Jump to content
Българският форум за музиканти

Как са ви Ушите Фенове?


Recommended Posts

Не мисля, че ако използваш прилични затворени слушалки, ще трябва да цепиш това, което се чува в тях, за да надсвири барабаните, поне при мен не е така, пускам си метронома или музиката на съвсем прилично ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 80
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аве хора, това отнася ли се за китаристи? :cheers::cheers: Щото най-вероятно да, ама аз да си питам. И тия слушалки дето говорите не са ли "музикантски слушалки" дето са по 70 лева?

 

И верно вземете да отговорите на The Crow, че горкия три еднакви поста и никой нищо не казва. Пък и на мен ми е интересно за слушалките...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе я да ви питам така между другото -вие като полагате тупаните слагате ли си нещо на ушляците да не оглушавате или...не ви пука .....Аз щото като потропам 40-50 минути и като поспра все едно съм на излет под някой водопад,а в Щатите съм гледал хората културно си слагат специални протектори,а аз понеже си нямам такива слагам едни големи слушалки 4е от един даскал по барабани чух че с времето се преебава много слуха....има нещо верно май....

Винаги 'работя' с антифони. Като свирех масово де. Са като си свиря веднъж в месеца на истински кит (не въображаемия) си бацкам без наушници.

 

п.с. въображаемия е много точен в тва отношение. Снощи ми се присвири и си изсвирих Honur Thy Father на Dream Theater и изобщо не събудих квартала ...

 

:green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги 'работя' с антифони. Като свирех масово де. Са като си свиря веднъж в месеца на истински кит (не въображаемия) си бацкам без наушници.

 

п.с. въображаемия е много точен в тва отношение. Снощи ми се присвири и си изсвирих Honur Thy Father на Dream Theater и изобщо не събудих квартала ...

 

:green:

Аве, да ти кажа, по едно време и аз имах една въображаема китарка, която беше много добра. Трябва да видя къде съм я захвърлил и да земем една група да направим :cheers::dance:;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги 'работя' с антифони. Като свирех масово де. Са като си свиря веднъж в месеца на истински кит (не въображаемия) си бацкам без наушници.

 

п.с. въображаемия е много точен в тва отношение. Снощи ми се присвири и си изсвирих Honur Thy Father на Dream Theater и изобщо не събудих квартала ...

 

:green:

Аве, да ти кажа, по едно време и аз имах една въображаема китарка, която беше много добра. Трябва да видя къде съм я захвърлил и да земем една група да направим ;);):D;)

хахаха :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че ако използваш прилични затворени слушалки, ще трябва да цепиш това, което се чува в тях, за да надсвири барабаните, поне при мен не е така, пускам си метронома или музиката на съвсем прилично ниво.

Значи за нормални слушалки ли става въпрос ,защото ако за тях става въпрос в нас имам едни доста големи ,който обхващат цялото ухо и са доста удобни та дори са безжични :D;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги 'работя' с антифони. Като свирех масово де. Са като си свиря веднъж в месеца на истински кит (не въображаемия) си бацкам без наушници.

 

п.с. въображаемия е много точен в тва отношение. Снощи ми се присвири и си изсвирих Honur Thy Father на Dream Theater и изобщо не събудих квартала ...

 

:green:

Аве, да ти кажа, по едно време и аз имах една въображаема китарка, която беше много добра. Трябва да видя къде съм я захвърлил и да земем една група да направим B):):):)

ми мое принципно. Трябва да видиме някой с въображаем бас и да правиме Motorhead. Аз ги знам тия. Слушал съм 1-2 песни... един вид всичките съм им слушал ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХАХАХА виждам че темата не ви е толкова скучна та искам да кажа още 1-2 неща...Пьрво долкото си спомням от изпита ми по уши ,нос ,гърло има един миниатиурен мускул( m.Stapedius )който се намира в средното ухо и фунцията му е при много силен шум да настроива слуховите костици на режим в който не ти гърми нервната система....При парализа на лицевия нерв-много 4есто при простуди се уврежда въпросния мускул и това води до хиперакузизи-състояние при което силните звуци се възприемат постоянно едно високо ниво и на човек хич не му е кеф....Така че драги металисти не ходете с мокра коса по студеното време за да не ви се такова.....таковата:lol:))

Другото-в USA гледах един фен адвокат как беше обзавел на дечицата си една репетиционна или по-скоро студио за свирене и там бяха с най-обикновенни меки слушалки които оба4е перфектно заглушаваха звука....А искам да питам Ytse Jam какъв метроном ползва щото аз имам само един акустичен и той е за пиано,а аз искам един за слушалки да си намеря отнякъде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвал сам да слагам специални тапи за уши смачкваш ги и ги поставяш в ухото а те заемат формата на мидата, но честно да ви кажа не сам привърженик на такива пенизи. Свиря без всякакви " филтри" и според ме е по добре :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен тапите заглушават прекалено много. Затова съм привърженик на слушалки, които изолират, но не много. т.е. хем си чуваш барабаните прилично слабо, хем чуваш това, което си си пуснал в слушалките (или метроном, или музика някаква).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слушалки слагам ако трябва да слушам метроном - само.Иначе-нищо.Пък дано да не изгубя слуха си ;);););) ."Изкуството иска жертви :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хех :cheers: ти се базикай ама тва си е сериозна работа на мен някой като ми говори нещо и аз му отговарям -ааа? мани страшна работа :cheers::cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен обикновенно след свирене или репетиция са ми много зле,щот винаги съм до барабаниста :cheers: и обикновенно няколко часа след това яко давам заето:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.