Jump to content
Българският форум за музиканти

Секс и глас


basistka

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Да, де в последния не, ама в предишните..... тука стана тема за скучаещи.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен трябва да се пита колежката sexy singer - тя ги знае тия работи....

Тя е на временна "почивка", питайте "я" другата седмица. :P

По темата моля, защото вече наистина съм й дигнал мерника!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Много рядко ве че си позволявам да пиша по този начин,съжалявам не се здържах!!

1. По темата са взели отношение хора които нямат нищо общо с пеенето, ей така да напишат някоя глупост за спорта.

2.Секса действа положително и е мед. доказано а друг е въпроса че на някой им се отваря парашута веднъж на 6 месеца е друг въпрос.

3.Ако някой си мисли че като не прави секс преди концерт ще покори БГ

сцената жестоко се заблуждава.

И все пак ако някой иска да стане много добър както казват някои колеги мога да му помогна , имам един познат който е ветеринарен лекар който кастрира прасета, кучета ,котки,магарета и т.н.т .По този начин ако вие се подложите на тази козметична операция няма да ви се налага да правите секс

и ще бъдете неповторими направо гениални.Ако пък се съберете с други такива може да си направите група Mr.KASTRAT

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много рядко ве че си позволявам да пиша по този начин,съжалявам не се здържах!!

1. По темата са взели отношение хора които нямат нищо общо с пеенето, ей така да напишат някоя глупост за спорта.

2.Секса действа положително и е мед. доказано а друг е въпроса че на някой им се отваря парашута веднъж на 6 месеца е друг въпрос.

3.Ако някой си мисли че като не прави секс преди концерт ще покори БГ

сцената жестоко се заблуждава.

И все пак ако някой иска да стане много добър както казват някои колеги мога да му помогна , имам един познат който е ветеринарен лекар който кастрира прасета, кучета ,котки,магарета и т.н.т .По този начин ако вие се подложите на тази козметична операция няма да ви се налага да правите секс

и ще бъдете неповторими направо гениални.Ако пък се съберете с други такива може да си направите група Mr.KASTRAT

Един човек да каже нещо смислено :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен това е една от добрите теми във форума.Не писах нищо,защото малко или много,мнението ми се припокрива с някои от вече дали своето.

...и какво стана сега,няма я басистката да вдига бойния дух,честито на опозицията :exclaim:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледам" .....

 

.... а какво ми се случи преди няколко дена,.... леле!

Та имах обичаен урок по пеене, е да, но предната вечер строших една дискотека, така де -Амор ,ще си искам дринка за рекламата ;)

и я троших до 4 сутринта. Последствието: урокът от обичаен ме втрещи със и виж ти и ситуация:....едно че диапазонът ми се беше поизрязал, не внимавах, не се съсредоточавах, мисълта ми още се носеше блажено алкохолизирана , че и на няколко пъти ми се доприпада (ужас!)

Естествено, това мое поведение доведе до въпроса - какво ти става", след което си признах.

и тук идва най-важното - учителката ми подробно обясни за въздържанието от нещата, които отнемат от "физическата И психическа енергия -така де, от ЗАРЕДЕНОСТТА на певеца и зачете СЕКСА на едно от първите места.

 

...което не значи че трябва да се кастрирате (сакън не!)

просто ,както bobalan спомена - около 10ина часа преди изява, леле май е много ;)

...но важи и за китаристите , че и наред :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Добре поне, че за музикантите е 10 часа... Аз имам едни приятели, които тренират колоездене и за тях този минимум, в който не трябва да са правили секс или да са мастурбирали е 10 дни... Направо не им завиждам... :D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чесно казано преди концерт изобщо мисълта не ми достига до темата СЕКС,обикновено тогава се занимавам с нещата свързани със свиренето.НО след като слезна от сцената и:си почина 10 мин,пия една бира :angry: ,ме хващтат лудите и... ;)

Иначе незнам мисля че съм правил секс преди свирене но немога точно да си спомня,което автоматично означава че за мен това не игре роля за силите или нещо такова.... :D

