Jump to content
Българският форум за музиканти

musicman

Къде един музикант може да си прекара готино...?

Recommended Posts

Здравейте колеги,

пускам тази тема с цел да споделим готини места където един музикант ( в широкия смисъл на думата ) може да си изкара готино. Хубавите местенца не са много в нашата родина, за това нека тук всеки сподели преживяванията си.

Веднага давам пример на скоро ходих до морето и там попаднах в едно много особено заведение, което се оказа, че го държи колегата petiofi. Нищо случайно няма нали :rolleyes: Та това е първото по рода си заведение, което предлага КИТАРНО караоке :music336: да, правилно сте прочели - китарно! Има специално подготвени тракове, на които е премахната китарата и всеки който иска може да изсвири някоя класика. Ако имате вокал под ръка - няма проблеми - ще се изявите двамата. Има и вокално караоке, ама такова има навсякъде.

Заведението разполага с инструменти, има един американски Фендер и един Епифон, както и усилвател Маршал. С други думи нищо не ви трябва да си носите. Купона е страшно як защото стават яки джемове. Има и кухарка, ако някой го влече - може да забие акустично или да акомпанира. Ако искате да идете подготвени можете да си носите и ваши специфични бекинг тракове - Пешо ( petiofi ) ще ви ги пусне.

Аз лично отидох там уж за един ден и останах 4 :) И ако не се налагаше да си ходя щях да остана и още :icon_shithappens:

Заведението се намира в Сарафово и е точно до самия плаж. Така, че можете да съчетаете и с романтични разходки ;) За да стигнете до там тръгвате по централната улица на Сарафово надолу към плажа и точно преди плажа е заведението - казва се Найс. Не е подходящо за изява на групи защото е замислено за друго, но е страшно подходящо да заведете и впечатлите някоя мацка или цяла компания. Дори сам човек да отиде пак ще се размаже.

Това което мога да кажа е едно голямо браво за идеята - китарно караоке. Забравих да спомена, че има и пиано истинско, не електронно. С други думи инструменталните комбинации са много. Китара, глас, пиано, акустична китара и бекинг трак наведнъж или в комбинации :music336::Piano::punk_guitar:

Нека Пешо да напише точния адрес, аз ще постна няколко снимки за да ви ориентирам в обстановката.

Първото нещо, което ще видите като влезете е огромна репродукция на Gibson Les Paul Slash signature закачена на тавана:

IMG_0974.jpg

IMG_0975.jpg

Ето и китарния кът:

IMG_1009.jpg

Китарата е с дистанционно, има и Уа.

IMG_1010.jpg

А на бара има разписан един много известен китарен риф - оставям го за изненада който отиде. Заведението е страшно стилно, а цените са повече от нормални.

Ако минавате покрай Сарафово - непременно го проверете, ако искате пък да отседнете там - не се притеснявайте да пишете на petiofi. До колкото разбрах имат някаква договорка с бургаските таксита да превозват клиентите за 10 лв. до която и да е точка на Бургас, без Меден Рудник.

Това е моето откритие за това лято. Дано догодина да имам възможност да ида пак.

Сега сте вие :headbang:

• Like 11

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже, колко фенщина има в това място. Изумително яко изглежда!

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз да споделя ... преди два дена бях в рок клуб Пиратите във Варна (има тема в раздел Кавко, къде, кога)! Заведението е на самия плаж. Рокаджийско-бирена обстановка! Музика на живо, който каквото му се свири и/или пее е добре дошъл на сцената за джем. Много добро озвучаване, което ми направи силно впечатление! Намира се зад басейните на бул. Приморски! Препоръчвам, който има път към Варна задължително да го посети ... ша останИ дУволен :) - Прометей (EAmechaniX) може да допълни нещо, ако съм изпуснал!

Поздрави!

Герги

П.П. Хубавото, е че там се запознах с много колеги от форума, няма да ги споменавам поименно :), но искам пак да им благодаря за хубавата вечер :godbless:

Редактирано от Георги Тотев
  • Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рафа, много благодаря за хубавите думи! :godbless: Аз също много се радвам, че се запознахме и наистина беше яко! Няма какво особенно да допълня, освен, че заведението е в Сарафово, ул."Брацигово" № 1! ( централната улица към плажа) и...., че си пропуснал и един Ibanez RG 350! Имаше изпълнения и на класически китари и баяни (едни такива руски "акордеони"), големи сладури бяха децата! :greenball:

Иначе......Lets rock! а чалгата......, тя си знае, да не казвам, да не ме баннирате за лош език!

