Jump to content
Българският форум за музиканти

К'во кубе за 600 кинта?


AFTER-THE-RAIN

Recommended Posts

Вчера ми докараха много дълго очакваното GMX 212 na Behringer и направо за нищо не стаа. Ама си продадох старото и ся вися няма на ко да се закача да посвиря

МОЛЯЯЯЯЯЯ!!!!!! какво да си купя за тея кинти дето да стаа и да НЕ е Бринджър. ако някой има някво старо кубе(без процесори и т.н.)и иска да го продава нека се обади.

10X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 87
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мисля,че адаша TONY продаваше един "Marshall" за 600 лв,но нямам представа дали го е продал вече - драсни му едно ЛС. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма го маршала

 

 

и аз имах такава тема ама ми я преместиха в мазинската секция :lol:

Редактирано от One_Voice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да Тони си продаде Маршала

ОБАЧЕ АЗ -ТОНИ ДЕ- МНОГОКРАТНО СЪМ ПИСАЛ ЛОШИ РАБОТИ ЗА ТИЯ БЕРИНГЕР КУБЕТА

ПОВТАРЯМ ПАК - НЕ ЧЕ СЪВСЕМ НЕ СТАВАТ

ЗВУЧАТ ХАЙФИ - ТОЕСТ СА МНОГО ДОБРИ ЗА ДОМАШНО СВИРЕНЕ - НАПРИМЕР ПУСКАТЕ СИ СД И СВИРИТЕ С НЕГО - ОК

ОБАЧЕ МИНУСИТЕ

1. КАТО ГО ПУСНЕТЕ С КОНТЕКСТ НА ГРУПА С БАРАБАНИ И БАС КИТАРА - НЕ ЗВУЧИ ГОТ - ЗА РАЗЛИКА ОТ МАРШАЛ - КОЙТО НЯМА ВГРАДЕНИТЕ ПРОЦЕСОРИ НА БЕРИНГЕР И 100 ЕКСТРИ - АМА ИМА ГОТИН ЗВУК В КОНТЕКСТ НА БАНДАТА

2- ИМА СТРАХОТНО ЗАКЪСНЕНИЕ - ПОНЕ В ПО СТАРИТЕ МОДЕЛИ - УЛТРАРОК,БЛУДЕВЪЛ - КОГАТО ПРЕВКЛЮВАШ МЕЖДУ 2ТА КАНАЛА- КЛИЙН И ДРАЙВ

3- АДСКИ НЕСТАБИЛНИ СА - НЕ Е ЯСНО КОГА МОГАТ ДА СЕ ПОВРЕДЯТ

СЕРВИЗА НА ДИНАКОРД Е НАТЪПКАН ДОГОРЕ С ПОВРЕДЕНИ ПРОДУКТИ НА БЕРИНГЕР А САМИЯТ РЕМОНТ ИЗЛИЗА СОЛЕНО

ЗА СМЯНА НА ТРАНЗИСТОР МИ ВЗЕХА 50 ЛВ :killyou:

КАТО ТРАНЗИСТОРА НЯМА ЕКВИВАЛИНТ И ПЛАТКАТА Е ВЪЛНА СПОЙКА - ТОЕСТ НЯМА МАЙСТОР КОЙТО ДА ВИ ГО ОПРАВИ - ТРЯБВА САМО В ДИНАКОРД

 

В МОМЕНТА ПРОДАВАМ ГАЛИЕН КРЮГЕР ГЛАВАТА - НО СЛЕД СРАВНИТЕЛЕН ТЕСТ С ВТУИН НА МЕСА БУГИ - СТИГНАХ ДА ИЗВОДА

1.КЛИЙН КАНАЛА НА КРЮГЕРА Е ЧУВАЕМО ПО ДОБЪР

2.ЗА РИТЪМ КИТАРА МЕСАТА ПО Я БИВА

3.ЗА СОЛА - МЕСАТА Е С БЕЗКРАЕН СЪСТЕЙН - КРЮГЕРА ИМА ДОБЪР ИЛИ МАЛКО ПОВЕЧЕ ОТ ДОБЪР СЪСТЕЙН

КАТО САМИТЕ СОЛА С КРЮГЕРА СА ПО МАЗНИ - НИЩО ЧЕ Е ТРАНЗИСТОР

ТОЕСТ ПО ЛЕКО СЕ СВИРЯТ АРПЕЖИ И БЪРЗИНИ

ТАКА ЧЕ ВЕЧЕ ЦЕНАТА НЕ КРЮГЕРА Е 600 ЛВ - ИМАЙКИ ВПРЕДВИД ЧЕ Е И ПОЧТИ УНИКАТ

ИМАМ И ААКРАФТ АКТ90 - НОВА ЦЕНА 1800 ДМ- НЕГО ЗА ПОД 1000 ГО НЕ ДАВАМ - ТОЙ Е С 2 ЛАМПИ ОТПРЕД И МОС ТРАНЗИСТОРИ ОТЗАД- ЗВУЧИ МОГО ЛАМПОВО И МЕСА БУГИ- ДОРИ ПО ЯКО ОТ МЕСА БУГИ-ИМАМ ВПРЕДВИД ВТИУН ВКАРАН В КРАЙНОТО СТЪПАЛО НА СЪЩИЯ АМП

ТОЕСТ - ЖИЦАТА Е ПО ДОБРА -ОБОЧЕ И ПО ШУМНА ДОКАТО НА МЕСА Е БЕЗШУМЕН ЛИЙД КАНАЛА - ПРЕДПОЛАГАМ ЧЕ С НОЙЗ ГЕЙТ НЕЩАТА ЩЕ СТАНАТ ОК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

TONY много изчерпателно. Ама нема ли как братле да сложиш некви снимки на тия неща да видим за ко стаа дума. А м/у другото се услушвам за некво Peavey. Как мислите дали може да се намери некво за тия пари А????

