Jump to content
Българският форум за музиканти

Guitar Pro


Mandalay

Recommended Posts

Компютрите те мразят май. :P

Иначе - обяснявам за ГП4:

Избираш трака който искаш да транспонираш - даваш му пропъртис, ако е китара, качваш всички струни с един полутон нагоре, даваш му ОК. След това те пита "Do you want to transpose the track in the new tuning?".

Ако искаш да запазиш същите тонове, даваш "Yes",

Ако искаш да запазиш позициите - даваш "No".

 

Това е оригиналната "творба". В Ре# е.

2362_463.GIF

 

Транспонираш и даваш No. Получава се това :

2364_467.GIF

 

Другия вариант е, като дадеш "Yes", това е :

2365_472.GIF

 

Сега пробвах и в ГП5, резултата и действията бяха същите, та не би трябвало да има проблем.

Дано съм помогнал. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tools -> Transpose... - > отмята се тикчето за All tracks и избираш с колко полутона нагоре или надолу го желаеш.

Благодаря! :icon_shithappens:

Това го търсих под дърво и камък. Явно съм пропуснал някое малко камъче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е друго. Зависи каква е целта на пипащия. Аз лично не ги транспонирам, защото то размества пръстовки/прагчета и т.н., а това определено не кефи! Ползвам метода описан от BlackDragon. Само има един бъг в Guitar Pro 5 - като пипаш настройката на трака и се прецаква номера на МИДИ инструмента, след което трябва пак да си го наместваш... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само има един бъг в Guitar Pro 5 - като пипаш настройката на трака и се прецаква номера на МИДИ инструмента, след което трябва пак да си го наместваш... :(

 

Във версия 5.1 го няма това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е друго. Зависи каква е целта на пипащия. Аз лично не ги транспонирам, защото то размества пръстовки/прагчета и т.н., а това определено не кефи! Ползвам метода описан от BlackDragon. Само има един бъг в Guitar Pro 5 - като пипаш настройката на трака и се прецаква номера на МИДИ инструмента, след което трябва пак да си го наместваш... :(

А аз това търсех, защото ми трябват нотите, а пръстовките така или иначе ГитарПро си ги слага едно към гьотере и рядко попадам на качествени табове с верни пръстовки.

 

В първия пост бях писал, че този метод с вдигането или смъкването на тюнинга на китарата при мен нещо не се получава. Не знам защо. Може би трябва да мина на ГитарПро5 (в момента съм с четворката)?

 

А има ли някакъв начин да се изключат партитурите със символи на таблатура и да останат само партитурите с нотите?

И това не можах да намеря откъде се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може. В меню-то View имаш две опции "Hide standart notation" & "Hide tablature". Освен това в опциите на самия трак имаш възможност да забраниш/разрешиш дали да показва въпросните две опции. Така може да имаш ноти само за вокала и клавирите, а за китарите и баса само ТАВ (примерно). Успех! :unsure:

 

Не знаех, че има мултиканална версия на Гитар Про (5.1), ама ще я свалим... :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може. В меню-то View имаш две опции "Hide standart notation" & "Hide tablature". Освен това в опциите на самия трак имаш възможност да забраниш/разрешиш дали да показва въпросните две опции.

При мен няма нито едното, нито другото.

Във View има само бутон "Standard notation", който показва или скрива нотите, но таблатурите си стоят нескриваеми и не може да се разкарат от никъде.

Ще пробвам GuitarPro-5 - може би там ги има тези екстри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами най-добре си свали 5-цата. И с това RSE(Real Sound Engine) въведение е много по-добре. Лошото при мене е, че като си качих 5.1 и RSE ми изчезна ама така или иначе много рядко го ползвам и не ме касае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте,

малко по-рано днес пишех клавирите на една песен, която обработвам от известно време, и в този момент компютъра се "бъгна" и трябваше да рестартирам. След рестарта при опит да отворя файла ми изписа следната грешка: "Lecture au-dela de la fin fichier".

Пробвах да възстановя едни миди файлове, които бях сейвнал на десктопа, а след това изтрил, но програмите, които използвах не помогнаха.

Искам да попитам дали някой може да ми помогне да оправя файла, който все още имам, но дава грешката или ще трябва да се простя с елементите от песента, които не помня?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се случва да бъгва по някакви начини ГитарПро, обаче 'сичките му "error codes" са на френски и грам нямам идея какво и защо. Тъпаци! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Съхранявай редовно и прави backups, ще избегнеш проблемите! :)

Аз със програмирането имах такива много чести проблеми, компютъра забива и половин ден работа заминава.. :recourse:

Редактирано от _-BlackDragon-_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Значи търся нещо от рода на ГитарПро обаче да е за клавир щото в ГитарПро нотите не ги изписва на два ред съответно за лява и дясна ръка на пианиста та искам нещо което си е създадено за пианисти и има ноти ясно разграничени за лява и дянса ръка. Дано да съм обяснил достатъчно ясно че аз мноо не разбирам от клавири ама пък пиянистката за която го търся не разбира от софтуер :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.