Jump to content
Българският форум за музиканти

Guitar Pro


Mandalay

Recommended Posts

извинявайте за глупавият въпрос но можете ли да ми дадете малко инфо за програмата (съвсем на кратко за какво и как се ползва и има ли нужда от китара за да се ползва)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да е аз разгледах скрийншотове на програмата в гугъл, обаче не ми стана ясно, има ли вградени семпли от китара с който да свиря, и ако има миди ли са

и само китара ли мое да са ползва като гледам може и да се смесва на нея

:violin: :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...е аз разгледах скрийншотове...

Това е програма за просвирване на ноти за китара/таблатури, като такива има на сайта на производителя на Гитар Про. Основната цел е да се учи китара на нея. Според мен. Но може да се ползва и за записване на идеи. Поддържа всички МИДИ инструменти, просвирва ги чрез МИДИ - в най-добрия случай Саундфонтс или чрез виртуален МДИ кабел (има такива софтуери) с ВСТ инструменти.

 

За какво ти трябва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не съм пробвал подходяща Саунд Фонт банка за Гитар Про-то, но съм убеден, че това, за което говори Baby Thomas, е по-рационално от RSE, особено за не чак толкова бързи машини. Иначе програмата е ценна според мен именно заради учебната и цел, не толкова за композиране, мултитрака го има в много по-добър вариант в Сонар (различно от Гитар Про :headbang: ) и Нуендо и т.н. Пък и RSE-to ми звучи повече като експеримент, който има доста още да се развива, докато се докара наистина истински саунд на китара. Абе има неща, които са измислени преди години и са си достатъчно добри, просто когато не сме ги открили, се хвърляме на новите и модерни работи, по инстинкт :D

 

Някой няма ли да помогне затова:

 

help needed

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...За какво ти трябва?

ми предполагах, че е нещо от сорта на дигиталните семплери NNXT, NN19 в рийзъна примерно, и че върви с някъф подобаващ пакет семпли (на жива китарка) и да я използвам за по реалистично просвирване на струнните в траковете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма семпли. Е, в последната версия има, ама по-добре да ги няма... :beer:

 

RealFont 2.1 & Jurgen GM 2.0 са много добри GM СаундФонт банки. Аз такива с отделни инструменти не ползвам и нямам, щото много трудно се борави с тях. Тия само ги слагаш и всичко върви!

 

П.П. Юргена има няколко бъга, но пък размера му е наполовина, така че пак има приложение. :bravo:

 

П.П.2. Качил съм ги в Туинс, който иска да дърпа, готини са. Специално за Гитар Про - къртят! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
не ми чете гп4 файлове дава ми грешка а почти всички табове са ми гп 4 какво да правя

преинсталирай .ГеПе-то де не Уин-а ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.