Jump to content
Българският форум за музиканти

Секс и глас


basistka

Recommended Posts

Брей, никой не обърна внимание на това, което написах... Сигурно си мислите, че са глупости... B)

 

Сексуалната енергия не мисля, че идва от правене/неправене на секс.

Артист... човек на сцената, трябва да е артист и да изиграе правилно ролята си.

Трябва да откриеш, как да изиграеш ролята си така, че да въздейства най- много по желания от теб начин. Това е изкуство, различно от музиката... някои го могат, без да взимат уроци, други се налага да се учат, трети... не знам, но мисля, че съм от третите :) - все едно.

 

Химията си е химия, това, че ти се променя нещо в гласа, сигурно е така, но то може да бъде "изиграно" (симулирано), сигурен съм! Убедеността ми идва от там, че с моя нескопосан глас, мога да направя доста неща, а опитен певец... би трябвало да се справи без проблем. Опитвайте се, тренирайте, репетирайте, мислете, пак опитвайте... Много неща в живота ни зависят от начина, по който ги възприемаме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неща в живота ни зависят от начина, по който ги възприемаме...

Така е, няма спор. И все пак... има различни видове излъчване, различни роли. Не всеки има за цел да бъде пожелаван от цялата публика. Само онези, които искат да предизвикват истерия B)

 

А между другото, за по-ниските гласове редовният секс е полезен, защото развива горния регистър ("тънката струна"). Поне така твърдеше един лекар УНГ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя, що ми е нисък гласът... B)

 

Певецът, може да използва сексуална енергия, за да провокира съвсем различен тип емоция в слушателите... Важното за един изпълнител е, да разбере, какво го кара да прави това, което иска :). Цел - средства, за тази връзка говоря. Понякога, агресията се възприема сексуално и обратното :). Емоциите са свързани, човекът на сцената е техен "проводник" или по- точно "призма". Емоцията се заражда някъде вътре в него, той с подходящи изразни средства я предава по различен начин и може да предизвика различни усещания в публиката. Просто, като фасул :D

 

Редактирах предпоследното изречение малко, че сам се обърках :D

Редактирано от ALBIREO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Певецът, може да използва сексуална енергия, за да провокира съвсем различен тип емоция в слушателите... Важното за един изпълнител е, да разбере, какво го кара да прави това, което иска :). Цел - средства, за тази връзка говоря. Понякога, агресията се възприема сексуално и обратното :). Емоциите са свързани, човекът на сцената е техен "проводник" или по- точно "призма". Емоцията се заражда някъде вътре в него, той с подходящи изразни средства я предава по различен начин и може да предизвика различни усещания в публиката. Просто, като фасул :D

Просто, ама на теория :D:D От зараждането на емоцията до предаването й по желания начин има безкрайни възможности за недоразумения B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох няколко пъти темата и установих, че има отклонение от подзаглавието... :D

Та, това, което така и не ми стана ясно е по какъв начин мастурбацията или сексът влияят на гласа? (или аз съм много несхватлива ;) , или съм го пропуснала някъде :P , или просто не е обяснено...)

Затова искам да помоля басистка и другите, които смятат, че могат да дадат точен отговор, да не се притесняват повече и да изяснят въпроса...

Предварително ви благодаря :P;):lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май има нещо общо с хормоните. Човек като не е задоволен, се държи по- остро, по - агресивен е, гласът му е по-плътен, а иначе е доста спокоен, даже леко сънен често, усмихнат, гласът му е по-мек и лек, и уморен. Мисля, че това се има предвид в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прикачам се за последния.

Темичката е доста пикантно-интригантски поставена.

Навярно затова се достигат такива примитивни Величайши заключения. :lol:

 

Нали не забравяте че артистичността е в пряка зависимост от социалните умения?

И че дори първичната сексуалност при хората също е свързана с най-големия орган на мисленето - мозъка?

Редактирано от AlFiA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то всичко е в мозъка; ако няма какво да ти регистрира удоволствието, за какво иде реч... :lol:

Редактирано от sa6tiat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ок, за доста неща съм съгласна с вас.

Май трябва да диференцираме не на влияние при мъжете и на влияние при жените, а дали си задоволен / задоволена. Ако някоя певица се изчука преди концерт но не свърши, сичко ще е ок. Ще е много страстна на сцената и ще завладява. И ще чупи секси стойки, което още повече ще дига адреналина на публиката. Но ако се пипа и свърши преди пеенето, е равносилно на певецът да се изпразни преди концерт. Отнемаш от огъня, заряда, който трябва да носиш и предаваш,......внушаваш......а освен емоционална промяна, има и техническо обедняване на гласа -с по-малко обер :)

Редактирано от basistka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок, за доста неща съм съгласна с вас.

