Jump to content
Българският форум за музиканти

Дилей by mad lemon


Recommended Posts

Нали не свиря от известно време, защото съм си дал почивка на ръката и си запълвам времето :) Много съм доволен от звука на този дилей. Схемата е сваляна от братята руснаци. Дилея е "дълбокия син дилей на лудия професор". В момента нямам възможност да запиша семпли и давам линк към видео на един рашън който е правил ефекта по същата схема

. Информация за оригиналния педал има в интернет. Винаги може и по добре, но е за лична употреба и аз съм удовлетворен :greenangel: Ето и малко снимки.

 

17211283.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

21367999.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

48700227.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

24015457.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можело е да направиш малко по-добре окабеляването и спойките, пък нищо че е за домашно. :)

Примерно на Ники като видиш ефекта И отвътре и мед ти капе на сърцето... :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Спойките не са красиви, но са здрави и надеждни. За на Ники ефектите е ясно, все пак той си вади хляба с това. Освен това сам си проектира кутиите и т.н. Аз дялкам по готови схеми и там окабеляването зависи от това как е проектирана платката. Не че не можех да се постарая малко но...:whistle:

Скоро още една кутийка и стига вече (надявам се) :rockon:

 

Fallenblood това е милениум байпаса :greenball: Иначе има и защита за обърнат поляритет. Тук е момента да поясня и някой ако се чуди защо са от другата страна интегралите. Ами защото флипнах платката още в началото и съм работил огледално за да не правя нова платка.

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е ефекта и на външен и на вътрешен вид. Харесва ми и дизайна и цвета. В "изработка и ремонт" често се появяват мнения от типа на "ма не се прави така, щото на запад го правят така", "тез що ги турна, пък не онез". За свирене в къщи, на концерт или репетиция ефекта е супер. Разбирам пича да има мераци да запише следващия албум на Мегадет с него, че да кажа ма по-добре скъп дилей на еди кой си. За ефектите на N audio мога само да кажа, те са по над 100 кинта, нормално е като си го купиш да искаш да ти става кеф на душата докато го гледаш или свириш на него. Не пиша това за да се заяждам с, само искам да напомня, че често се изхвърляме относно качеството на даден инструмент или апаратура, а забравяме, че без значение дали е скъп или евтин ще си го ползваме в къщи или в по-добрия случай пред 100 човека публика. За доказателство на това свое твърдение ще кажа само, че нито Стив Вай нито Маустин са българи. Да не говорим, че сме лишени от световно известна метал банда, за други стилове в модерната музика няма и да споменавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много симпатичен дизайн! Харесва ми! По отношение на изгледа отвътре си спомних далечната 85г. Тогава като прохождаща група имахме някакъв усилвател, сглобен от незнаен майстор. Лампов!!! Такава тресня беше, че много колеги завиждаха за резачката която вадеше. Тъй ама един ден се сдуха и се наложи да го носим на ремонт. Когато го отвори техника и мандибулата му висна до пъпа! Освен шасито за лампите и трафа всичко беше само на жици. Все едно разплетена кошница гледаш, ама го оправи човека. Та така де, не е фатално положението вътре в кутията.

Давай следващото изделие!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ха така...

Повечето от старите култови усилватели са на обемен монтаж или турети.А колко албуми са записани с такива :)

http://spinoo.free.fr/projetG5/Images%20Amplis/Marshall%20&%20clones/68%20SLP/mar68SLplexi.jpg

 

Все пак са станали класики и цените им сега...

 

 

Та мнението ми е, че дори и обемен монтаж е ок стига да е изпълнен с мисъл.

 

Поздрави за дилейчето!Бравос!

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Поздравления и от мен.

Външния вид е страхотен. Панела е силно впечатляващ.

 

И.... никакво спиране, таман си набрал скорост ;)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.