Jump to content
Българският форум за музиканти

Къде да намеря лютиер


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Ами слециално тази операция мога доста качествено да я направя и аз - не само мога да направя левелинг на прагчетата(при нужда), а и да настроя бриджа и при нужда да пипна нъта така, че с избраните струни, на избрания строй китарата да засвири идеално вярно(стига да няма някакъв умопомрачителен дефект в грифа).

За верността на инструмета гарантирам. Правя китарите да свирят доста вярно и широки акорди, дори към последните прагчета, както и при първите - инструмента става добре темперован по целия гриф. След операцията обикновено октавите(при използване на балансиран сет струни) се подреждат точно като по учебник:

 

adjusto_bridge.jpg

 

С електрониката също нямам проблеми.

Регулиране на тръсрод, височина на тремола, пружини и т.н. - също няма проблем.

Можеш да се обърнеш към мен на ЛС.

Другите имена се споменаха по-горе.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 114
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

искам да попитам нещо съвсем различно.Аз съм все още начинаещ в свиренето на китара.Всъщност се научих да свиря преди 5 дена :hysterical: . Та искам да си сменя седлото на китарата защото мисля че то ми прави проблем:има повече от нормалното разстояние между струните и долните прагове (10,11...) и това естествено затруднява свиренето.Искам да питам дали това може да стане, иначе мога да си намеря лютиер.Който иска да му пратя снимки по пощата да види за какво става въпрос да пише. Благодаря! :spam:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Никога Пламен от Асеновград или от Пловдив (когато пребивава там). Не е коректен и честен. Веднъж ми взе солена сума за поставяне на изработен от него флоидроуз, за обещания срок от 2 седмици. Парите взе предварително. Чувахме се, след изтичане на срока и ме лъжеше различно! Забравяше какво ме е лъгал предния ден и доста глупости наговори. Или стругарят се забавил или никелирането се объркало, после забравя, че уж вече е опряло до ниеилиране и пак подхващаше за стругаря. След 2 месеца ми каза да ида при него, върна ми китарата и парите и каза че съм бил много нетърпелив и нервен :greenangel: По- късно видях такъв флоидроуз монтиран на негова китара и беше под всякаква критика! Беше от някакъв цам, ножове... ами нямаше :greenball: и беше боядисан с черна блажна боя! Китарата не беше зле, но поради тремолото не беше годна за употреба. Сроковете мо са астрономически.

Редактирано от renegat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Tърся добър лютиер за София, който да пооправи една класическа китара. Има няколко пукнатини по горната дъска на тялото и е възможно това да е причината за мекия и прекрасен звук който издава, но лака на няколко места се отлюпил и тялото изсъхва, грифа е перфектен, мек и много удобен. Китарата не знам каква марка е, но не е българска, тъй като я донесох от Амстердам. И не знам дали е възможно, но може ли лицето на китарата да е матово а царгите и гърба да са си в гланцов лак, или не се правят такива процедури :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте търся лютиер в софия за монтиране на флойдроуз ако някои има препораки да ми пише на ЛС благодаря предварително

Редактирано от zverra
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм учуден защо никой не споменава Пепи Давидов?Той, освен че може да направи всякакъв ремонт,(при това бързо и качествено), може да ви направи и китара от начало до край.Виждал съм му произведенията и мога да кажа само суперлативи...Телефон:0898819785 Той живее в София

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Въздържах се да пиша, но дойде и мойто време!

Имам стара наследствена 3/4 цигулка. Развалина! Липсващи; царга, копче, срунник, мост, магаре и ключове.

След дълги колебания я поверих на Петко Петков от Казънлък.

Направи каквото исках, цената беше приемлива, свърши си работата преди уговорения период, не ме е забавял, не че инструмента ми трябва спешно. Забавих го с парите, криза, изчака ме без да ми досажда...

Интервенцията е качествена, уцелил е лака, така че не си личи коя е новата част на инструмента. ключовете, на което много държах, се движат все едно са с машинка - мазно и толкова, колкото аз искам. Цигулката е , наистина, с балансиран, силен и специфичен звук. Да не говорим, че не ми отне време с куриери, а при идването с в София се видяхме и му я дадох в ръка. Това, че не е от София вече не е проблем, с тези куриерски услуги всичко е по-лесно.

Доволен съм. 0888877658

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Лично за мен човека е Иван Вълчинов Пловдив 0898812599 работи много добре виждал съм негови китари и мога да кажа че е супер в момента ми прави гриф по мой дизайн.Сменял ми е позиций и нямам никакви забележки препоръчвам го на всички.Смятам че е се справя по-добре от Диката който не ме впечатли особенно с космическите си цени.

Редактирано от Mark Avrelii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
....Диката, който не ме впечатли особенно...

 

Заради работата или заради цените?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
^Цени ...

А и китарите на Иван не отстъпват по нищо от тези на Диката само дето Диката взима доста скъпо.Ето една китара правена от Иван http://www.snimka.bg/?album;aid=435974 снимките са кофти,но китарата съм я пипал и знам че звучи убийствено добре много е удобна и добре изработена на външен вид изглежда яко много. Хората се прехласват по лъскав лак и като чуят махагон и кой знае к'во вече.

Редактирано от Mark Avrelii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

E, докато не пипна и двете, за съжаление не мога да споделя мнението ти.

Но и по принцип съм скептик, в смисъл, мисля, че цените на някои неща има защо да са високи.

В противен случай щяхме да си купуваме Vintage за 500 лв, който да не звучи по-зле от Gibson LP Standard, но за съжаление опитите засега не се увенчават с успех, както и опитите да си купим squier за 500, който да свири, като дори евтин Фендер.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пипал съм китари и от двамата всеки си има мнение и аз не налагам моето просто споделям вкус но не бих сравнявал китарите на Диката с тези на Фендер и Гибсън заради това че цените му са високи....

А ти между другото щеше да ми се обаждаш?Да не си се отказал :greenangel: айде когато можеш звънни да се видим по твоя въпрос и ако грифа е готов ще ти го покажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

E, мисля, че хора като кольо(а може би и други, ако искат), имат какво да кажат по въпроса.

Иначе, мисля, че пряката или косвена антираклама седи малко грозно, затова написах горните неща.

Диката работи на световно ниво, и цените му(мисля) не са баснословни, а приемливи за това, което прави, понеже според мен, то е съизмеримо с къстъм-шоп работата на запад, като качество, а е по-евтино като цена, бих казал, съобразено с възможностите тук.

Ако има хора тук, които работят със същото качество, на осезаемо по-ниска цена, то според мен те не ценят труда си.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, какво мисля по въпроса , става очевидно от подписа ми. Китарата там не е особено евтина по принцип, но определено намирам цената отговаряща като за качеството и. Ако някой прави такива на половин цена , то и аз мисля като Евтим, че същият просто не си цени труда. За цените на Диката не мога да коментирам, те са такива каквито той си е решил и смята, че го устройват за труда му. Ако има клиенти ( а той май има :greenangel: ) значи съотношението му цена -качество е добро. По направеното от него, лично аз, забележки нямам, а съм му редовен клиент. Иначе и аз знам (не от личен опит), че Иван работи много изгодно, което също е много добре. Има различни ниши в този занаят и лютиерите и клиентите им си преценяват най добре сами какво ги устройва. В тези неща всеки си има мнение, най добре да се види и да се пробва, а и летвата и приоритетите на различните хора са на различни места.

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.