Май трябва да диференцираме не на влияние при мъжете и на влияние при жените, а дали си задоволен / задоволена. Ако някоя певица се изчука преди концерт но не свърши, сичко ще е ок. Ще е много страстна на сцената и ще завладява. И ще чупи секси стойки, което още повече ще дига адреналина на публиката. Но ако се пипа и свърши преди пеенето, е равносилно на певецът да се изпразни преди концерт. Отнемаш от огъня, заряда, който трябва да носиш и предаваш,......внушаваш......а освен емоционална промяна, има и техническо обедняване на гласа -с по-малко обер :)

Абе що за глупости и извратени мисли са това ????Кой,какво да се пипа :blink: .......къде да се пипа и кой да го пипа!!!!!Кой нормален ще мисли за секс преди да има сериозно участие някъде? Изобщо от такива неща се вълнуват само пубертетите и нимфоманите!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както обикновено - всички наопаки, аз на терсене... Сексът (в това число и самосексът) при мен спомага да се освободя от напрежението и притеснението преди сериозно пеене. Винаги ми личи в тембъра на гласа от кога не съм се виждал с гаджето и как точно сме се видели последния път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок, за доста неща съм съгласна с вас.

Май трябва да диференцираме не на влияние при мъжете и на влияние при жените, а дали си задоволен / задоволена. Ако някоя певица се изчука преди концерт но не свърши, сичко ще е ок. Ще е много страстна на сцената и ще завладява. И ще чупи секси стойки, което още повече ще дига адреналина на публиката. Но ако се пипа и свърши преди пеенето, е равносилно на певецът да се изпразни преди концерт. Отнемаш от огъня, заряда, който трябва да носиш и предаваш,......внушаваш......а освен емоционална промяна, има и техническо обедняване на гласа -с по-малко обер :lol:

Абе що за глупости и извратени мисли са това ????Кой,какво да се пипа :lol: .......къде да се пипа и кой да го пипа!!!!!Кой нормален ще мисли за секс преди да има сериозно участие някъде? Изобщо от такива неща се вълнуват само пубертетите и нимфоманите!!!!!!

Мисля че има резон в темата. Цензурата при тато отпадна. Тук може и мръсници да им(еххх Ваня Ваня...) но има какво да се научи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е деликатна. За всички ни. Докато я преглеждате, вероятно физиката ви "ще говори", но моля ви, бъдете по-силни и нека коментираме тънкостите на ситуациите от професионална гледна точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само едно уточнение от анатомична гледна точка... Тялото на мъжа регенерира по-бързо от това на жената след секс. Това трябва да се има предвид, за да не станат грешки. Под тяло става дума и за глас. След секс и на двамата партньори гласовете са снижени от умора и от отделената енерги и вероятно викане :( Не си мислете, че "свирките" са полезни, защото там иде реч за вероятно схващане на челюст, ако ме разбирате какво искам да кажа!!! Леле в каква тема се забърках и аз :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е деликатна. За всички ни. Докато я преглеждате, вероятно физиката ви "ще говори", но моля ви, бъдете по-силни и нека коментираме тънкостите на ситуациите от професионална гледна точка.

Вече 5-ти ден не мога да разбера къде е сериозното в тая "деликатна тема". И чий професионализъм да коментирам. Като ходиш да свириш е едно, като ходиш да е..ш е друго. А панаир като се е..т вдигат кучетата.

Накратко дръжте се като хора.

Седнали и се едно е сефте се развикали:

Е.ААААААААААААААААААААААААААААААХ.

Ами случва се човек и де топне набора, но какво общо има т'ва със кой колко пее.

Твърде много сезони на Сексът и Градът са издавали по ТВ-то.

И там 4 кокошки на масата с пълна уста говорят коя го правила в кенеф (4 сезон, 1 епизод). Т'ва не е разкрепостеност, а кофти възпитание.

 

Последно да не съм офф:

Сексът помага при всички случаи освен когато те накацат бабалюги, трипери, и по- лоши неща.

И да припомня една БГ поговорка "Не си вади Уя там дето си вадиш хляба!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.