Jump to content
Българският форум за музиканти

Guitar Pro


Mandalay

Recommended Posts

Еми ти ще кажеш ти го написа, относно за програмата дръпнах демото, не е лоша причина много на Notion Progression ( сега дърпам и цялата с пач ) ще видим как се държи :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Как се държи програмата? Слушах някои записи с нея и уж звучи добре, а и интерфейса изглежда доста удобен. Може ли някой, който я ползва, да си каже мнението, понеже имам желание да я купя ако си заслужава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах. Има някаква педерастка тенденция напоследък софтуерните интерфейси да се правят колкото може по-шарени, объркващи и безполезни.

Издържах го един ден и го махнах - най-вече не можах да понеса това, че не мога да скрия стандартната нотация наведнъж, а трябва трак по трак. Ми тъпото нещо не иска да разбере, че с петолиния не работя, на мойта дъска има 6 линии ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Съфорумци. Искам да ви помоля ако знаете как на някоя дадена песен да и сваля тоналността ще съм ви много благодарен. Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ти е малко неясен за мен. Имам две предположения:

1. Чул си (имаш на запис) някаква песен. Искаш да изсвириш акомпанимента за китара и се чудиш кои са акордите?

Настройваш си китарата, пускаш песента и по слух хващаш основните тонове на хармонията (често са застъпени сериозно в басовата партия). После изграждаш акордите, сверяваш с чутото и полека-лека песента става.

2. Имаш някакви табулатури и от тях искаш да направиш акордите? Пак се иска музикална теория и слух. Ако нямаш басовата партия или хармонията ще трябва да четеш т.1, но вероятно ще ти е по-лесно. Все пак вече имаш разписана песента, па макар и на табулатура.

 

Все пак има едно съвременно немузикантско решение. Пишеш в Гугъл примерно stairway to heaven chords и четеш какви са световните достижения в областта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адски удобен е-можеш да си избираш ключ, а когато тръгнеш да пишеш пиано, не те ограничава само в октавите, които китарата хваща (както беше в предишната версия)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има някои такива подобрения, но е още по-тежък от предшественика си, нестабилен (е, то може да е щото съм го таковнал), а интерфейсът ми идва бая неудобен, може би щото е вляво (сигурно има как да се бутне, де). ефектите не са лоши, но, разбира се, НЕ СА СЕ СЕТИЛИ ЗА НАЙ-ЕЛЕМЕНТАРЕН MULTISAMPLING и китарата като жули една нота и ми пили нервите, както виждате, много яко. оставам си с gp5+midi, като ми затрябва друго - през midi yoke във vsthost и тва е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

А някой може ли да поясни как да направя alternate ending от 2 или повече такта заедно. Намерих откъде се слага alternate ending, но просто програмата прави само по 1 такт...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.