема(във раздела за изработка влизат по-малко хора, затова тук, в китара), която седи във "Важно", където ако някой прави ефекти, които продава, то да постне там снимки и семпли от творението си, и да спомене цена. Така ще е по-лесно за всички да направят сравнения, и да изберат това, което е точно за тях. Аз лично след около седмица ще добавя снимки и семпли на моите творения, подканям всички да последват примера ми. Останалите съфорумци - моля не коментирайте ефектите, тази тема е просто за улеснение.

Моля модераторите за съдействие.

:happy: Съгласен съм напълно с Ефтим , само ще допълня че не е нужно ефектите задължително да се продават т.е. нека всеки сподели своя опит и знания в тожа отношение . Какво е сглобил ( което работи добре ) и т.н ...

:metalist:

Аз лично съм събрал :Marshall JCM 900 Dual Reverb , Bogner - Triple Giant , Mesa Boogie - Dual Rectifer ( с релета а не а оптроните - немога да ги намеря ) - preamp sections ..... и т . н . ...

Редактирано от Total_Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Единичен екземпляр бустер

има 2 потенциометъра гейни волюм

 

предназначен е да се буустват лампови усилватели

типичен рокаджииски саунд

има възмойност за избор на изкривяването по метълски или по рокаджииски саунд като опцията може да бъде изведена на ключе

умишлено тонкоректор не е слаган - това е бустер - всеки амп си има тонкорекции няма смисъл да ги орязваме пасивно още в камиончето

dist3.jpg

dist2.jpg

dist1.jpg

dist4.jpg

 

за цена търсете ме в ай си кю

336692420

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Ами, по въпроса със схемите, в квартирата си имам едно кубе 15 ватово и исках някаква проста схема за овърдрайв (не ми се занимаваше да нодя да купувам елементи). И ето я:

 

http://www.generalguitargadgets.com/diagrams/easydrive.gif

 

ПС.: Може на входа да се постави 22 или 47 КО потенциометър (в моя случай 47), който убива шума, когато китарата е намалена докрай.

...байпас режим или нещо от сорта, моля да ме поправите ако греша за това понятие

Не е нищо особено, но за някоя-друга песничка на АС/ДС става дебилщина :P Ако някой се навие да отдели 10тина минути от времето си за да сглоби тази схема, моля дайте мнения, а до тогава :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Ето ТУК можете да прочетете и/или пуснете ревю за един от продуктите на Naudio Corporation.

 

Firesound-а е супер. Имам такъв дзвер от няколко месеца и за мен е най-якия драйв с който съм свирил.

 

BTW ако някой е в София, има Тюбскриймър и е навит може да се обади като намерим време да ги бегаме двата камиона - много ми е интересно да ги чуя един след друг през една и съща китара и амп. После може да пуснем и сравнение в картинки и звуци :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
BTW ако някой е в София, има Тюбскриймър и е навит може да се обади като намерим време да ги бегаме двата камиона - много ми е интересно да ги чуя един след друг през една и съща китара и амп. После може да пуснем и сравнение в картинки и звуци ;)

 

Мисля, че файърсаунда ще бие всичките драйвчета на бос и ибанец :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навит за тест ама съм от Пловдив ;) Имам и още един драйв дето вади доста добър звук, ама няма кутия и платка още. Звучи като кадифено като TS ама е с доста повече дист :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
BTW ако някой е в София, има Тюбскриймър и е навит може да се обади като намерим време да ги бегаме двата камиона - много ми е интересно да ги чуя един след друг през една и съща китара и амп. После може да пуснем и сравнение в картинки и звуци :)

 

Мисля, че файърсаунда ще бие всичките драйвчета на бос и ибанец :thumbs_up:

 

 

Никога не съм свирил с гореспоменатия ефект но ТС 808(оригиналния) е много добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има малко надуване на перки

аз не сьм ползвател на тюбскриймьр

но сьм пробвал и тс9 ,тс9 дх , тс 808

екстра са

пробвал сьм и 2-3 ефекта от Ники - Бобалан ми ги пуска

като всичките с изключение на тс 808( чувал сьм го много отдавна - в Пламен от Соларис,като ходех на уроци) сьм ги пускал в едно и сьщо кубе - аакрафта ми, но пьк в различни периоди - тоест не сьм правил аб - тестове.

тс9 дх - това си е моднат от самите ибанз тюбскриймьр - и дава доста добри вьзможности и разнообразни - има 4 режима

самият тс 9 - е класика- всичко на СРВ е с него

ефектите на Ники -са с добьр дизайн и хубав звук -не отстьпващ и малко по различен( трудно е да се каже дали е по добьр - това е много субективно , пьк и бих го казал, ако ги имах всичките и то за по - дьлго)

просто се пробва и се решава конкретно, кое вьрши работа за определен човек-

защото много ще искат точно оригиналния тюбскриймьр...тсв 808,например

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kolio_k, TONY : Естествено че Tubescreamer-ите на Ibanez са страхотни зверчета. По мои впечатления грубо са една порода звук с Firesound-а а и не мисля че има някаква размазваща разлика в качеството. Просто никога не съм слагал двата един до друг за да си направя точни изводи а ми е интересно да чуя по-тънките разлики :)

 

Поздрави, Дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Distortion MXR+ в зародиш, още несглобен. Интегралата е NE5534, диодите са германиеви - точкови, електролитите са танталови, механичен ключ с пълно изключване на схемата, кондензатори WIMА, 0.125W резистори, потенциометри - 500К log за дистер и 50K log за усилване, алуминиева кутия, 12V захранване от батерия.

 

MXR.jpg

 

Ако някой напира много за такъв дистер в зависимост от вложените части е с цена от 30 до 50 лева. Нямам семпли.

 

Препечатано от: http://www.karatebulgaria.com/alex/archive.php/2007-03-20

Редактирано от a_panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сампъл на TS-808 от картинката по-нагоре

 

Китара - Stagg > TS-808 > звукова карта > виртуално кубе Fender twin

Първата част е на MAX дисторшън, а втората на около 1/3 :)

 

Tube Screamer TS-808

Редактирано от Efo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.