 

а относно Беринджърите много се разочаровах от тва име. Чувал съм че за Про Аудио са много напред с мат'ряла ама явно китарните им неща са........ и наистина звучи HiFi и имат няква много специфична воня ха ха ха ха :)

Редактирано от AFTER-THE-RAIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rowan@abv.bg -пиши ми имам снимки

на галиен-крюгера и на крафта

Пиви са най сполучливия избор - за нисък бюджет

водят ги уъркингмен ампс

тоест ако искате да минете най тънко не започвайте с берингер

а с Пиви

след това Маршал и Фендер

като тук става дума за транзисторни и хибридни ампове(пък и не съм сигурен дали Пивитата са по евтини спрямо Фендер и Маршал - у нас - в щатите са)

 

ламповите ампове на тези марки са друга бира и други пари

така че Пиви , фендер , Маршал - са най разпространените

не само у нас но и по света

това обаче не значи че Laney-Лени май трябва да се чете,Хюс и Кетнер

Крейт,Роланд и разни други са за подценияване

просто звука е доста субективна материя

в друго бях дал линк към една статия - чуваш ли това което чувам и аз

там ставаше дума за студийните записи

но от опита ми съм убеден че същото се отнася и за китарните ампове

затова ПРОБИ!

така че, берингер за някой пък, също ще бъдат екстра - зависи какво търси човек

плюс това вече все повече се убеждавам - че важното е звука на ампа да е хубав - независимо от технологията по която е правен

транзисторна,хибридна или лампова

като естествено един хай клас тюб амп не може да бъде бит нито по качество - нито като цена - тоест високата цена е оправдана

вижте за алесандро амп - базисния модел е 2600 долара а с есктрите стига

55 000 - и това е амп само за джаэ! имам впредвид че не е версатилен

но да го оставим на звездите

търси нещо качествено - което да звучи за твоя стил музика който свириш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не държиш да е лампа оглеждай се за Пийви Бандит. много добри транзисторни ампове.

 

също така порови за някоя ямаха от ДГ серията. ДГ 60-112 примерно. имам такова чудо и......просто съм възхитен. нови са 1200 лв

май не се произвеждат вече

така че гледай на старо - за 600-700 тук таме има. обаче трудно се намират. не знам дали има и няколко бройки в България

 

за Берингер - колегите казаха. предпочитам лаирос пред берингер ампс. иначе има берингер продукти които не са лоши

 

другия вариант - чух в софия че Балев (майх така беше името му) праив ампове по поръчка.

 

маршал валвествйт не ти препоръчвам. ще останеш разочарован ако свириш с неговия драйв

 

фендер ФМ серията - крайно съм недоволен от нея. имах нещастието да притежавам такъв преди и съм много огорчен

 

Бранд-Х - чуват се добри отзиви за тях - не съм пробвал но предполагам за цената си ще стават

 

това е общо взето за което се сещам. надявам се да съм бил полезен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маршал валвествйт не ти препоръчвам. ще останеш разочарован ако свириш с неговия драйв

Що пък трябва да свири с неговия драйв? Ръчка един приличен дистър на чистия канал и е той.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме и наш съфорумец, който е специалист по тази част и се занимава с лампови усилватели, включително с правенето им.

Свържи се с metalhammer от форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fender hot rod серията са страхотни ампове

особенно за рок и блус

Hot Rod Deluxe™- 1 говорител 12 инча -1500 лв приблизително

Hot Rod DeVille™ 212 -2 говорителя 12ки - повече пара

Hot Rod DeVille™ 410 -4 говорителя 10 ки - още повече

да сблъсък съм имал - и сигурно бих купил такъв

официален представител за България - xxxx

трите ампа са еднакви - просто конфигурацията на говорителите е различна

според англиски китарни списания 410 - е най добрия от тях

аз съм чувал само 1х12 - и съм силно впечатлен :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...вижте за алесандро амп - базисния модел е 2600 долара а с есктрите стига

55 000 - и това е амп само за джаэ! имам впредвид че не е версатилен...

Далеч не е само за Jazz.Дори в страницата на Аlessandro има примерни насоки,кой модел към какъв стил е ориентиран и се споменава не само Jazz.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ми докараха много дълго очакваното GMX 212 na Behringer и направо за нищо не стаа. Ама си продадох старото и ся вися няма на ко да се закача да посвиря

МОЛЯЯЯЯЯЯ!!!!!! какво да си купя за тея кинти дето да стаа и да НЕ е Бринджър. ако някой има някво старо кубе(без процесори и т.н.)и иска да го продава нека се обади.

10X

ако си спомняш ти беше направил тема и аз ти казах НИКОГА НЕ СИ ВЗЕМАЙ БЕХРИНГЕР, защото всичко тяхно което съм виждал/чувал/пробвал или звучи твърде синтетично/слабо/пластмасово или се чупи бързо!!!... ама като няма кой да слуша така става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.