Jump to content
Българският форум за музиканти

Секс и глас


basistka

Recommended Posts

Последно да не съм офф:

Сексът помага при всички случаи освен когато те накацат бабалюги, трипери, и по- лоши неща.

И да припомня една БГ поговорка "Не си вади Уя там дето си вадиш хляба!"

 

:headbang::):):D;)

 

ПРАВ!!!! 1000%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От друга страна, правилната постановка на гласа, докато викаш по време на секс, може да се окаже и полезна за развитието на въпросния глас, особено по отношение на динамиката и издръжливостта :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това последното определено ми хареса :)

Но ще може ли, в такъв случай, да доразвиеш теорията си, за да можем и ние невежите да си подобрим техниката (динамика и издръжливост) и да започнем да пеем по-добре :(:(B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами правете любов, а не война и доразвивайте вие теорията ми... Аз съм стар вече :)

щом си стар значи или имаш вече от приложението на теорията си триперови травми... или наистина отдавна във траур от любов към оперното пеене...

 

просто чудя се кое от двете.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Темата е деликатна. За всички ни. Докато я преглеждате, вероятно физиката ви "ще говори", но моля ви, бъдете по-силни и нека коментираме тънкостите на ситуациите от професионална гледна точка.

ох, да, искам да кажа ОХ, ДААА!!! :o

 

Ето каква била работата - ми то аз затова чак днес се включвам в темата, щото съм така малко по-уморена и явно не ми действа... А и за днес вече пях достатъчно, и да подейства - няма лошо! ;) Иначе предишните дни - чета си аз и тъъъкмо да реша да отговоря и вече са ми се разтреперали пръстите.... Тъъъъкмо да напиша нещо след малко и хоп! регенерирам и пак, и пак, и пааак....

Ех, не е лесна наш'та... При това само си говорим! Професия ли бе да я опишеш.... :rolleyes::unsure:

Редактирано от Elly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ърйуъ къртйхрвупл иубй грцтв. :o Бцбж, ре цбнбхсдк кйасдиоицп. :band2: Бмнсбдкуеднбдамнс айфаксйфха йасфкйл! :headbang: Хайде стига глупости. Много от добрите певци казват, че ако гониш някакви певчески постижения не е хубаво да прекаляваш със шоколада и секса. Мисля че това е достатъчно.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде стига глупости. Много от добрите певци казват, че ако гониш някакви певчески постижения не е хубаво да прекаляваш със шоколада и секса. Мисля че това е достатъчно.

Същото това може да го каже добър учител, добър бизнесмен вечерта преди важен договор или сделка - че не бива да се избиват нерви чрез шоколад или секс.

Но какво общо има това единствено с гласа?!

 

А алкохола? Защо никой не спомена деликатната част с алкохола...

Или секс в пияно състояние преди участие..

А дрогата на рок-звездите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм компетентен по темата, ама щом става въпрос за е*анье (където * да се чете Бъ) :happy: ще се изкажа и аз!

 

Имам един приятел, вече световно известен бас, а на времето просто клавир у наща група ;) от когото съм чувал, докато учеше в консерваторията, че преподавателите му разбирали кой е прайл секс предната вечер. Как, несъм се сещал да го питам, то може и да не знае, ама щом хората могат да познаят, значи има някакви отличителни белези.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един приятел, вече световно известен бас, а на времето просто клавир у наща група  :) от когото съм чувал, докато учеше в консерваторията, че преподавателите му разбирали кой е прайл секс предната вечер. Как, несъм се сещал да го питам, то може и да не знае, ама щом хората могат да познаят, значи има някакви отличителни белези.

Интересно :metalist:

Може би всичко е свързано с опората и от там с въздуха. След секс и следователно след орагазъм мускулите около половите органи се отпускат (или поне така аз мисля), и от там те вече не могат да поддържат същото налягане на въздуха, както преди секс.

Въпреки всичко аз не смятам, че сексът ЧАК ПЪК ТОЛКОВА влияе на пеенето. Всяко правило си има изключения - може пък при някой да е точно обратното - да помага!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Твърде много сезони на Сексът и Градът са издавали по ТВ-то. И там 4 кокошки на масата с пълна уста говорят коя го правила в кенеф (4 сезон, 1 епизод). Т'ва не е разкрепостеност, а кофти възпитание...

Абсолютно подкрепям с две ръце!!! :happy:

 

П.П. Странно ми беше какъв е тоя наплив по темата, но като я поизчетох май само мнението на RockoBG ми хареса и изобщо има нещо смислено. Освен това не видях за какъв период преди изявата става въпрос. Щото ако е предната вечер не влияе 101%...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Абе, ако ми се е*е, какво ми дреме, че според някого не трябва преди концерт?!

Хубавото представяне и сценично присъствие определено зависи и от задоволеността (хо-хо!) на вокала, но и от още камара фактори. Така че - ако ти се прави секс преди концерт, прави! Ако не, яж шоколад!

Само това остава - да не ям сладко и другото да не правя, тези философии не са за мен. Теорията е нищо. Практиката е радост :(

Редактирано от Steve_Vai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
...Твърде много сезони на Сексът и Градът са издавали по ТВ-то. И там 4 кокошки на масата с пълна уста говорят коя го правила в кенеф (4 сезон, 1 епизод). Т'ва не е разкрепостеност, а кофти възпитание...

Абсолютно подкрепям с две ръце!!! :(

и аз това им казах, но странно защо мнението ми беше преместено в "Проблемни теми" ;)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да подчертая, че всяка физико-психологична промяна може да доведе до промяна на гласа и органите, които го възпройзвеждат, а още повече, че секса "отнема" и "точки" от биологичния "талон' на "шофьора", т.е. тестостерон, енергия и т.н. (не съм по медицината... :metalist: ), което пък оказва влияние и на самото изпълнение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Абе това, че отнема - спор нема..:metalist: То за това в източните традиции си има Тантра-Йога, Даоистките практики за съхраняване на сексуалната енергия и т.н. Интересно ми беше понеже басистката казваше, че имало такива техники (явно подобни на споменатите от мен..) дали тя знае такива и какъв и е опита.. И ако някой друг има също опит..?

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Искате ли да се заключи темата след още 1-2 мнения? Че само глупости се пишат.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.