Jump to content
Българският форум за музиканти

Да си изчистя магарето..


jorko123

Recommended Posts

Здравейте, колеги :)

Притежавам едно ESP LTD EC200-QM и гледам му се е насъбрала бая мръсотия на задното магаренце (по-точно частта, служеща за интониране) и е доста детаилна, не мисля че мога да я изчистя просто така (с кърпичка, или нещо такова), та се зачудих дали ще стане с преваряване?

Питам Ви, защото знам, че има метали, които се варят с разни примеси за да се почистят и не ръждясват, та се чудих ако има някой тука по-така с нещата какво ще кааже за идеята да си преваря..задното магаренце?

Не съм сигурен точно какъв метал се води (май Black Nickel), но от свиренето металическото покритие леко се е изтъркало и отдолу се показва метал с..оранжево-розов цвят.

Много бих се радвал, ако дадете някаква идея :)

Благодаря

Редактирано от jorko123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе младеж, ще ме умориш бре! :hysterical:

Ако беше така -направо в пералнята да ги бутаме барабар с кубетата! :girl_cray2:

------------------------

Има препарати за почистване във почти всички магазини за инструменти!Иди се разходи до някой или си поръчай по нета! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тюноматик значи... Просто го откачаш от 2та болта и внимателно обираш прахоляците и накрая едно парцалче да лъсне. Недей да го вариш... :nono:

А за обезцветяването- видях че златния хардуер става розов- ама и черния никел ли? Дали няма да съм гъзар с розов Kahler. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вий ме взехте за мезе, бе! :D

Пробвал съм с четки и разни парцалчета, просто има мънички дупчици, които не мога да изчистя добре и..

Абе хрумна ми и това е.. ;)

Иначе препаратчета всякакви имам-за гриф, тяло, струни.. и т.н, но..така и не можах да го изчистя като хората и реших да прасна темата, та да видим вий как я мислите ;)

Благодаря на отзовалите се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

С маркуча, с маркуча :happy:

 

 

Опа, тва беше за темата "Да си окъпя коня", моля преместете коментара!

Редактирано от MrDeath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Просто си премести коня :girl_cray2:

До автора: прахосмукачка тайфун малък за книги примерно :girl_witch:

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Да си свариш, магарето, казваш. Що не пробваш първо на суджуци да го направиш...

Сега сериозно, ако не ти се занимава със четки, бои и лакове и препарати, отиди в най-близката оптика да ти го почистят във ултразвукова вана, хем не разглобяваш, хем е идеално изчистено а и не е скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Посмях се доста в тази тема! :greenangel: Що се отнася до чистене на никелиран или какъвто и да е хардуер на китара си има препарати, които се продават в магазините за музикални инструменти. Имай предвид, че с времето тези китарни части губят външния си вид и заприличват на нищо от гледна точка на блясък, цвят и каквото още се сетиш. Никел и хром покритията се матират заради пот или некачествена изработка/покритие. Ако имаш прах в дробинките можеш да си вземеш флакон със сгъстен въздух, който можеш да закупиш от магазините за компютри. Най-често се използва за издухване на вентилатори на машини. С него можеш да отвееш прахолякът, който се е натрупал между частичките.

 

product_10103.jpg

 

 

Блясъкът надали ще можеш да ги върнеш някога. Ако имаш натрупани гадории от пот в дробинките на "магарето", можеш да го разглобиш внимателно, като го демонтираш и не го разкостваш на парчета веднага, а видиш дали ще можеш да свършиш тази работа с четка. Можеш да тестваш с това да го пръснеш, за да поразгради малко мазнотийката. Имай предвид, че в тези препарати има основа и това може да доведе до помътняване на метала и да се появи обратен ефект на този, който търсиш:

 

Fingerboard01Cleaner&Prep6524-11.png

 

Това също върши подобна работа:

 

202603_1_dunlop_cymbal_cleaner_6434.jpg

 

Като цяло всичко тук опира до мазилца и късмет, защото идея си нямам как ще се отразят тези мазила на "магарето" ти. Има голяма опасност да опъне и четирите копита накуп. :)

 

P.S. Можеш да обърнеш внимание и на това:

 

Цъкни ме! :)

 

Успех!

Вик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, всички ламтите срещу рекламите, ама очевидно реклами не гледате. Такива четки за зъби има, че да ти опадат зъбите, а на вас едно магаре не ви идва да изчистите с тях. Не се изискват препарати и прочее(освен горепосочените), паста в никой случай!!!! Само малко водица...... да не е на сухо!

И така след всяко свирене поне по три минути!!!!!!!!!!!!!!!!!!

П.П. И клечки за почистване на уши вършат работа, ама само по посока на памука! (С въртеливо движение на удобната ръка)!

П.П.П. Бе незнам за какво ни е да ги чистим тея работи, като само у форума висим. Я кажете с кво да си почистя клавиатурката, а?

П.П.П.П. Ако имате проблем с набавянето на походящи четки за зъби, мога да ви доставя готини и ставащи, естествено срещу предварителна заявка и плащане на доставката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клавиатурата я чистя с Dunlop Formula 65 - лимоновото масло за фретборд. :)

Ако е високопрофилна и се разглобява - вадиш електрониката и забучваш останалото в съдомиялна машина. Някои така си я чистят и без да разглобяват, като се ползва след супер стабилно изсъхване (конкретно съм го чел за старите високопрофилни Apple клавиатури).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уживе ли туй магаре или опъна петълите и го направихте на суджук?

 

Аз си чистя китарата по веднъж, два пъти на седмица цялата с

dfa2782cedbe23055ab041fe047da325.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.