Jump to content
Българският форум за музиканти

Тестове с DIY кабинет, Garland глава и 2 микрофона


sw1tched

Recommended Posts

И на мен най ми допадна със sm57, както и комбинацията на sm57 с c518. На мен лично само с c518 ми звучи рехаво в ниските, но това си е въпрос на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам на какво се дължи, но в тия демо-записи хай-гейн саунда на Гарланд-а ми се струва доста зле, все едно е изкаран от педал на Берингер. Може би самата технология на записа вкарва шумове, на наистина не звучи никак добре апчето :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези тестове исках да пробвам нестандартен леко "ръждив" звук като на някои албуми на Exodus

Тоест, с много усилен tone на boost-а и силна атака на свирене. Подобен звук далеч не е за всеки. Да го сравняваш с педал на Behringer обаче е несериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Всички комбинации са смертелни, затова според мен нещата опират не до сравнение кой семпъл е по-корав, а кой тип краен звук би паснал на стила на групата.

 

Точно смертелни не са. Вярно звучи си много добре. Хайде бъдете с по-отворени глави и уши.

И най-вече по-прецизни в изказванията си. ( в смисъл, че дори за Бг да е смертелен , за световен мащаб няма да е)

Т.е. резултата е много добър, и отличен да е, чак смертелен не е.

Обаче керанкинга е прав, че семлите са все еднакво добри и никой не изкача. Просто ще трябва да се избере

по концепция на записващия и трябва да се включи и вокала за да се реши.

 

Относно намерението - на правилен път си, действително ми напони Икзодъс звука, дори без да слушах отправната точка.

Обаче отива повече към Блодид бай блъд - презаписаната версия.

Оригиналната сега я слушам, звука е маршалски и друга хава.

В същност именно старият звук ме кефи повече.

 

 

Спрямо звука от парчето Рейз, според мен си към 90% от истината, като китарите ти стържат малко повече от необходимито - имено тези 10 %.

Сега това е съвсем условно, но слушай твоите звуци, чуй оригинала и се надявам да се съгласиш, че твоите китари са по-режещи. До колко е от Гарланда, доколко от насторйки...

А пък да се твърди и сравнява с Берингерче дистерче, е смехотворно, на хот-хед да не му обръщаме внимание с тези бомбастични изказвания, защото накрая всички ще си изхвърлят готините ампове и ще купуват 333-ки от Динакорд...

Което е толкова вероятно, колкото да видим жив динозавър на перловската река.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен в каква степен познаваш модерните продукции на групи като Whitechapel, Suicide Silence, Carnifex, Born Of Osiris, Underoath, обаче интуицията ми говори, че тези банди ги чуваш тъкмо сега за първи път ;) Като човек, който слуша нови и стари неща и обръща сериозно внимание на звук и апаратура, смея да твърдя, че резултатите, които е постигнал Боби, са напълно съпоставими със съвременните стандарти за звук в този тип музика, и спрямо нейната музикална и звукова естетика, действително е смертелен. Извън тези фактори звукът сигурно звучи прекалено напомпано, или прекалено харш, но да се съди за звук сам по себе си, според мен е безпредметно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.