Ако някой смята че му пречи,взима мерки и нещата са си нормални.Все пак хората не са"COPY-PASTE"-еднакви и вероятно за всеки е различно... :D

 

 

:D:D:angry::D:curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Walrus, виждам че си със здрав... опит ;)

Би ли казал, а какво ти влияе преди сцена? Какво прави гласа ти по-различен /независимо - паднал, или диапазон, мощ,...каквото и да е .../

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм 'фронт певеца'(така да го нарека)при нас,но в крайна смедка винаги когато излезнем на сцена и сме се смачкали от репетиции това си е оказвало видимо влияние.Та за темата:1.гласът ми е нисък и пея бек вокали,но ако съм репетирал(пял)достатъчно колкото и секс да правя ще си изпея нещата 2.Обаче не знам какво е да си гласът в групата,мисля че съм чувал нещо по темата от моя 'мондар' но не съм сигурен.

Басистката е можеби права,че тук трябва да си оставят мненията само вокалисти,но като цяло всякакъв коментар по въпроса е от полза и може да се научи нещо ново. :read:

Аз обикновено гледам големите групи :ph34r: ,по този въпрос няма как да ги пита човек,но погледнато от тази гледна точка:Големите групи защо са големи-защото са перфектни(на сцената)-следователно дори и секс преди концерт не им пречи.

Значи,няма не мога,или утре ще се наложи да се докажеш(пред някой продуцент например)и ще се насереш.Ако нещо не става-репетиции. :guitar: :virtuoz: :violin: :singer:

Ако поради някаква причина гласът не се чувства дабре обикновено вокалистът ни го изтезава до момента в който започне да го контролира(надявам се разбирате какво точно имам предвит).

Пробвай същото(много готино звучи като става въпрос и за секс-нали:)),и ще видиш при теб как е,когато си намериш формулата я използвай.Лошото е че за всеки е различно B) По някога не мога да изпея разни неща,имам чувството че ми дерат гърлото с шкурка,но след време това се оправя и вече не ми е проблем да го контролирам.Пробвай да пееш като за последно след като си правила секс,но като за последно буквално сякаш повече никога няма да пееш.Това е като се опитваш да хванеш висок тон,в началото само се опитваш без да успяваш,после става с практиката-репетиции B)

ДАНО СЪМ БИЛ ПОЛЕЗЕН B)

Би ли казал, а какво ти влияе преди сцена? Какво прави гласа ти по-различен /независимо - паднал, или диапазон, мощ,...каквото и да е
.../

Хората които са дошли да те гледат,нямаш право да се излагаш(гпворя за тези които не познаваш и са дошли да те гледат защото те харесват)тях не ги интересува как ти е минал денят,за да дойдат и следващият път трябва да има защо,а пък ти като видиш препълнен клуб :D не може да се опише.Ето това ме зарежда,да видиш човек който не познаваш да пее с теб без да си издавал албум(от каде ще знае текста?) :exclaim:

 

Все пак,за хората които ще ме критикуват-не казвам че съм прав а само че това е моето мнение B)

 

 

 

:D:ph34r::pray::D:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Понеже аз съм баритон, но за протокола - хич не се имам за певец - на мен липсата на секс ми се отразява на пеенето изключително положително и по-специално в изпяване на всякакви тонове над ми на първа октава. Може би от някаква гледна точка това е пълен абсурд, но при мен това е факт. А и не само това, ами и цялостния ми творчески процес е в по-добро положение. Това, разбира се в известна степен се дължи и на игриво подхвърлените от ecmjazz тантристки и даоистки практики :)

Пък и с оглед на това, че голяма част от енергията в мъжкия организъм се формира от нивото на тестостерона, а то рязко пада след секс и каквито и да е практики по темата, мисля, че е доста непрепоръчително конкретно за мъжете да се сексопрактикува непосредствено преди изяви :rolleyes:

Редактирано от iBobz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ба откъде я върнахте тази стара тема отново?

Сексът може да влияе само на комплексите. Комплексите пък ебават психиката.

 

А който си може да пее - нищо не би трябвало да го ебава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.