:punk_guitar:

(ще ти пратя снимки, щото не знам как се качват, на всички успех!)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като опитвам да отворя снимките, ми пише "[#10171] Нямаш достъп до този прикачен елемент." - някой друг има ли същия проблем?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ как точно се опитваш да ги отвориш?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, да си кажа аз! Тази вечер ми дойде на гости лицето Вяра Иванова от нашият форум! МОЛЯ ВИ! НЕ Я КАНЕТЕ НИКЪДЕ! Много е заразно! Тя ме помоли да не пиша, обаче не издържах! ( а и един ирландец цяла вечер и прави метани, не само аз!)! Това ще ви кажа! УНИКАЛНА ПЕВИЦА! ( отказа ме да пея), уникален език (дъщеря ми също се чуди да продължава ли с английския, а е доста добра!), уникален човек! Създаде атмосфера, удоволствие, настроение, абе..........утре много снимки, но, "тази" не я канете! Аз направих тази "грешка" и вече ще я чакам догодина!!!! Уникална личност! Благодаря ти, че се запознахме, Вяра! )))))))))))))

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nice, a?thumbs_up.gif Беше много готино, а аз отървах срещата тази сутрин green_angel.gif. Аз не знам друго място в Бургас с такава атмосфера, в което да са съчетани възможността да се свири с малко комбо, да си начешеш крастата като правиш сола между масите с "безжичен кабел"green_flying.gif и да се позабавляваш с караоке. Бирата е добра (водата също). I will be back ;) .

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001: ^ "Лелче" :hysterical: виновна си по всички параграфи ... да се поправяш ... да не те поздравявам с песента "SMS ли чакаш ти?" :girl_witch:

Герги

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nice, a?thumbs_up.gif Беше много готино, а аз отървах срещата тази сутрин green_angel.gif. Аз не знам друго място в Бургас с такава атмосфера, в което да са съчетани възможността да се свири с малко комбо, да си начешеш крастата като правиш сола между масите с "безжичен кабел"green_flying.gif и да се позабавляваш с караоке. Бирата е добра (водата също). I will be back ;) .

Иванова, не разбрах само.....това обещание ли е или заплаха?! Кикикикиики :hysterical: ............. още ни болят коленете! :bravo:, ирландеца продължава да минава и да ме пита, кога пак ще пееш?! :pray: А, ти, Герги, ако не ти е трудно, ела и си направи кефа при нас! Не "апим" дет са вика! :nono: , само едни такива купони при нас стават! :dance:

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Септември месец ще се подвизавам из региона и задължително ще намина да проверя бирата как е извън сезона :)

Поздрави!

Герги

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

green_angel.gif Ами зависи... Ако ще ме измъчваш с "Diana" и "My way" ще се подготвя да "Отвръщам на удара" hysterical.gif.

П.п. Айде намери начин да запишеш онзи малкия фен, че ми стана интересно как пее;).

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази вечер гост музикант ми беше лицето Иван МанолоФ! И него не го канете никъде! Много е заразно! Изключителен китарист, много готин човек, направихме много як купон! Абе щом си тръгна към 6 сутринта, вие сами си мислете! Беше с наш колега от Бургас, Роската да е жив и здрав какъв Менуър забърса не е истина! Но, Иван е уникален пич! Малко успяхме и "алъш-верищ" да направим, но нали това е идеята?! Той поръча жени, в един момент в ресторантчето бяхме само тримата и само мнооооого жени около нас! ))))))) Ванко, Роска, благодаря ви за хубавата вечер!!!! :godbless:

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жестока идея е това с китарното караоке.Много благородно завидях на всички дето са си правили кефа там.Трябва навсякъде да има по едно такова местенце за луди рокаджии :):metalist::punk_guitar:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз веднъж го търсих тоз бар на връщане от Бургас,през юли месец и два пъти съм минал покрай него... :slap:

След нова консултация с "musicman" вече ми се изясни къде точно е в района на плажа,че аз обиколих целия плаж!

Следващия път няма да пропусна! :nono:

:cheers2:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.