Jump to content
Българският форум за музиканти

Iron Maiden ефекти


Recommended Posts

Значи препоръчаите ми някои ефект или процесор.Трябва ми за iron maiden техни песни и от него тип.А също и за други примерно рок и малко метъл.Потърсих в нета и ми излязоха тези които използват maiden

 

Dave Murray's set-up:

a MXR Ten Band Graphic Equalizer pedal;

a MXR Phase 90 pedal;

a MXR Distortion+ pedal;

a Dunlop Cry Baby wah pedal;

a Pete Cornish splitter box;

 

Кажете кои ще ми е наи полезен защото имам възможност да си купя само 1.И ако не нямеря в форума точно тоя да търся някакви подобни ако знаете.

 

Извинявам се ако има подобна тема но не намерих

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, ти сега хем искаш такъв звук, хем само с един педал. Сериозно, първо помисли дали имаш поне малко от техниката на музиканта, който искаш да имитираш. Второ, сдобии се с инструмент с подобно звучене. Трето, обърни внимание какви усилватели използва. Ефектите са чак след това.

  • Like 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако се справите с тоноизвличането на Мъри и с босс педал в домашно кубе ще си свирите Мейдън. Това е китарист, който е пословичен с техниката си, не с количеството апаратура и педали*не, че не използва доста силни свини*. Смит що годе се вади, но Мъри е... Според мен лично целият мейдън звук е до техниката на ръцете -и бас, и китара, че и барабани :greenangel: Иначе Мъри много си тачи wah wah педала, едно кубенце с драйв и wah преди него за нещо "по-така", но това е напълно достатъчно за начало.

Не знаем какъв е случая, може да си вадиш/те техниката на Мъри*съмнява ме :greenangel: * тогава вече си има сайтове с описан гиър, гледате подробно под лупа лайвове и разбирате за кво иде сеч.

успехи

Редактирано от buy&sell
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има готови Мейдън пресети в някой модели на Дигитек (rp-250-300-350), че може би и в други серии, както и във Вокс Tonelab ST. Просто трябва да се поразрови и пробва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да се спра на mxr,digitech или zoom 505 тои маи има повече eфекти.Някои които е ползвал някои от тези да каже добри ли са.

Тоя mxr plus

или zoom 505

Маи клоня към zoom-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятай дисторжън, компресор, ревърб , дилей, амп симулации с които и орфея мяза на китара и алл фор 50 лева. Въобще се чудя какво искаше да кажеш с тоя си пост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами другите процесори дето имат вградени пресети на Maiden са по скъпи и нямам пари за тях сега.И затова като начало ще взема по евтин.Апък по нататък ще знам вече кои да взема специално за maiden

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пепелчо, нека те попитам нещо, без никакво заяждане, просто ето така. :)

Само и единствено Мейдън ли ще свириш? И държиш да имаш тяхното характерно звучение вместо твое собствено?

Мейдън звучат като Мейдън, защото Дейв Мъри звучи като Дейв Мъри, Брус Дикинсън пее като Брус Дикинсън и прочее.

И аз съм наясно, че с моят Лес Пол,и да му сложа Алнико 2, и да си взема JCM-800, няма да звуча като Слаш, а пак като себе си.

Така че помисли върху решението си! ;)

Поздрави!

П.П. Между другото MXR Distortion+ е страшен!

Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И аз съм наясно, че с моят Лес Пол,и да му сложа Алнико 2, и да си взема JCM-800, няма да звуча като Слаш, а пак като себе си.

 

Ей това колкото по-рано го разбере човек, толкова по-бързо ще влезе в правилния път!

 

 

А между другото, въпросния MXR си е един от всички велики и не толкова велики ефекти! В същност всичко е в извличането на тона от пръстите!

:punk_guitar: Нали така беше?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.