Jump to content
Българският форум за музиканти

Guitar Pro


Mandalay

Recommended Posts

Да, Гитар Про е доста бъгав и куц, но с него може да се направи почти всичко. Много малко от най-тънките нюанси са незаписваеми и то проблема е, че малко се разминават - ако го разпишеш вярно не го свири коректно, а ако натъкмиш да свири добре трябва да го запишеш грозно и неправилно.

 

Алтернативи... Скоро изрових и изпробвах ВСИЧКИЯ наличен софтуер за нотиране. Освен купчината курсови работи имаше и няколко прилични. Сибелиус е УЖАААСНО тромав и тежък, Finale е доста по-добре, но и двете не са китарно ориентирани и са общо взето безполезни за нашите цел. За симфонии може би са ОК. Свястна алтернатива са продуктите на Notion, но ги няма кракнати. Цената им не е огромна, но... Ако е само за собствена употреба добре, но размяткването на проекти между феновете ще е проблем най-вероятно. За всеобща радост всички сериозни продукти поддържат MusicXML формата - пробвах да ги размотавам някакви ноти Finale, Notion, Logic Pro и всичко работи чудесно! Якото обаче в случая е, че в Гитар Про тази поддръжка е реализирана изключително куцо (за кой ли път) и файда никаква. ;)

 

BTW, в последните няколко бети на Мак версията, майсторите от Гитар Про са оправили един от най-досадните проблеми с мемори лийк-а, но пък не са пипнали нищо друго. Освен едно малоумие - по дефолт при копирането на цял такт селекцията е за всички инструменти, което е невероятно куха идея!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да Бейби прав си този Notion Progression ще е доста як.. дори и при импортване на миди файл ще си показва и пичбента, а не както при guitar pro да бъде без никакъв бенд, но да няма го още кракнат.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как си нотирате парче с различни темпа?

Има разни такива песни и на известни банди. Да, но точно тях никой не ги е направил в гитар про формат.

Май, че програмата не дава възможност за различни темпа в една песен.

Не говоря за песн,и в които темпоtто да да пада или да се качва два пъти.

А примерно от 116 да стане 132.

Can you help me

i am Paranoid. ;)

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасно се справя даже. Свали си от нета някой читав ТАВ на Fear Of The Dark на твойте любимци и ще видиш как е направено.

С F10 се извиква един миксер, където може да се задава и темпо - веднага или след брой тактове, тоест може и да расте постепенно. ;)

 

Може да се слагат и тоналности, различни тактови размери, да ги сменяш през 1 такт ако щеш, почти пълен набор има от Musical Directions (ония джвъчки Coda, Segno, бла-бла). Има доста неща, ама кой да чете менюала... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, ще го направя.

Вярно, че чета менюъли по диагонал.

А забързване и забавяне - дано и тях да ги има. Сега нямам възможност, утре ще си поиграя с Гитар-прото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

.... Здравейте на всички които сте отворили тази тема . Та значи проблема е следния - едно приятелче ме попита дали има начин саунда, с който звучи програмата Гитар про да се подобри , има се предвид че като инсталираш програмата тя се асоциира предполагам с аудио картата и обикновено звучи с нейните отвратителни в повечето случай звуци - отвратителни в сравнение съвременните вст инструменти , с които могат да се просвирват миди файлове да речем от типа на HYPERSONIC 2 и от сорта . Влизах в '' preferences '' но нещо не видях от къде може да се смени саунда въпреки че на компа има инсталирани вст инструменти . Явно факта че аз програми от типа на Гитар риг не ползвам си казва думата а и не обичам да се правя на спец по всичко , та затова риших да посна това въпросче, та барем някой сведущ по темата да ме светне , та и аз от своя страна да светна моя приятел . Предварително благодаря за съдействието . ..... живи и здрави . Цеко :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинално Гитар про си върви с нейни звуци(семплирани,но не койзнае какво),които са няколко стотин мегабайта.При инсталацията има опция да бъдат или не бъдат инсталирани.Именувани са като RSE - Realistic Sound Engine.За начало може да пробвате с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ за съжаление няма как да се постигне особено подобрение, играл съм си доста. единствения начин е, да се експортне един миди файл и да се вкара в някоя DAW, където на съответните канали да се сложат съответните инструменти. проблема е, че китарата никога няма да звучи като китара, освен ако не се изсвири. този метод го използвам само за барабаните с EZDrummer, за да си правя backing tracks на които да свиря на китара през guitar rig. бас-а засега е от синтезатор (виртуален) или семплър (...), като по-натам мисля да се метна и на този инструмент, като имам средства и за това. тогава директно ще правя backing tracks на mp3. малко се отдалечих от темата. това което исках да кажа е, че по-добро от RSE не можеш да постигнеш през тази програма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли само да попитам защо му е на твоя приятел да подобрява взука на Гитар Про-то. Ако кажеш какво му трябва да направи, може някои да предложи някакъв по-разумен вариант, различен от Гитар Про

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. благодарско на всички отзовали се - явно както си и мислех няма да стане .. както и да е ..

 

.... FFFDF , на моя приятел му трябва инфо точно за Гитар про щото на човека не му се учат програми , а Гитар прото си е лесничка за употреба , в мрежата има хиляди файлчета , просто саунда е кофти ... аз се занимавам от близо 10 години с музикални софтуери и вст-та и сигурно ти е ясно с какво презрение се отнасям към такива програми , но както изрично съм написал проблема не е мой , а на мой приятел .. за жалост той е малко по мързелив от нормалното ;) .... пак благодаря на всички . ...живи и здрави . Цеко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Guitar Pro не е никак лоша програма като идея, даже напротив. Евала, че някой се е сетил да направи този микс от табове, ноти и звук - последните две по принцип са слабото място на таблатурите така или иначе. тук не, че няма как да се измайстори някоя връзка с друга програма, която да издава звука, който трябва да издава програмата, но по-скоро не мисля, че има програма която да може да издаде правилно и реалистично звука на китарата. има само прогами за моделиране на сигнал идващ от китара, а точно тази динамика на струните е ключовия момент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Гледам в сайта на смешната френска фирмичка, че вече се предлага версия 6 на софта им за музициране Guitar Pro. Искрено се надявам да има стабилен напредък спрямо всички варианти на 5-цата, защото силно се изнервям като се хвана да правя нещо сериозно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.