Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да го направим да звучи по-яко?


Recommended Posts

Може да потърсиш семплите на Andy Sneap, те са класика и са безплатни.

 

За Ozone се препоръчва главно maximizer-а в itelligent 2 и бърз release (~0.7)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, вярно че има нек'ви релийзи вече. Ми който му се занимава да налазва, аз съм доволен. :thumbs_up:

Само дано наистина да сменят семплера в 4.0 (има слухове, че правят свой), че тоя е ужасен просто... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво не ви кефи в китарите, бе? Малко orange-ски звук сякаш имат, хм..?

Направих нов микс на парчето, че бях малко не просветлен и без мастър ефекта клипваше като лудо :lol: сега е горе долу -10rms на stereo output без мастър компресия.

Днес пробвахме да запишем вокали в акустично НЕтретирано помещение с един StudioProjects C1 и резултатите бяха покъртителни.

Също така си нямам никаква представа как се миксират/компресират и всичко отностно запис на вокали, та това е днескашния труд:

 

http://www.4shared.com/audio/M3SQYpoZ/Edge_Of_Yourself__demo_vocals_.html

 

На места вокалите са по-тихи, на места по-силни, също и звучат супер тънки и остри в микса, въпреки опитите с eq. Мъчих се да дублирам трака и да сложа драйв на вокала с eq cut, както "модерните" групи правят, ама и това не се получи. :D

Но за сметка на това новият микс на инструментала ме радва много, много повече от предишния.

Чакам коментари с нетъпрение. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инструментала много добре е звукнал спрямо първия път :thumbs_up:

Вокала като чели ми се струва, че не се слива напълно с инструментала. След малко играчка с компресор и ривърб обаче, предполагам че и той ще заспи.

Ти от колко време се занимаваш с миксиране?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

проба-проба със +още два семпъла в касата и +един в соловото, по-яко звукна

http://www.4shared.com/audio/9z4DBENC/edge_of_yourself_newdrums2.html

 

и вече китарите не ме кефят и мен, незнам що :D

Редактирано от Ex74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dude, тоя последния опит е МНОГО по-як от първия! :headbang: :headbang: :headbang:

 

За вокалите - ако причината е, че имаш прекалено много динамика, можеш да опиташ да сложиш аутомейшън, така че на по-тихите места да ти компресира повече. Или май по-добре да сложиш първи в чейна един Gain плъгин и с аутомейшън да си регулираш нивото на сигнала както ти трябва да бъде на входа на компресора.

Простото дублиране на един и същ трак не мисля, че ще донесе кой знае какво. Виж ако е записвано с два майка едновременно смятам, че ще е по-полезно. Не съм го пробвал тоя трик и не знам има ли такава техника за вокали, правя аналогия с китарните дублажи. Планирал съм в скоро време да пробвам да запиша вокал точно така и ще видя какво ще излезе. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Ex74

Пробвай да намалиш малко китарите в микса защото изпъкват над всичко. Според мен не ти звучат лошо китарите просто не са добре балансирани.

 

П.С. с уговорката, че не разбирам много много :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е трачето!

Това което само мога да добавя (разбира се, лична преценка)както колегите споменаха по горе,

може да дръпнеш low cut-a на китарата по наляво за да не реже толкова много от пънча.

Ако се притесняваш ,че в последствие ще имаш проблем със съб-а можеш да направиш side-chain, баса да реже от касата или съответно китарата, не знам ти ще прецениш... сложи едно eq на мастера за да наблюдаваш постоянно процеса и тествай инструментите.

За вокала, както се каза по рано ползвай някой от готовите пресети на уейвс. Може също така и S1 -Imager на същите за да центрираш малко вокала + един дубликат примерно в ляво и дясно -за да създадеш допълнително движение.

Дано стане още по -добро! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

проба-проба със +още два семпъла в касата и +един в соловото, по-яко звукна

http://www.4shared.com/audio/9z4DBENC/edge_of_yourself_newdrums2.html

 

и вече китарите не ме кефят и мен, незнам що :D

 

Е ти си го направил ве, звучи си яко, нищо че не е "моя" стил метълец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.